آرایش و زیباییپوست و موسلامتمد و فشن

8 مورد از مهمترین عوارض و مضرات تاتو کردن

‎تاتو نوعی طراحی روی پوست است که از طریق جوهر و سوزن با رنگ و رنگدانه ساخته می شود. هنر خال کوبی را تاتو می نامند، آن ها می توانند موقت یا دائمی باشند، تاتو فواید و مضرات هم دارد، شما در این مقاله با مضرات آن آشنا خواهید شد.

در این مقاله، ما در مورد خال کوبی دائمی صحبت خواهیم کرد. هنگامی که جوهر به لایه دوم پوست معروف به درم وارد می شود، زخم برداشته می شود و پوست بهبود می یابد تا طرحی در زیر لایه جدید آشکار شود.

تاریخچه خالکوبی

خال کوبی نوعی سنت بسیار قدیمی است و در تاریخ امروز بیشتر از هر زمان دیگری محبوبیت اجتماعی دارد. مردم نیز در گذشته تاتو را می دانستند و تمرین می کردند، تاتو ابزاری دارد که در فرانسه، پرتغال و اسکاندیناوی کشف شده و حداقل 12000 سال قدمت دارند.

هر کدام از مردم تاتو های خود را در مناطق مختلف جهان داشته اند. مصر و هند باستان از تاتو به عنوان روش های بهبودی و به عنوان روش های پرستش مذهبی استفاده می کردند. آن ها همچنین نشانه هایی از منزلت در جامعه بودند.

تاتو در فیلیپین نشان دهنده رتبه و موفقیت بود و مردم آنجا معتقد بودند که آن ها دارای خواص جادویی هستند. اما در اروپا، با ظهور و پذیرش گسترده مسیحیت تحت امپراتوری روم، تاتو ناگهان عملی غیرانسانی تلقی شد و به آرامی در سراسر امپراتوری از بین رفت. قدیمی ترین اثبات فیزیکی تاتو در مومیایی باستانی از کوه های آلپ به نام Ötzi یافت شده است. قدمت انسان ماقبل تاریخ در حدود هزاره 4 تا 5 قبل از میلاد مسیح است.

تاتو در کنار تمام زیبایی و فوایدش مضراتی نیز دارد

معایب تاتو

1. ممکن است مسیر شغلی شما را محدود کند

در حالی که جامعه هر روز به طور فزاینده ای نسبت به خال کوبی باز می شود، هنوز تابویی برای هنر بدن وجود دارد که ممکن است بر نوع شغل شما در زندگی تأثیر بگذارد. هنوز مشاغل بی شماری وجود دارد که در آن ها اجازه خال کوبی وجود ندارد. امروزه حتی افراد ماهر نیز در یافتن شغل با مشکل روبرو می شوند، بنابراین داشتن تاتو ممکن است این کار را دشوارتر کند.

برخی از افراد به طور غریزی واکنش منفی به آن ها نشان می دهند که می تواند شما را از فعالیت برای انواع خاصی از تجارت دور کند. به عنوان مثال، به طرز تکان دهنده ای، احتمال اینکه در مشاغل اداری کسی که دارای خال کوبی آشکار دست و صورت است، استخدام شود بسیار کم است، حتی اگر فرد واجد شرایط باشد.

برای مشاغلی که از نظر ظاهری فردی بسیار قابل توجه است، خال کوبی مناسب نخواهد بود. نامزدهای ایده آل در زمینه مهمان داری، تبلیغات، بانکداری، اخبار و … کسانی هستند که دارای چهره های زیبا هستند و هیچ گونه خالکوبی روی بدن ندارند. خالکوبی شانس شغلی شما را در این صنایع از بین می برد.

2.عفونت ها

یکی از آزار دهنده ترین معایب خال کوبی دائمی، بیماری است. این ممکن است در خصوص همه اتفاق نیفتد، اما اگر در انتخاب تاتو کار مناسب دقت نکرده اید، عفونت های خاصی ممکن است به دلیل سوزن های استفاده شده و آلوده وجود داشته باشد. هپاتیت یکی از عفونت هایی است که می تواند زندگی شما را از بین ببرد.

عفونت های مربوط به استفاده از سوزن می تواند باعث نگرانی شما شود، حتی اگر زیر نظر بهترین هنرمند تاتو در جهان تاتو کنید. هیچ تضمینی وجود ندارد و باید بدانید که همیشه درصدی از خطر عفونت وجود دارد.

ما سعی نداریم شما را با این مسئله بترسانیم، بنابراین پیشنهاد می کنیم به دنبال بیماری هایی باشید که افراد پس از انتخاب خال کوبی دائمی با آن روبرو می شوند. ما می خواهیم شما را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنیم تا در دام یک خال کوبی با نقص و ماندگار قرار نگیرید.

شاید این نا امیدکننده ترین نقطه ضعف داشتن یک خال کوبی دائمی باشد. توجه داشته باشید، چاپ تاتو نیاز به تزریق رنگدانه ها به پوست شما دارد. تاتوکار با استفاده از سوزن هایی که به پوست نفوذ می کنند رنگدانه ها را تزریق می کنند. اگر سوزن ها آلوده باشند، می توانند عفونت را به بدن شما منتقل کنند.

هپاتیت نمونه ای از عفونت های احتمالی مرتبط با تاتو و مضرات آن است. تجهیزات خال کوبی آلوده نیز ممکن است باعث برخی بیماری های منتقله از طریق خون، از جمله کزاز شود. اگر به تاتو نیاز دارید، پس باید اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از عفونت های تاتو انجام دهید. شما باید امنیت سالن تتو را بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که دستگاه های مورد استفاده به درستی ضدعفونی شده اند و عاری از آلودگی هستند.

اگر قصد خال کوبی را دارید، وقت خود را صرف جستجوی یک سالن معتبر تاتو با هنرمندان خال کوبی بسیار آموزش دیده کنید تا با خطرات و مضرات آن روبرو نشوید. توجه داشته باشید که هر ایالت ممکن است قوانین و شرایط مجوز خود را داشته باشد. شما ممکن است از قبل بخواهید از مقررات و استاندارد های کشور خود مطلع شوید. شما ممکن است این داده ها را از بخش بهداشت دولت، شهر یا شهرستان خود دریافت کنید.

3. خطر سلامتی

شناخته شده است که برخی از جوهر های خال کوبی باعث واکنش های بیش از حد حساسیت می شوند. در بسیاری از ایالت ها، سالن های معتبر خال کوبی کنترل می شوند و باید استاندارد های نظافت سوزن ها و تجهیزات را رعایت کنند. با این حال، هنوز مضرات آلودگی و بیماری ناشی از تاتو وجود دارد. سوزن های ضدعفونی نشده می توانند خطر عفونت را افزایش دهند.
این بیماری ها می توانند از آلودگی باکتریایی تا هپاتیت و HIV گسترش یابند. به همین ترتیب، اگر از خال کوبی های جدید خود به درستی مراقبت نکنید، خطرات بیماری ها وجود دارد.

4. دائمی است

آیا مطمئن هستید که ده سال بعد، در هر شرایطی، از آن چیزی که بر روی بدن خود تاتو کرده اید خسته نمی شوید؟ این احتمال وجود دارد که طرح شما رشد کند و خالکوبی خود را دیگر دوست نداشته باشید بنابراین، هیچ دلیلی برای انجام به چیزی بدون تغییر وجود ندارد که بعداً نمی تواند جایگزین شود و این ممکن است یادآوری اوقات بد زندگی یک شخص باشد.

5- می تواند دردناک باشد

اگر فکر می کنید نمی توانید درد را تحمل کنید و بی حرکت بمانید، بهتر است به دنبال آن نروید. گاهی اوقات دردی که برای اولین بار متحمل می شوید می تواند ارزش آن را داشته باشد، اما خال کوبی ها مثال خوبی از آن نیستند.

یک از مضرات تاتو دردناک بودن آن است

6. آلرژی

این یکی از مضرات رایج تاتو است.

بسیاری از افراد پوست حساسی دارند که واکنش های مختلفی نسبت به جوهر تاتو نشان می دهند. ممکن است باعث حساسیت پوستی، بثورات پوستی و احساس خارش شود آلرژی معمولا برای همه خطرناک است حتی اگر پوست حساسی نداشته باشند.

یکی از راه های پاک کردن تاتو پوست استفاده از کرم های پاک کننده خال کوبی است. به یاد داشته باشید، از بین بردن تاتو ممکن است یک اتفاق نباشد. این یک روند تدریجی است. به همین دلیل، به محض شروع استفاده از کرم، تاتو ها از بین نمی روند. شما باید صبور باشید.

علائم رایج واکنش های آلرژیک در تاتو ها:

 • قرمزی پوست
 • التهاب
 • برجستگی های پوستی
 • پوسته پوسته شدن
 • گره های بنفش یا قرمز در اطراف تاتو
 • آلرژی همچنان مسئله ای برای افراد بدون مقاومت است

در نتیجه، بهترین راه برای جلوگیری از آلرژی پرهیز از انجام کارهایی است که آسیب پذیری شما را نسبت به واکنش های آلرژیک افزایش می دهد. حتی اگر خال کوبی شما روی پوست شما تأثیر نگذارد، شما نمی دانید که خال کوبی بعدی شما برای پوست شما بی ضرر است. بنابراین دوری از خال کوبی های دائمی می تواند هوشمندانه ترین راه برای ایمن نگه داشتن پوست باشد.

7. شما قادر به اهدای خون نخواهید بود

اهدای خون فقط یک امر رسمی نیست بلکه وظیفه هر فردی است. با این حال، هنگامی که بدن شما به طور دائم جوهر داشته باشد، دیگر در وضعیت اهدای خون نخواهید بود. این ممکن است برای بسیاری از افراد ضروری نباشد، اما باید به عنوان یک مسئولیت و نه فقط وظیفه ای که بسیاری از افراد به طور منظم انجام می دهند، تلقی شود.

در بعضی از کشور ها، حداقل یک سال پس از خال کوبی روی پوست، نمی توانید خون اهدا کنید. دانستن اینکه قوانین ایالتی شما چیست مهم است زیرا همه ایالت ها سیاست های یکسانی را دنبال نمی کنند.

توجه داشته باشید، بسیاری از بیماران در آنجا وجود دارند که به خون شما نیاز دارند. برخی از این بیماران در صورت قطع جریان خون در نهایت جان خود را از دست می دهند. در حالی که تاتو می تواند برای اهداف خاصی برای شما مفید باشد، اما نمی تواند از اهمیت یکسانی برای زندگی برخوردار باشد. بنابراین، باید درباره تصمیماتی که درباره خال کوبی می گیرید، خوب فکر کنید.

8.مراقبت های بعدی دشوار است

این یکی از رایج ترین مضرات داشتن تاتو دائمی است. شما باید از آن مراقبت کنید تا نتیجه دلخواه خال کوبی خود را تضمین کنید. برای انجام این کار باید دقیقاً دستورالعمل های هنرمند خال کوبی را دنبال کنید. عدم رعایت از آن ها می تواند عواقب نامطلوبی را به دنبال داشته باشد.

برای زدن تاتو به یک تاتو کار خوب مراجعه کنید

مراقبت های تاتو می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • هر بار پیشرفت خال کوبی خود را کنترل کنید تا مطمئن شوید هیچ عارضه جانبی ایجاد نمی کند
 • بیشتر وقت خود را صرف محصولات مناسب برای مراقبت از تاتو کنید تا با مضرات آن روبرو نشوید.
 • خال کوبی را تا چند هفته بعد از عمل از آفتاب دور نگه دارید
 • برای جلوگیری از چسبیدن، پس از خال کوبی لباس های گشاد بپوشید
 • قبل از بهبود کامل خال کوبی از شنا خودداری کنید
 • ناحیه تاتو را با تمیز کردن آن با آب و صابون تمیز نگه دارید
 • تا زمان بهبود کامل خال کوبی، از انجام فعالیت های سنگین مانند وزنه برداری خودداری کنید

منبع: honestproscons

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا