سینمافرهنگ و هنر

معرفی سریال جذاب و هیجانی ELITE (نخبه)

سریال elite یا نخبه در مورد بجه هایی است که در مدرسه خصوصی به نام Las Encinas که از معروف ترین مدرسه های کشور است و به نوعی برای بچه پولدار ها ساخته شده درس می خوانند اما به دلیل بعضی مسائل این مدرسه سه دانش آموز را از طبقه کارگر بورسیه می کند…

معرفی سریال elite

 • ژانر: مهیج، درام نوجوان، مجموعه تلویزیونی مرتبط با lgbti
 • رده سنی: این سریال برا نوجوانان زیر 17 سال توصیه نمی شود.
 • سازنده سریال: Carlos Monte ,Dario Madronna
 • بازیگران: María Pedraza (ماریا پدرازا)
  Itzan Escamilla (ایتزان اسکامیلا)
  Miguel Bernardeau (میگل برناردو)
  Ester Expósito (ایستر اکسپوزیتو)
  Danna Paola (دانا پائولا)
  Miguel Herrán (میگوئل هران)
  Arón Piper (آرون پایپر)
  مینا الحمانی
 • آهنگساز: Lucas Vidal (لوکاس ویدال)
 • کشور سازنده: Spain (اسپانیا)
 • زبان اصلی: Spanish (اسپانیایی)
 • شبکه پخش اصلی: Netflix(نت فلیکس)
 • تعداد فصل های اتمام یافته سریال: 3
 • سال های انتشار: 5 اکتبر2018، 6 سپتامبر 2019 و 13 مارس 2020
بازیگران فصل 1 این سریال
بازیگران سریال نخبه

نقد و ساختار فیلم

این فیلم از ساختار دو خط سیر روایی استفاده می کند. دو خط سیر روایی یعنی:
شما با یک روایت به جلو می روید و نمایی از آینده ی داستان رخ داده را مشاهده می کنید. از آنجا دوباره با یک بلیط برگشت به عقب می آیید و با عواملی که دست به دست هم داده اند تا آینده داستان را رقم بزنند روبه رو می شوید.

همچنین به جرات می توان گفت که این سریال یکی از پر مخاطب ترین و جذاب ترین سریال ها در ژانر خودش است که با انتقادات زیاد و مثبت منتقدان و مخاطبان خود رو به رو شده.

به دلیل فیلتر بودن یوتیوب فیلتر شکن خود را قبل از تماشای تریلر روشن نمایید.

در فصل دوم شخصیت های جدیدی وارد این سریال می شوند که مسیر زندگی دوستان شان را به نفع خود عوض می کنند و باعث بروز مشکلات خطرناک تری می شوند.

بازیگران جدید در فصل 2
بازیگران اضافه شده در فصل 2

گفته شده نت فلیکس قرار داد خود را با این سریال برای فصل 4 تمدید کرده و در حال حاضر فصل 4 در حال ساخت است. بعضی از شخصیت های اصلی این سریال در فصل 3 خداحافظی کردند اما بعضی از آن ها باز می گردند، در کنار این بازیگران شخصیت های جدیدی نیز قرار است به این سریال اضافه شوند.

بازیگران فصل 4 سریال نخبه
بازیگران فصل 4

بررسی سریال elite

داستان از آن جایی شروع می شود که یک شرکت ساختمانی باعث سقوط مدرسه ای در منطقه ای کارگر نشین شهر می شود و سه دانش آموز به نام های نادیا، کریستین و ساموئل را به عنوان جبران در مدرسه Las Encinas بورسیه می کنند. این مدرسه همانطور که در توضیحات بالاتر گفته شد یکی از بهترین مدرسه های کشور بود و فقط دانش آموزان پولدار اجازه درس خواندن در آن مدرسه را داشتند.

سه دانش آموز توسط شرکت ساختمانی بورسیه میشوند تا در مدرسه Las Encinas تحصیل کنند.
دانش آموزان انتقالی

در ابتدای این فیلم، کاراکتر ها به دلیل اختلاف طبقاتی درگیر چالش هایی می شوند و درگیری و بحث و جدل هایی که بین آن ها شکل می گیرد بخش جالبی از روند داستان به شمار می آید. در این درگیری ها عده ای مشغول به تحقیر و به چالش کشیدن عده ای دیگر می شوند، درگیری ای بین کسانی که هر چیزی که بخواهند را به دست می آورند و کسانی که از سقوط ترسی ندارند.‎

از چالش های دیگر این فیلم مسلمان بودن نادیا دانش آموز انتقالی بود که به دلیل داشتن حجاب و اعتقادات و دین متفاوتش با بقیه دانش آموزان مورد تحقیر و تمسخر قرار می گرفت و حتی مجبور بود برای ماندن در این مدرسه و تحصیل در آن جا از حجابش بگذرد.

در این اثر دانش آموزان با پیشروی روند داستان، احساسات و ارزش هایی مانند عشق، دوستی، حسادت، انتقام و… را تجربه کرده و با چالش های گوناگون و هیجان انگیزی رو به رو می شوند. بین کاراکتر های این اثر، به مرور زمان روابط عمیق تری شکل می گیرد و این امر موجب می شود بتوانند درک بهتری از یکدیگر به دست بیاورند و گاها به اشتباهات خود و دوستانشان پی ببرند.

دیدن این سریال بسیار جذاب برای علاقه مندان این حوضه توصیه می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا