اخبار اقتصادی

مجموع آورد ۳ رودخانه خوزستان کاهش ۶۷ درصدی دارد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، فاضل عبیات شامگاه یکشنبه در نشست سومین ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان با موضوع تنش آبی در حوزه کشاورزی، عنوان کرد: با توجه به وضعیت بارش‌ها در سال آبی جاری، امسال با پدیده خشک‌سالی در خوزستان روبه‌رو هستیم.

وی، از اخذ تصمیمات مهم در رابطه با کشت تابستانه در استان خوزستان خبر داد و افزود: وضعیت بارش در سال آبی جاری وضعیت مناسبی نبود به گونه‌ای که بارش‌ها ۳۵ درصد نسبت به سال‌های نرمال کاهش داشته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان تصریح کرد: میزان بارش‌ها از ابتدای مهرماه سال گذشته تاکنون با کاهش حدود ۴۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده است.

عبیات بیان کرد: با توجه به وضعیت خشک‌سالی، تلاش بی ساری شده است تا اینکه کشاورزان در فصل تابستان بتوانند زراعت‌های مجازی را که اعلام خواهد شد، داشته باشند و تأکید استاندار بر این است که حداکثر استفاده از آب‌های اندک موجود در پشت سدها انجام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: برنامه‌ریزی‌هایی در دست انجام است تا در ماه‌های پیش رو و در حوزه‌های مصرف آب مانند آب شرب، آب کشاورزی، حق آبه محیط زیست و… کمترین مشکل را داشته باشیم.

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا