پوست و موسلامت

راهکارهای مراقبت از مو های بلوند با رعایت چند نکته اساسی و مهم!

آیا شما جز آن دسته افرادی هستید که مو های بلوند و زیبایی دارید؟ آیا درباره راه کارهای مراقبت از مو های بلوند چیزی می دانید؟ اگر قصد دارید، تارهای تیره مو های خود را به وسیله رنگ بلوند کنید، این نکته را بدانید که بلوند کردن موها با استفاده از مواد شیمیایی می تواند یک روند خشن باشد.

زیرا، استفاده از رنگ های شیمیایی بسیاری از روغن ها و مواد مغذی را که کوتیکول مو های ما به آن وابسته است، از بین می برد. این باعث می شود مو هایی خشک و شکننده داشته باشید.

فرقی نمی کند که مو های بلوند و زیبایی دارید یا به دنبال بلوند کردن مو های خود هستید. اگر به دنبال راه هایی برای حفظ سلامت و زیبایی آن هستید. ما در اینجا چند نکته اساسی و مهم را به شما یاد آور می شویم. پس نگران نباشید، با ما همراه باشید و این مقاله را تا آخر بخوانید.

راه کارهای مراقبت از مو های بلوند

هر چند داشتن مو های بلوند لذت بخش است. اما، مراقبت از مو های بلوند می تواند یک درد سر واقعی باشد. به خصوص مو هایی که با فرآیند رنگ، بلوند شده اند. زیرا، مو های بلوند بسیار حساس اند.

*** بیشتر بدانید: معرفی انواع رنگ مو طبیعی (بدون استفاده از مواد شیمیایی)

به هر حال، فرقی نمی کند با چه روشی مو هایی بلوند داشته باشید. شما می توانید با رعایت نکات گفته شده در این مقاله، مو های بلوند روشن و درخشان خود را حفظ کنید. در ادامه به توضیح مختصری درباره راه کارهای مراقبت از مو های بلوند می پردازیم:

 1. مو های خود را مرطوب نگه دارید.
 2. از مو های خود در برابر گرما محافظت کنید.
 3. موهای خود را از آفتاب دور نگه دارید.
 4. از شستن بیش از حد موها بپرهیزید.
 5. با آب سرد آب کشی کنید.
 6. برچسب محصولات را بخوانید.
 7. تهویه مطبوع و تهویه عمیق.
 8. مراقب روغن های مصرفی باشید.
 9. استفاده از پک مراقبت از مو های بلوند.
 10. یک فیلتر سر دوش مناسب خریداری کنید.

در نتیجه، این ده نکته را دنبال کنید تا مطمئن شوید مو های بلوند خود را شاد و سالم نگه دارید!

نکته 1: مو های خود را مرطوب نگه دارید

مو های بلوند به مراقبت های زیادی نیاز دارند و یکی از راه کارهای مراقبت از مو های بلوند این است که آن ها را با استفاده از ماسک مو مرطوب نگه دارید. برای حفظ شادابی و لطافت مو های بلوند از ماسک مو استفاده کنید. اگر چه استفاده از ماسک مو، صدمات وارد شده را در یک مرحله برطرف نمی کند.

اما، می تواند از شکستگی بیش از حد موها پیشگیری کند. بنابراین، ما به کسانی که دوست دارند، مو هایی سالم و شاداب داشته باشند استفاده از آن را توصیه می کنیم.

همچنین، علاوه بر استفاده از ماسک مو از روش درمان مو با کلسترول استفاده کنید. زیرا، استفاده از آن راهی عالی و ضروری جهت بازگرداندن رطوبت سلب شده از مو های شما می باشد. به خصوص اگر با استفاده از مواد شیمیایی مو های خود را بلوند کرده باشید، استفاده از آن ضروری است.

موهای خود را آبرسانی کنید.

*** بیشتر بدانید: نحوه صحیح استفاده از ماسک مو برای اثر گذاری بیشتر روی موها

نکته 2: از مو های خود در برابر گرما محافظت کنید

نه تنها عناصر طبیعی مانند: آب و هوا، خورشید و آلودگی هوا می توانند در کیفیت و سلامت مو های شما تاثیر بگذارند. بلکه، حالت دادن و پردازش ناصحیح می تواند موها را خشک و مستعد شکستن نیز بکند. پس، اگر می خواهید مو هایی سالم و زیبا داشته باشید، از مو های خود در برابر گرما محافظت کنید.

بنابراین، سعی کنید چند نکته گفته شده در بخش زیر را رعایت کنید:

 • در مقابل نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 • در صورتی که مو های شما بسیار خشک شده اند، از ماسک مو مخصوص مو های خشک استفاده کنید.
 • و نکته دیگر این که، از وسایل گرمایشی مانند سشوار برای خشک کردن و حالت دادن به موها استفاده نکنید. زیرا، یکی از عوارض استفاده از سشوار خشکی بیش از حد مو می باشد.

با این حال، اگر باز هم اصرار به این دارید که از سشوار برای خشک کردن و حالت دادن موها استفاده کنید، پس سعی کنید، حتماً از اسپری محافظ گرما استفاده کنید.

نکته 3: مو های خود را از آفتاب دور نگه دارید

متأسفانه، قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب نه تنها برای پوست شما، بلکه برای مو های بلوند شما نیز مضر است. زیرا، اشعه ماوراء بنفش باعث کاهش رطوبت و کاهش کیفیت مو های شما می شود. بنابراین، این می تواند مو های شما را خشک و سایه زیبای بلوند شما را به سایه ای نارنجی برنجی تبدیل کند.

اگر می خواهید یک روز سرگرم کننده در زیر نور آفتاب داشته باشید، توصیه می کنیم یک کلاه زیبا به همراه داشته باشید تا از موها و پوستتان در برابر آفتاب محافظت کند. اگر کلاه مد نظر و مورد علاقه شما نیست. شما می توانید برای محافظت از پوست و مو های خود از روغن محافظ گرما استفاده کنید.

نکته 4: از شستن بیش از حد موها بپرهیزید

سعی کنید، مو های خود را به میزان کافی بشوئید و از شستن بیش از حد آن خودداری کنید. زیرا، شستن بیش از حد باعث از بین رفتن روغن های طبیعی مو می شود و با از بین رفتن روغن های طبیعی، مو دچار آسیب و شکستگی می شود.

شما می توانید با شستن کمتر مو هایتان این اطمینان را حاصل کنید که مو های خود را از روغن های طبیعی که به تغذیه آن ها کمک می کند، پاک نمی کنید.

از شستن بیش از حد موهای خود بپرهیزید.

نکته 5: با آب سرد آب کشی کنید

شما می توانید جهت براق و درخشان نگه داشتن، هر بار که مو های خود را می شوید، آن را با یک آبکشی سرد به پایان برسانید. انجام این کار بسیار ساده و بدون دردسر است.

نکته 6: برچسب محصولات را بخوانید

متداول ترین سولفات ها: SLS (سدیم لوریل سولفات) و SLES (سدیم لوریت سولفات) می باشد. از آن ها در بسیاری از شامپوها استفاده می شود، تا به شما کمک کنند آن کف بزرگ را که در تمام آن تبلیغات می بینید، به دست آورید.

از خرید شامپوهای حاوی سولفات خودداری کنید. هر چند شامپوهای حاوی سولفات بسیار کف می کنند. اما، این را بدانید که آن ها هیچ فایده ای برای شما ندارند. بلکه سولفات ها برای مو های شما مضر هستند. بنابراین، می توان گفت که وجود سولفات ها مانع بزرگی در انتخاب شامپوها هستند.

هشدار!

هنگام خرید هر گونه محصولی، سعی کنید مواد تشکیل دهنده آن را بخوانید تا در صورتی که مواد تشکیل دهنده آن برای شما مضر شناخته شد، از خرید آن خودداری کنید.

نکته 7: مراقب روغن های مصرفی باشید

یکی از بهترین راه های تغذیه مو های معمولی، استفاده از روغن می باشد. اما، در مورد مو های بلوند این گونه نیست و همه چیز بستگی به فرمولاسیون آن دارد. بنابراین، جهت حفظ سلامت مو های خود سعی کنید از هر روغنی با هر نوع فرمولاسیونی استفاده نکنید.

مثلاً، باید مراقب روغن هایی باشید که رنگ زرد دارند. زیرا، می تواند رنگ مو های شما را بگیرد و مو های شما را به راحتی لک کند. مخصوصاً اگر مو هایی بلوند سفید یا پلاتینی دارید. بنابراین، برای مو های بور از استفاده هر روغنی که محلول در آب نباشد، باید خودداری شود.

نکته 8: تهویه مطبوع و تهویه عمیق

هفته ای 1 مرتبه، از یک برنامه مراقبت از مو استفاده کنید. خصوصاً برنامه ای را انتخاب کنید که شامل تهویه عمیق باشد و کمک کند تا رطوبت مو های شما دوباره برگردد و حالت تازه و براق آن حفظ شود. در این صورت است که مو هایتان حالت رشته ای نمی گیرد.

حالت دادن به موها.

نکته: سعی کنید از انجام این کار صرف نظر نکنید و در هفته یک روز را به مراقبت مو های خود اختصاص دهید.

نکته 9: استفاده از پک مراقبت از مو های بلوند

با گذشت زمان، حتی عناصر طبیعی نیز باعث تغییر رنگ مو های شما می شوند. بنابراین، برای کمک به ماندگاری رنگ، توصیه می کنیم روی یک شامپوی تثبیت کننده رنگ سرمایه گذاری کنید.

ما به شما استفاده از شامپو تثبیت کننده رنگ مو های بلوند Flashy Blonde فولیکا (Fulica)، را توصیه می کنیم. زیرا، محصولی تخصصی برای شست و شوی مو های بلوند است. از ویژگی های بارز آن می توان به تثبیت رنگ مو، عدم وجود سولفات در ترکیبات آن، تقویت و ترمیم موها، حفظ درخشندگی مو اشاره کرد.

اصولاً پس از رنگ کردن، موها نسبت به گذشته خشک تر شده و همین موضوع باعث شکنندگی و گاهی اوقات عدم شانه پذیری می شود. برای بازیابی کیفیت و لطافت موها جهت شانه پذیری، علاوه بر استفاده از شامپو تثبیت کننده رنگ مو، از کرم موی مخصوص مو های بلوند نیز استفاده کنید (ارائه شده توسط همین کمپانی).

با استفاده هم زمان از این دو محصول، شما دیگر نیازی به انجام سایر مراقبت های روزانه ندارید و با خیالی آسوده، می توانید از زیبایی مو های خود، لذت ببرید.

جهت خرید پک مراقبت از مو های بلوند از فروشگاه اینترنتی زیپلین دیدن کنید.

نکته 10: یک فیلتر سر دوش مناسب خریداری کنید

مواد معدنی، کلر، فلوراید و آهن موجود در آب می تواند به مو های بلوند شما آسیب برساند و به سرعت باعث تغییر رنگ مو های شما شود. برای پیشگیری از این آسیب باید جهت خرید یک سر دوش مناسب هزینه کنید. سرمایه گذاری در یک فیلتر مناسب سر دوش می تواند به خنثی سازی جریان این عناصر کمک کند و در نتیجه آسیب کمتری به مو های بلوند شما وارد می شود.

سخن آخر

رعایت نکات گفته شده در این مقاله به شما کمک می کند تا درخشندگی را به مو های خود بازگردانید و مو های شما تازه و سالم به نظر برسند!

منبع: luxyhair.com

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا