سیاسی

مسجدالاقصی و سرتاسر سرزمین فلسطین آزاد خواهد شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین به مناسبت روز جهانی قدس بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: بی تردید بر اساس وعده حتمی الهی و به همت ملت مقاوم و قهرمان فلسطین و محور مقاومت، قدس، مسجد الاقصی و سرتاسر سرزمین تاریخی فلسطین آزاد خواهد شد و استکبار جهانی و حامیان رژیم جعلی صهیونیستی هرگز نخواهند توانست با تمسک به سلاح و زور در مقابل خواست یک ملت مقاوم و قهرمان بایستند.

متن کامل این بیانیه بدین شرح است:

باسمه تعالی

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین اللملی حمایت از انتفاضه فلسطین فرارسیدن جمعه آخر ماه مبارک رمضان ۱۴۰۰ و ۴۳ مین سالروز ابتکار عمل مبارک امام راحل در نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس علیه اشغالگران سرزمین فلسطین و قدس شریف را گرامی می دارد.

مداومت ملت های جهان در بزرگداشت روز جهانی قدس بیانگر عزم راسخ آزادی خواهان و حامیان ملت فلسطین جهت اثبات نامشروع بودن اشغال سرزمین فلسطین و لزوم آزادی آن از طریق مقاومت و برگزاری همه پرسی حق تعیین سرنوشت است.

بی تردید پاسداشت روز جهانی قدس، برگزاری تظاهرات بازگشت در غزه مقاوم و انتفاضه رمضانی اخیر در قدس، نوید فروپاشی رژیم جعلی و پوشالی صهیونیستی و آزادی سراسر سرزمین فلسطین به ویژه قدس شریف و مسجدالاقصی را در دل مومنین، آزادیخواهان و حامیان جهانی ملت فلسطین دو چندان نموده است.

فروریختن هیمنه رژیم صهیونیستی به عنوان یک قدرت منطقه ای و مدعی دموکراسی، بعد از شکست های پی در پی صهیونیست ها در صحنه های نبرد و تحمل ضربات سهمگین موشکی مقاومت به موازات خنثی شدن توطئه شوم معامله قرن و تداوم بحران سیاسی و اجتماعی در درون رژیم صهیونیستی را باید ثمره ۷۳ سال پایداری و مقاومت در مقابل اشغالگران دانست که روز جهانی قدس الهام بخش آن به شمار می آید.

قیام و انتفاضه رمضانی نمازگزاران قدس اعم از زن و مرد و جوان، در آستانه این روز تاریخی ثابت کرد که ملت فلسطین علی رغم خیانت معدود سران کشورهای عربی به آرمان فلسطین، ملتی پوپا، سرزنده، بالنده و در صحنه است.

بی تردید بر اساس وعده حتمی الهی و به همت ملت مقاوم و قهرمان فلسطین و محور مقاومت، قدس، مسجد الاقصی و سرتاسر سرزمین تاریخی فلسطین آزاد خواهد شد و استکبار جهانی و حامیان رژیم جعلی صهیونیستی هرگز نخواهند توانست با تمسک به سلاح و زور در مقابل خواست یک ملت مقاوم و قهرمان بایستند.

جمهوری اسلامی ایران به زعامت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای، در این مسیر با تمام توان به حمایت همه جانبه از حقوق مشروع ملت فلسطین تا آزادی قدس و مسجدالاقصی و سراسر فلسطین ادامه خواهد داد و از همه مسلمانان جهان، ملت های حامی فلسطین و آزادی خواهان می خواهد همچنان در کنار ملت بی پناه فلسطین در مقابل زورگویی، تجاوز، خشونت و جنایات رژیم صهیونیستی بایستند.

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا