دکوراسیونمد و فشن

معرفی کامل مدل های مختلف دکوراسیون داخلی

آیا تا به حال شده است که این سوال را بپرسید که انواع مختلف مدل های دکوراسیون داخلی چیست؟ آیا تفاوت بین دکوراسیون داخلی سنتی و مدرن را می دانید؟ شاید شما بخواهید سبک خود را تغییر دهید اما نتوانید تصمیم بگیرید که به کدام سمت بروید. ما به شما انواع مدل های مختلف دکوراسیون داخلی را معرفی می کنیم. با ما همراه باشید.

دکوراسیون داخلی انتقالی یا ترنزیشنال

بیایید با یکی از محبوب ترین سبک های امروز دنیای طراحی شروع کنیم. این سبک برای شما مناسب است اگر طراحی سنتی بسیار خسته کننده باشد، اما طراحی مدرن بیش از حد فضای راحتی شما را ایجاد می کند. Transitional ترکیبی کامل از ظرافت سنتی با خطوط و پارچه های مدرن است. دکوراسیون داخلی انتقالی لوازم جانبی را به حداقل می رساند. شما می توانید در دکوراسیون داخلی انتقالی از مبل ها و پارچه ها استفاده کنید. سعی کنید بهترین بهره را از فضای خانه ببرید و از فرش ها، بالشتک ها و رومیزی ها استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی انتقالی یا ترنزیشنال

دکوراسیون داخلی سنتی

وقتی نوبت به تعریف مدل های مختلف دکوراسیون داخلی می رسد، یکی از شناخته شده ترین سبک ها مدل دکوراسیون داخلی سنتی است. چگونه دکوراسیون سنتی طراحی کنیم؟ طراحی داخلی سنتی از میز ها و صندلی های ساخته شده از چوب تیره استفاده می شود که دارای جزئیات زیبایی است.

طراحی سنتی از قرن 18 و 19 انگلیس و فرانسه الهام گرفته است. این توضیح می دهد که چرا معمولاً یافتن لوازم نساجی گران قیمت مانند ابریشم، مخمل و پارچه ای که در همه جا از روکش مبلمان گرفته تا محافظ های پنجره استفاده می شود. پارچه ها دارای الگوهای متنوعی هستند. چند الگوی معروف شامل: داماسک، گل گلی، راه راه و چهارخانه. خانه های سنتی نیز دوست دارند با لوسترهای کریستالی حس درخشندگی را به وجود آورند.

 دکوراسیون داخلی سنتی

طراحی داخلی مدرن

ما اینجا هستیم تا تفاوت بین مدرن و معاصر را روشن کنیم. علی رغم تعداد شباهت های آن ها، چند نشانه بزرگ وجود دارد که شما به یک فضای داخلی مدرن نگاه می کنید. طراحی مدرن به یک دوره زمانی خاص اشاره دارد. طراحی معاصر همیشه در حال پیشرفت است. طراحی داخلی مدرن از اوایل تا اواسط قرن 20 روی کار آمد. با توجه به ترکیبی از طراحی های اسکاندیناویایی، مدرن قرن قبلی و مدرن الان، ما تعریف فعلی خود را از مدرن ارائه می دهیم.

به عنوان مثال، مبلمان ها دارای خطوط صاف با سطوح صاف و براق است. به ویژه فلز، کروم و شیشه از گزینه های مورد علاقه طراحان هستند. در مدل دکوراسیون داخلی مدرن، دکوری ها و وسایل تزئینی کم است. آن ها تمایل دارند که از هنر به عنوان تزئین اصلی استفاده کنند. معمولاً در طرح های رنگارنگ و پررنگ در هنر و مبلمان رنگ های خنثی را مشاهده می کنید.

مدل دکوراسیون داخلی مدرن

مدل دکوراسیون داخلی انتخابی

چند ویژگی مهم مختلف، طراحی داخلی انتخابی را معرفی می کند. آن را به عنوان یک مجموعه پر انرژی از وسایلی که با دقت انتخاب شده اند و برای ایجاد یک دکوراسیون داخلی غنی از فرهنگ جمع شده اند، تصور کنید. به همین دلیل، بسیاری فکر می کنند که طراحی انتخابی به آدم روحیه زیادی می دهد.

به یک ترکیب رنگ خنثی بچسبید و از چند رنگ انتخاب شده برای ایجاد شور و نشاط دنیایی که به دنبال آن هستید استفاده کنید. با توجه به این نکته، دکوراسیون داخلی انتخابی ایده آل باعث تعادل رنگ و بافت می شود. این ترکیبی کامل از جدید و قدیمی است.

مدل دکوراسیون داخلی انتخابی

دکوراسیون داخلی معاصر

وقتی به مدل های دکوراسیون داخلی در طول تاریخ نگاه می کنید، دکوراسیون داخلی معاصر، سبکی است که همیشه در حال پیشرفت است. سبک طراحی معاصر به احتمال زیاد در طول قرن بیست و یکم تغییر خواهد کرد. معاصر به هر لحظه از زمان حال اشاره دارد. این سبک طراحی داخلی منحصر به فرد از دوره های زمانی مختلف وام می گیرد که محیطی بادوام را برای یک عمر ایجاد می کند.

دکوراسیون داخلی معاصر دارای فضایی براق و ساده است. از ویژگی های مختلفی مانند قالب ریزی دقیق روی دیوار ها و پنجره ها و طرح های باز برای ایجاد فضای جالب و مشخص استفاده می کند. مبلمان معمولی معاصر، پایه ها و خطوط تمیز را در معرض دید قرار می دهد تا حسی سبک و تازگی داشته باشد.

معمولاً می بینید که موادی مانند فلز و شیشه به دلیل خاصیت بازتاب، مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل یک ترکیبی از سبک های مختلف دکوراسیون خانه است. علاوه بر این، ترکیب رنگ های خنثی در طراحی معاصر بسیار رایج هستند و از پارچه های بافت دار استفاده می کند تا جذابیت بیشتری ایجاد کند. بنابراین، یک دکوراسیون داخلی مدرن و کاملا لوکس را ایجاد می کند.

مدل دکوراسیون داخلی معاصر

دکوراسیون داخلی مینیمالیست

طراحی معاصر و طراحی مینیمالیستی دارای بسیاری از ویژگی های مشابه هستند. هر دو تزئینات ساده، خطوط صاف و پایان ساده دارند. سبک تزئینات مینیمالیستی از طراحی ژاپنی الهام گرفته و بر این اصل متمرکز شده است که هر چه تزئینات و وسایل کمتر باشد جذابیتش بیشتر است. طراحی مینیمالیستی فضای خالی را دوست دارد.

در حالی که اکثر طراحی داخلی مینیمالیستی دارای رنگ بندی خنثی است، اما از رنگ های اصلی نیز می توان به عنوان رنگ قالب استفاده کرد و می توانید تاثیر رنگ ها در طراحی دکوراسیون را ببینید. الگو ها در هیچ کجا یافت نمی شوند و استفاده از پارچه یک ضرورت است. مبلمان ضروری ترین عنصر طراحی مینیمالیست است. کمتر به کار بردن وسایل در مدل دکوراسیون داخلی مینیمالیستی بسیار مهم است. به همین دلیل، مبلمان ها اغلب دو برابر از آنچه که باید باشند معلوم می شوند.

مدل دکوراسیون داخلی مینیمالیست

دکوراسیون داخلی مدرن قرون وسطی

مدل دکوراسیون داخلی قرون وسطی از دهه 1950 و 60 در آمریکا پس از جنگ آغاز شد. در این مدت صنعت طراحی در تلاش بود تا از موانع سنتی خود خارج شود و به عصر مدرن فرو رود. بسیاری از وسایل محبوب مدرن که در قرون وسطی وجود داشت امروزه نیز در خانه های ما استفاده می شود.

خانه های مدرن قرون وسطی جریانی نسبی و بی وقفه دارند. آن ها همیشه زندگی در فضای باز و منزل را تشویق کرده اند. به همین دلیل، از درهای کشویی و پنجره هایی برای تأکید بر اتصال به طبیعت استفاده می کنند. از چوب های غنی و لوکس مانند ساج، چوب درخت گل رز و گردو به طور مرتب استفاده می شود. علاوه بر این، از رنگ های زرد خردل، چارتروز یا آووکادو برای رنگ آمیزی استفاده می شود.

مدل دکوراسیون داخلی مدرن قرون وسطی

دکوراسیون داخلی بوهمیان

به طور مشابه با سبک قرون وسطی، مدل دکوراسیون داخلی بوهمی همچنان محبوب به نظر می رسد. به طور خلاصه، طراحی بوهمیک یک زیبایی شناسی آزادانه است که فرهنگ های مختلف و اصطلاحات هنری را در یک سبک که خارج از چارچوب فکر می کند، مخلوط می کند. یک فضای آرام با تأکید بر بهره بردن از طبیعت است. با این حال، یافتن الگوهای برجسته و رنگ های روشن برای مبلمان و رنگ ها معمول است.

وقتی وارد خانه ای می شوید که دارای سبک طراحی بوهمی است، بلافاصله احساس غرق شدن در دنیای دیگری می کنید. وسایل خرده ریز به نمایش در می آیند و احساس چادرنشین بودن می کنید. وقتی سبک های مختلف طراحی را مقایسه می کنیم، بوهمیان یکی از معدود مواردی است که در آن نظم و ترتیب لازم نیست.

در این سبک الگو ها و رنگ ها با هم مخلوط می شوند. افزودن پوست حیوانات، وسایل فلزی و چوب به مدرن سازی این سبک کمک می کند. ما عاشق این هستیم که طراحی داخلی به سبک بوهمیایی از چیز هایی به روش های غیر متعارف استفاده می کند. این ایده جدید اتاق نشیمن را به عنوان مثال امتحان کنید: سعی کنید یک فرش پر نقش و نگار را به دیوار آویزان کنید تا از آثار هنری منحصر به فرد خود استفاده کنید.

 مدل دکوراسیون داخلی BOHEMIAN

طراحی داخلی مدرن روستایی مدرن

بدون طراحی داخلی مدرن farmhouse لیست مدل های دکوراسیون منزل کامل نمی شود. فضای داخلی مدرن farmhouse دارای ویژگی های بسیاری از آنچه ما به عنوان طراحی سنتی می شناسیم است. اشیا بدون از دست دادن جذابیت ساده تر و روشن تر می شوند.

دکوراسیون داخلی روستایی مدرن به دلیل استفاده زیاد از فلزات نیز مشهور است. از طلا تا نیکل، کنتراست دوست شماست. ما دوست داریم که این سبک طراحی منحصر به فرد ارتباط خود را با طبیعت جدی می گیرد. داشتن عناصر چوب خام و گیاهانی که در هر اتاق وجود دارد ضروری است. ترکیب های رنگی در دکوراسیون داخلی مدرن خانه همیشه خنثی هستند. سعی کنید آبی تیره، سبز مریم گلی یا نارنجی سوخته را اضافه کنید.

مدل دکوراسیون داخلی مدرن farmhouse

طراحی داخلی شبی شیک (SHABBY CHIC)

مدل دکوراسیون داخلی shabby chic از قرن هجدهم شروع شد و به سبک دوست داشتنی پرطرفدار امروزی تبدیل شد. مبلمان پر نقش و نگار همیشه در هسته اصلی دکوراسیون داخلی shabby chic بوده است. در حقیقت، انتقال وسایل از نسلی به نسل دیگر برای افراد معمول بود. هر نسلی تأثیر منحصر به فرد خود را بر آن می گذارد. طراحی آن مال کشور فرانسه است و دارای احساسی بسیار نرم و زنانه است.

در این سبک طراحی زنانه، مبلمان ها اغلب رنگ می شوند. ترکیب رنگ های کم رنگ و نقش و نگار های گل گلی کاملاً با سطح سفید زمین و دیوار های سفید ترکیب می شوند. فضای داخلی shabby chic احساسی زیبا و دنج را در یک خانه به وجود می آورد.

مدل دکوراسیون داخلی SHABBY CHIC

منبع: decorilla

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا