اخبار سلامتسلامت

معرفی دیابت و چند عامل ابتلا به دیابت

ما در این مقاله با نام ” معرفی دیابت و چند عامل ابتلا به دیابت ” بهترین راه های درمان دیابت را بیان می کنیم. میلیون ها نفر در سراسر دنیا به این بیماری مبتلا هستند که در شرایط مختلف ممکن است عواقب بدی مانند کوری و نارسایی کلیه رابه دنبال داشته باشد.

این نکته نیز قابل تامل است که بیش از 70 درصد افرادی که به دیابت مبتلا هستند دارای دیابت نوع 2 هستند. ما در تلاشیم تا با معرفی صحیح این بیماری به افراد مختلف از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنیم.

یکی از مهم ترین علت ها در ابتلا به بیماری دیابت، ژن ها، سن یا عادت های گذشته است. اما در کل، بسیاری از اقداماتی هستند که می توانید برای کاهش خطر ابتلا به دیابت انجام دهید. معرفی دیابت به اکثریت مردم باعث افزایش آگاهی و پیشگیری از خیلی موارد دیگر می شود.

معرفی دیابت

چند توصیه برای پیشگیری و جلوگیری از ابتلا به دیابت 

1.شکر و کربوهیدرات:

یکی از مهم ترین عوامل ابتلا به دیابت خوردن قند و شکر و کربوهیدرات می باشد. خوردن غذا هایی که دارای این مواد هستند خطر ابتلا به بیماری دیابت را افزایش می دهد. بدن به سرعت این غذاها را به مولکول های کوچک شکر تبدیل می کند و به جریان خون شما جذب می شود.

بالا رفتن قند خون، سبب تحریک پانکراس می شود و انسولین تولید می شود. به طور کلی خوردن غذا های پر شکر و کربوهیدرات ها سبب تولید انسولین و در مدت طولانی موجب افزایش قند خون می شود. شما می توانید با رعایت رژیم غذایی مناسب و پیشگیری از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنید.

معرفی دیابت

2. فعالیت و دیابت:

یکی از مهم ترین راه های درمان و پیشگیری از ابتلا به بیماری دیابت ورزش است. بنابراین هنگامی که ورزش می کنید، انسولین کمتری برای کنترل قند خونتان مصرف می شود. 

معرفی دیابت

3. نوشیدن آب و دیابت:

یکی از مواردی که بسیار راحت و در دسترس هر فردی است نوشیدن آب است. این نوشیدن آب به شما کمک می کند تا از نوشیدن آبمیوه های شکر دار خودداری کنید. آب آشامیدنی را جایگزین سایر نوشیدنی های دیگر کنید، چرا که به کنترل قند خون و انسولین کمک می کند.

4. چاقی و دیابت:

اگر دچار چاقی و افزایش وزن هستید بهتر است وزن خود را کم کنید زیرا سبب ابتلا به بیماری دیابت می شود. این نکته را مد نظر داشته باشید که افراد مبتلا به دیابت بیشتر وزنشان در ناحیه کمر و شکم جمع می شود.

داشتن چربی بیش از حد در ناحیه شکم و کمر خطر ابتلا به بیماری دیابت را افزایش می دهد. احتمال ابتلا به دیابت را افزایش می دهد.کم کردن وزن ممکن است خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد. 

5. سیگار و دیابت:

سیگار عامل بسیاری از بیماری هاست و از جمله می توان به دیابت نیز اشاره کرد. تحقیقات نشان داده است که سیگار یکی از مهم ترین عوامل ابتلا به بیماری های قلبی، آمفیز، سرطان ریه، پستان، پروستات و دستگاه گوارش می شود. به علاوه دود سیگار نیز خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهد. و در صورت ترک سیگار این علائم کاهش می یابد.

معرفی دیابت و سیگار

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا