سیاسی

مسئولان دستگاه دیپلماسی از بازی‌های رسانه‌ای پرهیز کنند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با صدور بیانیه ای در واکنش به انتشار فایل صوتی وزیر خارجه، آورده است: فارغ از ادعاهای مطرح شده در مورد ابرمرد ملت ایران، حاج قاسم سلیمانی که اسطوره ایرانیان شده و خون او در اندیشه ها می جوشد و جوانان به مدد او گام دوم انقلاب را طی خواهند کرد، باید از دیپلماسی ۸ ساله اخیر سوال کنیم که چرا در فضای امن و باثباتی که فرمانده میدان با جانفشانی مردان پاک به شما تحویل داد، با بی تدبیری، جامعه را گام به گام به سمت بحران های اقتصادی حرکت دادید؟  

چرا به جای اصرار بر مسیرهای تحقیرآمیز و توهم نسبت به آمریکا و غرب، با رایزنی‌های موثرِ دیپلماتیک مسیر بازارهای تجاری ایران را هموار نکردید و دیپلماسی را به خدمت اقتصاد و معیشت و اشتغال و رفاه ایرانیان درنیاوردید؟  

شورای ائتلاف در بیانیه خود تاکید کرد: به دولت مردان خصوصا مسئولان دیپلماتیک کشور هشدار می دهیم در فرصت باقی مانده از بازی های رسانه ای و عملیات روانی حذر کنند و تنها به معیشت و سلامت مردم بیاندیشند و به جای طراحی های پیچیده برای رقابت های سیاسی و انتخاباتی، از همین فرصت خدمت بهره برداری کنند که این کار به صلاح و فلاح نزدیک تر است.  

متن کامل این بیانیه بدین شرح است:

 بسم الله الرحمن الرحیم 

این روزها دوگانه‌ای در جامعه القا می‌شود که یک سوی آن فرمانده میدان و سوی دیگرش دیپلمات خندان است. ماموریت فرمانده برقراری امنیت و آرامش بوده و وظیفه دیپلمات، تکیه بر دستاوردها و برتری‌های میدان برای زمینه‌سازی رشد اقتصادی و بهبود معیشت و رفاه ایرانیان. بگذریم از این که اگر بازوی دیپلماتیک یک دولت، هوشمند و قدرتمند باشد از مسیرهای دیپلماتیک، امنیت را هم به ارمغان می آورد. به هر حال منطقه ما گرفتار ناامنی و شعله‌های جنگ شد و این آتش، قدم به قدم به جان و مال ایرانیان نزدیک شد.

در این توفان سهمگین و خون آلود، فرمانده‌ای در میدان حاضر شد و با تکیه به توانمندی داخلی و هوش استراتژیک و طراحی پیچیده و لایه ای و بذل جان های با اخلاص، امنیت را به ایران و سپس منطقه برگرداند و به قولش عمل کرد که گفته بود «پایان داعش را خواهیم دید». آنگاه نوبت به دستگاه دیپلماسی رسید که می بایست به پشتوانه دستِ برتر در میدان، معادله‌های دیپلماتیک را به سمت منافع ملی و دستاوردهای اقتصادی سوق دهد در حالی که دیپلمات‌های ما دل در گرو آمریکا داشتند و سرگرم مذاکره بودند و شبانه روز تلاش کردند که به مردم اثبات کنند، می توانیم به آمریکا اعتماد کنیم و او می تواند اقتصاد ما را سامان دهد تا جایی که آب و نان مردم را هم به مذاکره گره زدند و رسما و با صدای بلند به دشمن اعلام کردند که خزانه کشور خالی است!!

در این سوی میز مذاکره و میدان نبرد اما، روز به روز فشار اقتصادی و بی ثباتی و سوء تدبیر و فساد و رانت و سستی دولت مردان بیشتر و بیشتر شد تاجایی که ایرانیانِ با عزت در سال ۱۴۰۰ در صف های مرغ در مورد ثمره‌ی تلاش‌های دیپلماتیک هشت ساله گفتگو می‌کنند!!

فارغ از ادعاهای مطرح شده در مورد ابرمرد ملت ایران، حاج قاسم سلیمانی که اسطوره ایرانیان شده و خون او در اندیشه ها می جوشد و جوانان به مدد او گام دوم انقلاب را طی خواهند کرد، باید از دیپلماسی ۸ساله اخیر سوال کنیم که چرا در فضای امن و باثباتی که فرمانده میدان با جانفشانی مردان پاک به شما تحویل داد، با بی تدبیری، جامعه را گام به گام به سمت بحران های اقتصادی حرکت دادید؟ و چرا به جای اصرار بر مسیرهای تحقیرآمیز و توهم نسبت به آمریکا و غرب، با رایزنی‌های موثرِ دیپلماتیک مسیر بازارهای تجاری ایران را هموار نکردید و دیپلماسی را به خدمت اقتصاد و معیشت و اشتغال و رفاه ایرانیان درنیاوردید؟

مگر دیپلماسی در بحران های اقتصادی نباید تمام همّ و غم خود را صرف حل و فصل چالش های برون مرزی اقتصاد کند؟ این میدان که به خون و جنگ آلوده نیست بلکه امن و خرم و خندان است پس چرا دستگاه دیپلماتیک کشور کم فروشی کرده است؟

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، ضمن ادای بلندترین و صمیمانه ترین احترام ها به مقام رفیع حاج قاسم عزیز، با عنایت به وضع نامساعد اقتصادی و نارضایتی گسترده مردم، به دولت مردان خصوصا مسئولان دیپلماتیک کشور هشدار می دهد در فرصت باقی مانده از بازی های رسانه ای و عملیات روانی حذر کنند و تنها به معیشت و سلامت مردم بیاندیشند و به جای طراحی های پیچیده برای رقابت های سیاسی و انتخاباتی، از همین فرصت خدمت بهره برداری کنند که این کار به صلاح و فلاح نزدیک تر است.

همچنین شورای ائتلاف به ملت عزیز و گرانقدر ایران متعهد می شود، با استقرار دولت انقلابی و هوشمند و مقتدر، تمام ظرفیت‌های دولت را به استخدام معیشت و رفاه ایرانیان درآورد و ماموریت دستگاه دیپلماسی را از مذاکره های بی ثمر و زمان بر، به تسهیل گری و هموارسازی توسعه اقتصادی و رشد اشتغال و افزایش درآمد سرانه، تغییر دهد «ان شا الله».

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا