ترفند هاکامپیوتر و اینترنت

مزایای استفاده از برچسب های کیبورد به جای کاور های سیلیکونی:

برچسب های کیبورد یا کاور های سیلیکونی؟ مساله این است! مهم نیست که شما تازه MacBook Pro خود را خریداری کرده اید یا می خواهید لپ تاپ Lenovo Think Pad شکست ناپذیر خود را ارتقا دهید. شما برای انواع کیبورد هایی که استفاده می کنید نیاز به محافظ دارید، ما به شما در این مقاله برای پیدا کردن این محافظ ها کمک خواهیم کرد. اگر بر روی صفحه کلید خود حروف خوانا تری می خواهید یا محافظ بهتری در برابر مایعات و خراش های ساده می خواهید یا اگر شما به تازگی یک لپ تاپ جدید با چینش حروف کاملاً متفاوت از چیزی که به آن عادت کرده اید تهیه کرده اید، پس در این مقاله همراه ما باشید و بگذارید همه نکات مثبت و منفی برچسب های کیبورد و کاور های سیلیکونی را به شما نشان دهم.

1. تایپ کردن راحت تر با برچسب های کیبورد

این برای نویسندگان و هر کسی که به سرعت و دقت برای تایپ متکی باشد بسیار مهم است. برچسب های کیبورد بدون تغییر شکل، به سختی و بدون حرکت فقط به کلید ها می چسبند و کار با آن ها برای شما راحت تر است. همچنین تایپ کردن برای انگشتان شما کار ساده تر و با فشار کمتری است، زیرا مجبور نیستید بخاطر وجود لایه محافظ ضخیم فشار انگشت خود را روی کلیدها را بیشتر کنید.

بعضی اوقات روکش های سیلیکونی نحوه شکل گیری و قرارگیری کلیدها را نیز تغییر می دهند. این اتفاق به این دلیل می افتد که تولید کنندگان کاورهای سیلیکونی برای به صرفه بودن هزینه تولید بیش از یک طرح صفحه کلید را برای یک محصول ارائه نمی دهند. اما کلید enter شما می تواند بدون دلیل موجهی شکل متفاوتی از مستطیل یا شکل 7 داشته باشد، مثلا به شکل مثلث باشد، یا حتی جانمایی برخی کلمات در یک زبان (مانند حرف ژ در کیبورد فارسی)، متفاوت از پیش فرض شرکت سازنده کاور سیلیکونی باشد. اگر به شکل کیبورد خود عادت کرده باشید، ممکن است این تفاوت استایل برای شما بسیار آزار دهنده باشد.

2. شخصی سازی برچسب های صفحه کلید

برچسب صفحه کلید

می توانید صفحه کلید خود را با برچسب های کیبورد، هنری، رنگارنگ، با قلم ها و رنگ های سفارشی، مدل های دو زبانه، حتی طرح هایی که کلید های میانبر کیبورد را هم مشخص می کنند تهیه کنید. علاوه بر این، شما آن ها را دقیقاً متناسب با شکل صفحه کلید خود می توانید سفارش دهید.

در مقایسه، پوشش های سیلیکونی طرح های ساده، رنگ های شسته و رفته، با یک رنگ ثابت و یک نوع فونت از حروف پیش فرض، بدون هیچ گونه سفارشی سازی، دارند.

به عنوان مثال، سعی کنید به فروشنده جلد سیلیکون بگویید که دوست دارید رنگ برخی از حروف را تغییر دهید، یا کیبورد تان با آثار هنری Great Wave of Kanagawa تزیین شده باشد، یا کاور سیلیکونی مورد نظر شما برای سیستم Dell XPS 13 9560 از سال 2017 و با طرح صفحه کلید ایسلندی باشد که از زبان انگلیسی ایالات متحده پشتیبانی می کند. در حالی که برچسب ها می توانند تمام این موارد را به شما ارائه دهند، فروشندگان پوشش سیلیکونی حتی نمی توانند چنین محصولی را تولید کنند.

3. هماهنگ کردن طرح کیبورد با بقیه قسمت ها

می توان آن ها را با برچسب های تاچ پد لپ تاپ و استیکر های دلخواه یا برچسب های پشت لپ تاپ مطابقت داد و ست کرد، همیشه هم خوب به نظر می رسند. اما روکش های سیلیکونی از این نظر تنها هستند، به علاوه فقط شبیه یک تکه لاستیک هستند. اگر بخواهید سعی کنید آن ها را با کاور های قسمت های دیگر سیستم خود مطابقت دهید، هیچ چیزی با پوشش های سیلیکونی هماهنگ به نظر نمی رسد.

برچسب های کیبورد

4. حذف و تغییرات برچسب ها

برچسب های صفحه کلید را می توان به سادگی از کلید ها کنده، مچاله کرده و در سطل زباله قرار داد. می توان آن ها را جایگزین و تعویض کرد. بیایید حقیقت را بپذیریم همه ما وقتی که تلفن همراه خود را عوض می کنیم اما هنوز شارژر قدیمی اش را در کشو داریم این موضوع احساس بدی به ما می دهد، این مشکل را با روکش های سیلیکونی نیز خواهیم داشت، برچسب های کیبورد از این نظر کمینه تر و سازگار تر با محیط زیست هستند.

روکش های سیلیکونی هنگام پرتاب شدن به سمت سطل زباله فضای بیشتری را اشغال می کنند و زباله های بیشتری تولید می کنند. برچسب ها خیلی راحت قابل تعویض و دور انداختن اند.

5. حفظ زیبایی ظاهری صفحه کلید و لپ تاپ

طراحی زیبا و خطوط ظریف، همان چیزی است که شما موقع خرید یک لپ تاپ خاص برای آن هزینه کرده اید و چه کسی می خواهد این زیبایی را خراب کند؟ کاور های سیلیکونی؟!! خیر؛ با برچسب های صفحه کلید، شما فقط ظاهر طرح ها را برجسته تر می کنید، نه آن که تمام ظرافت و زیبایی طراحی شده را زیر یک لایه ضخیم از سیلیکون پنهان کنید.

6. بر جای گذاشتن اثرات چربی

نظرات متعددی در اینترنت در مورد پوشش های سیلیکونی وجود دارد که در مورد باقی گذاشتن اثرات چربی بر روی کیبورد صحبت می کنند. همچنین گفته می شود پوشش های سیلیکونی نوشته های خود کیبورد را پاک می کنند یعنی ممکن اس پس از مدتی بر اثر ساییده شدن، گرما و رطوبت زیر کاور خطوط صفحه کلید پاک شود. صحت این مطلب مشخص نیست اما چرا باید ریسک کرد؟

7. گرم شدن کیبورد

از نظر ما، پوشش های سیلیکونی می توانند دمای لپ تاپ شما را افزایش دهند و منجر به گرم شدن بیش از حد کیبورد تان شوند. ما سال ها پیش با مک بوک خود جلد سیلیکونی داشتیم و دائما داغ بود. نهایتاً یک روز کاور سیلیکونی را دور انداختیم و مشکل حل شد. من واقعاً دوست ندارم روی صفحه کلید داغ تایپ کنم و صدای کلید ها را در حالی که برای هوای بیشتر جیغ می کشند بشنوم.

8. برچسب های کیبورد فلزی

سال ها است که برچسب های صفحه کلید فلزی و مقاوم ساخته شده اند، اما شما نمی توانید چنین پوشش های سیلیکونی را پیدا کنید. برچسب های فلزی بسیار ظریف اند و می توانند کاری کنند، برچسب ها عملا ناپدید شوند یا با قاب فلزی لپ تاپ ترکیب شود. اما روکش های سیلیکونی همیشه شبیه یک قطعه لاستیک اضافه خواهند بود.

کاور کیبورد

9. سفارشی سازی

اگر نمی توانید پوشش سیلیکونی مناسب مدل لپ تاپ خود پیدا کنید نگران نباشید، برچسب های کیبورد به صورت سفارشی برای شما ساخته می شوند. روکش های سیلیکونی را نمی توان به صورت سفارشی یا به صورت تکه تکه تهیه کرد. شما باید برای تهیه آن قالبی درست کنید که تهیه آن هزینه زیادی دارد به همین دلیل برای اینکه دچار ضرر مالی نشوید باید ده ها کاور تولید و عرضه کنید، اما برچسب های صفحه کلید را می توان دقیقاً بر اساس نیاز های شما و به تعداد دلخواه طراحی و تولید کرد.

جدول مقایسه برچسب های کیبورد و کاور های سیلیکونی:

برچسب های کیبوردکاور های سیلیکونی
تایپ کردن* * * * **
قابل برنامه ریزی بودن* * * * **
رنگ و کیفیت آثار هنری* * * * ** * *
تأثیر در گرم شدن لپ تاپبی تاثیر* *
تأثیر منفی بر روی صفحه لپ تاپبی تاثیربستگی به مارک دارد
حفظ محیط زیست * **
محافظت در برابر گرد و غبار* * ** * * *
محافظت در برابر خراش* * * * ** * * * *
محافظت در برابر مایعاتبی تاثیر* * *
سازگاری با سایر محصولات* * * * **
نصب و راه اندازیحدود 15 دقیقهچند ثانیه
حذف آن از کیبوردحدود 5 دقیقهیک لحظه
تعداد ستاره ها از یک تا پنج، امتیاز مربوط به آن بخش را شرح می دهد

به طور کلی، برچسب های صفحه کلید از کاور های سیلیکونی زیبا تر، متنوع تر، مینیمال تر، قابل تنظیم تر، ایمن تر و سازگار تر با محیط زیست هستند.

البته که پوشش های سیلیکونی در برابر گرد و غبار و نشت مایعات محافظت بیشتری دارند، اما آیا در مورد شوالیه های قرون وسطایی چیزی شنیدید؟ آن ها زره های محافظ بسیار ضخیم و سنگینی داشتند، به سختی می توانستند حرکت و مبارزه کنند. داستان آن ها مشابه با کاور های سیلیکونی است. حقیقت این است که در کنار کاور های سیلیکونی نمی توانید به راحتی از کیبورد خود استفاده کنید.

برچسب کیبورد یا کاور سیلیکونی

امیدوارم این مقاله آموزنده باشد و در تصمیم گیری به شما کمک کند.

منبع : keyshorts.com

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا