سینمافرهنگ و هنر

معرفی سریال جذاب و هیجانی The 100 (صد نفر)

با یک مقاله دیگر درباره معرفی و نقد و بررسی سریال های پرطرفدار با شما هستیم. سریال the 100 یا صد نفر یکی از بهترین سریال ها در سبک خودش است.

یکی از نکاتی که یک سریال باید داشته باشد تا بتواند مخاطبان خود را جذب کند طوری که مخاطبان نیز مخاطبان دیگری را جذب سریال کنند. ایجاد رمز و راز و مجهول بودن در فیلم است که حس کنجکاوی و استرس مخاطب را برانگیزد و او را مجبور به تماشای ادامه سریال کند.

اگر شما هم می خواهید این سریال پرطرفدار را تماشا کنید با ما در این مقاله همراه باشید.

معرفی سریال The 100

 • ژانر: علمی- تخیلی، اکشن، درام و پسارستاخیزی
 • سازندگان: جیسون روتنبرگ
 • بازیگران: (الیزا تیلور) Eliza Taylor
  (لیندزی مورگان) Lindsey Morgan
  (هنری ایان کوسیک) Henry Ian Cusick
  (ماری آگروپولوس) Marie Avgeropoulos
  (بابی مورلی) Bobby Morley
  (دون بوستیک) Devon Bostick
 • شبکه پخش اصلی: cw
 • تاریخ های انتشار: 19 مارس 2014 تا 9 سپتامبر 2020
 • زبان اصلی: انگلیسی
 • کشور سازنده: آمریکا
 • تعداد فصل های اتمام یافته: 7
یکی دیگر از شخصیت های مهم سریال اکتیویا است.
اکتیویا

نقد و بررسی ساختار صد نفر

سریال The 100 بر اساس رمانی که توسط Cass Morgan نوشته شده به کارگردانی جیسون روتنبرگ ساخته شده است. این اثر از یک ساختار درام هیجانی و علمی – تخیلی و آخر الزمانی دارد که شخصیت های آن باید برای ادامه زندگی خود و نزدیکانشان بجنگند و پیروز شوند.

این فیلم دیدنی و پرطرفدار از شبکه cw پخش می شود که احتمالا کسانی که با این شبکه آشنا هستند دل خوشی از این شبکه ندارند، زیرا این شبکه تمامی سریال هایی که برای مخاطبان خود پخش می کند داستانی شبیه به هم و یکنواخت دارد. این داستان ها همیشه بر اساس نوجوانان دبیرستانی و زیبا و خوشتیب و درام های اینگونه می باشد.

اما با این حال باز هم این شبکه طرفداران خود را دارد. البته سریال صد نفر نیز از این غافله عقب نیست اما سوالی که مطرح می شود این است که چگونه این سریال به یکی از هیجانی ترین و جذاب ترین سریال در این شبکه تبدیل شد؟

در نگاه اول شاید برای شما خسته کننده باشد این کاملا طبیعی است زیرا قسمت های اول به شما سریال را معرفی می کنند و شما در چند قسمت اول با محیط آشنا می شوید اما با گذشت زمان و جلو رفتن فیلم و رفتن به قسمت های بعدی نظر شما در مورد داستان کاملا تغییر می کند و علاقه مند به دیدن آن می شوید.

برای دیدن تریلر سریال The 100 روی لینک زیر کلیک کنید.

چرا که با اتفاقاتی که در روند داستان می افتد بسیار غیر منتظره و غیر قابل تصور است، به طوری که مخاطبان هر دفعه شوکه می شوند و با استرس و کنجکاوری زیادی داستان را تماشا می کنند.

تصور کنید در طی جنگ های اتمی زمین غیر قابل سکونت باشد و تنها بازماندگانی که در روی زمین توانسته اند خود را نجات دهند در ایستگاه فضایی به نام آرک زندگی می کنند. رهبر این ایستگاه فضایی برای اینکه بتوانند زنده بمانند قوانین بی رحمانه ای برای مردمش گذاشته و برخی از این قوانین مجازات کوچک ترین تخلفات نیز با مرگ پایان می یابد و همچنین هر کسی فقط اجازه دارد یک فرزند به دنیا آورد.

ریتم این سریال به قدری تند است که دائما اتفاقات و معما های حل نشدنی زیادی در آن وجود دارد و هیجان فیلم کم نمی شود. می توان گفت این نوع سبک از سریال ها هرگز برای مخاطب تکراری و حوصله سر بر نمی شوند همچنین در ساخت این سریال از جلوه های ویژه بسیار جذابی و استفاده شده و با گذشت هر فصل داستان این سریال دیدنی تر می شود.

این اثر به دلیل اینکه در لیست پربیننده ترین سریال های دنیا قرار گرفته توانسته تا به امروز 28 نامزدی و 4 جایزه را نصیب خود کند.

از دیگر نکات مثبت و قوی این اثر می توان به لحظات سخت و قدرت های تصمیم گیری لیدر ها و قهرمانان داستان که در شرایط حساس و دشوار مجبور به انتخاب بین بد و بدتر می شوند و همیشه باید برای بقای مردمشان عده ای را قربانی کنند اشاره کرد.

برای اسپویل نشدن سریال The 100 فقط به صورت کلی مروری بر اتفاقات درون فیلم خواهیم کرد.

خلاصه ای از سریال The 100

در فصل اول و ابتدای داستان نشان می دهد که ماموران به سمت اتاق های زندانیان هجوم برده و آن ها را از سلول خود بیرون می آورند. در این بین دختری به نام کلارک که مادرش از مهندسان و پزشکان سفینه است نیز به دلیل جرمی که انجام داده در کنار دیگر بچه ها است به نگهبانان دستور داده شده تا نوجوانان را درون سفینه ای قرار دهند و به زمین بفرستند.

داستان از جایی شروع می شود که انسان ها روی زمین درگیر جنگی اتمی می شوند و زمین به دلیل تششعات اتمی غیر قابل سکونت می شود و عده ی کمی از انسان ها با آخرین سفینه های موجود موفق به فرار در فضا می شوند. همه آن ها در ایستگاه فضایی به نام آرک به رهبری تولونیوس جاها و دستیارانش ابی گریفین مادر کلارک و مارکوس کین و با قوانین سخت گیرانه ای زندگی می کنند.

در بین قوانین سخت گیرانه و مجازات وحشتناکی که برای خلافکاران چه خلاف های ناچیز و چه خلاف های بزرگ در نظر گرفته شده یعنی معلق شدن در فضا قوانینی مبنی بر زندانی بودن نوجوانان تا زمانی که به سن قانونی برسند و بعد به مجازات خود برسند نیز وجود دارد.

آن ها در این سفینه قرار است تا زمانی که زمین به شرایطی مطلوب برسد مجبورند به زندگی ادامه دهند. تقریبا یک قرن از زندگی در فضا می گذرد و این یعنی بشر سه نسل را در فضا زندگی کرده. همانطور که در بالا گفته شد آن ها برای اینکه بفهمند زمین قابل سکونت است یا خیر تصمیم می گیرند 100 نوجوانی که زندانی اند را به عنوان مجازات به زمین بفرستند.

کلارک و بلامی رهبران صد نفر هستند.
کلارک و بلامی

کسانی که از بچگی فقط داستان هایی از والدین خود شنیده اند و تنها زمین را از فضا تماشا کرده اند و تا به حال تجربه هایی مانند شنا و حتی تنفس در فضای باز بدون دستگاه های تهویه و یا وزش باد و باراش باران را تجربه نکرده اند حال باید در این شرایط زندگی کنند.

زمانی که آن ها به زمین فرستاده می شوند بعد از مستقر شدن در زمین متوجه می شوند زمین قابل سکونت است و به غیر از آن ها موجودات زنده دیگری نیز در این سیاره وجود دارد.

در فصل دوم چهل و هشت نفر از بازداشت شدگان باقی مانده توسط مردان کوهستان به منت ودر منتقل می شوند. منت ودر برای آن ها جا و مکانی را ترتیب می دهند و غذا های مقوی برای آن ها در نظر می گیرند تا آن ها را از دست زمینی ها حفظ کنند و سرپناهی برای آن ها بگذارند.

کلارک به عنوان رهبر بچه ها به این قضیه مشکوک می شود و راز های بسیار تاریکی از این قلعه غیر قابل نفوذ کشف می کند. در همین حال کسانی که در آرک منتظر خبر از سمت زمینی ها بودند به زمین می آیند تا آن ها را نجات دهند و هنگامی که به زمین می رسند متوجه جزئیات می شوند و سعی می کنند با زمینی ها وارد قرار داد و قوانینی شوند که هر دو گروه در صلح زندگی کنند.

مارکوس کین صدراعظم آرک با مردمش به سمت زمین برمی گردند.
مارکوس کین صدر اعظم

در فصل سوم سریال کمپ جاها که همان آرک بود به کمپ آرکادیا و تحت رهبری جدیدی قرار می گیرد که در آن پایک یکی از معلمان و مربیان پیشین در فضا بود و به عنوان صدر اعظم و به جای مارکوس انتخاب می شود.

پایک از صلح بین زمینی ها و مردم آسمان خوشش نمی آید و به نظر او باید با زمینی ها مقابله کنند و آن ها را از بین ببرند. او در طی حمله ای ناگهانی زمانی که زمینی ها در حال استراحت بودند حدود 300 نفر از مردم بی گناه از گروه زمینی ها را به قتل می رساند.

در این بین که زمینی ها اعلام جنگ می کنند و بین این دو گروه اختلاف می افتد، هوش مصنوعی به نام الی وارد داستان می شود که نشان می دهد او قبل از جنگ اتمی اختراع شده تا زندگی را برای بشر بهتر کند، اما این هوش مصنوعی برای مسئله کنترل جمعیت از راه اندازی اتم های هسته ای و همان جنگ هسته ای که موجب ویران شدن زمین شده استفاده کرده و حال دوباره برگشته تا با کنترل ذهن مردم بر آن ها حکمرانی کند. در پایان فصل سه که این هوش مصنوعی از بین می رود قبل از از بین رفتنش از انفجار هسته ای دیگری خبر می دهد.

فصل چهارم این اثر جذاب حکایت از راکتور های هسته ای دارد که به دلیل توجه نکردن به آن در حال ذوب شدن در سرار جهان است و باعث می شود بیشتر مناطقی که در زمین وجود دارد غیر قابل سکونت شود کلارک و بلامی در پی پیدا کردن راه حل هایی برای نجات از این مشکل هستند.

در طی تلاش هایشان می فهمند کسانی که خونشان سیاه است که به عنوان فرماندهان زمین انتخاب می شوند می توانند در برابر این تششعات زنده بمانند. پس کلارک و بقیه سعی در ترکیب ژنتیکی این افراد با ژنتیک بقیه افراد دارند که در آن نیز شکست می خورند، آن ها مکانی را پیدا می کنند که فقط گنجایش 1200 نفر را دارد و تمامی قبلیه ها برای اینکه عادلانه رفتار کنند مجبورند فقط 100 نفر از مردم خود را برای نجات انتخاب کنند.

لکسا رهبر و فرمانده مردم زمین.
لکسا

در این بین کلارک و برخی از دوستانش آخرین تلاششان برای نجات خود بازگشت به فضا است تا زمانی که زمین دوباره قابل سکونت شود. اما در هنگامی که می خواهند سفینه را از زمین بلند کنند مشکلی پیش می آید و کلارک مجبور می شود تا خود را فدای دوستانش کند.

فصل پنجم این اثر شش سال بعد از انفجار هسته ای دیگری را نشان می دهد که راکتور های هسته ای ذوب شده اند و زمین به جز منطقه ای کوچک دیگر قابل زندگی نیست که ناگهان سفینه ای دیگر که در آن زندانی ها به خواب رفته بودند روی زمین باز می گردند و قصد دارند تا دره ای که قابل سکونت است و کلارک و مدی آنجا زندگی می کنند را تصاحب کنند. در این بین زمینی ها نیز از پناهگاه خود بیرون می آیند و با زندانی ها وارد جنگ می شوند.

در طی درگیری های قبیله ها تنها مکان باقی مانده در زمین نیز از بین می رود و آن ها مجبورند تا دوباره به فضا بازگردند و تا بهبودی کامل زمین به خواب روند.

جنگ بین زمینی های متحد و زندانی ها برای دره.
زمینی های متحد

در فصل ششم و هفتم این سریال نیز 125 سال بعد از نابودی زمین را نشان می دهد و همینطور بیدار شدن مردم و فهمیدن اینکه آن ها دیگر در زمین نمی توانند زندگی کنند و مجبورند در جهانی دیگر که به آلفا معروف است پناه بیاورند و در آن جا سفینه را فرود بیاورند. اما آن جا نیز توسط افرادی دیگر رهبری می شود و مجبورند با آن ها صلح کنند و یا بجنگند.

به طور کلی تماشای این فیلم به قدری جذاب است که شما بعد از دیدن آن به طور کاملا خودکار در هنگام معرفی فیلم های مورد علاقه تان آن را نیز نام می برید.

با ما همراه باشید در معرفی فیلم های پربیننده دیگری:

امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا