آیا می دانیدعلم و فناوری

مثلث برمودا کجاست؟

یکی از مباحث داغ در بین مردم مثلث برموداست؛ تا امروز شایعات و نظریات زیادی در این باره وجود دارد؛ در این مقاله ما برای شما اطلاعاتی درباره مثلث برمودا را تهیه کرده ایم تا شما را از تصورات اشتباهتان آگاه کنیم .

این مثلث معروف در منطقه غربی اقیانوس اطلس شمالی (جزیره ای نزدیک به آمریکا) قرار دارد؛ این جزیره از سرزمین های تحت سلطه بریتانیامی باشد. بسیاری بر این باورند فرا زمینی ها یکی از دلایل به وقوع پیوستن همچین اتفاقاتی هستند.

قطعا و بدون شک مطالبی را از دوستان یا سایت های دیگر مطالعه کرده اید؛ یا انیمیشن های پری دریایی، هتل سیلوانیا و.. را مشاهده کرده اید.

این مثلث مخوف اکنون جزو یکی از ترسناک ترین، عجیب ترین و شگفت انگیز ترین مکان های جهان محسوب می شود. داستان هایی پیام رسان این هستند که هواپیماها یا کشتی هایی که در این حول حرکت می کردند به طرز عجیبی ناپدید می شوند.

مثلث برمودا

فرضیه های موجود در این مورد

برخی افراد بر این باورند این مثلث دروازه ای به جهان دیگر است و بسیاری دیگر از مردم این مثلث را مثلث شیطان می نامند و هر جسمی که وارد این محدوده شود محکوم به مرگ است.

برخی نیز آن را مثلث زمان می نامند و آنها معتقدند این مثلث هر چیزی را که به سمت آن برود جذب می کند و به زمان گذشته یا آینده می برد.

حقایق جالبی درباره مثلث برمودا

کاشف قاره آمریکا (کریستف کلمپ) اولین فردی بود که با دیدن تغییرات عجیب شعله های آتش و قطب نما در این ناحیه را متوجه شد و به نامتعارف بودن آن پی برد.

دلیل این تغییرات می تواند این باشد که شمال مغناطیسی و شمال حقیقی در محل مثلث برمودا واقع شده است. از قرن 20 تحقیقات زیاد و بی نتیجه ای انجام شد و نتیجه های آن همه در حد فرضیه باقی ماند.

آیا می دانید نمایشنامه طوفان شکسپیر به احتمال زیاد بر اساس این مثلث بوده و شهرت زیادی پیدا کرده است.

به گفته برخی خلبان ها در زمان عبور از مثلث برمودا زمان از دست می رود و این موضوع باعث شده است فرضیه پرش زمانی و سفر چند بعدی به وجود آید.

خوب است بدانید تا سال 1918 کسی از وجود این مثلث خبر نداشت تا زمانی که کشتی یو اس اس سایکوپ 300 نفری در این منطقه غرق شد.

کشتی ها و هواپیماهای غرق شده

علاوه بر آن دو کشتی دیگر نیز در سال 1914 در همین منطقه ناپدید گشت. به عنوان مثال در این منطقه 5 ناو آمریکایی که هر کدام 14 نفر مسافر داشتند در مسیر فلوریدا حرکت می کرد؛ به دلیل وجود اختلالاتی در قطب نما مسیر خود را گم کردند و با از دست دادن سوخت هرگز به مقصد نرسید.

از سال 1946 مقاله های تخیلی و غیر واقعی انتشار پیدا کردند و از موجودات فضایی می گفتند اما قطعا اتفاق خاصی در این منطقه می افتد که تمام کشتی ها و هواپیماها در این منطقه ناپدید می شوند.

البته در این باره گزارش هایی نیز وجود دارد مبنی بر اینکه کشتی هایی در سواحل نزدیک آن پیدا شده است اما کسی موفق به شناسایی آن نشده است.

طی تحقیقات دریایی در سال 1945 یک هلیکوپتر نجات به مثلث برمودا فرستادند تا به دنبال افراد گمشده بگردند اما هیچ اثری از هلیکوپتر یا افراد داخل نشده است.

محل دقیق مثلث برمودا بین جزیره های میامی، پورتوریکو و برمودا می باشد.

چه عواملی باعث ناپدید شدن کشتی ها و هواپیماها می شود؟

شدت میدان مغناطیسی یکی از دلایل این اتفاقات است. گاز متان نیز یکی از عواملی است که باعث ناپدید شدن کشتی ها و هواپیماها می شود؛ چرا که گاز متان تاثیر زیادی بر امواج می گذارد و باعث می شود کشتی ها سریع تر غرق شوند.

همچنین فوران و جهش بالای گاز متان یکی از دلایل سقوط هواپیماها در این مثلث است.

یکی از موضوعات هیجان انگیز درباره این مثلث وجود هرم شیشه ای آن است که توسط اقیانوس شناس معروف در سال های گذشته کشف شد. او به کمک ردیاب صوتی زیر دریایی به وجود دو هرم صیقلی عظیم و غول پیکر که در عمق 2 هزار متری قرار داشتند، آگاه شد.

در سال های اخیر دانشمندان هرمی ایستاده که حدود 200 متر ارتفاع داشت و جنس آن کریستال است را کشف کرده اند و جالب است بدانید این هرم نور را از خود عبور می دهد.

مثلث برمودا

جدید ترین اخبار درباره ویروس کرونا (16 بهمن)

موضوع عجیب

در بالای این هرم دو حفره بزرگ وجود دارد که حضور آنها در آنجا باعث می شود آب با سرعت زیاد از حفره دوم حرکت کند و امواج بزرگی را پدید آورد. محققان بر این باورند همین دلیل؛ برای ناپدید شدن کشتی ها و هواپیماها کافی است.

به اعتقاد برخی از مردم باعث جذب اشعه های شفا بخش کیهانی می شوند و نیروی بسیار زیادی را در اختیار قاره آتلانتیس می گذارند.

طبق آخرین تحقیقات می گویند نوعی گره دریایی میان سواحل پورتوریکو، برمودا و فلوراید رخ داده است؛ آنها می گویند سه طوفان مهیب از سه جهت به یکدیگر پیوند می خورد و گره دریایی را ایجاد می کند که باعث به وجود آمدن امواج بلند و پرقدرت می شود.

قدرت جاذبه بسیار بالای برمودا دلیل اصلی این پدیده است.

رازی که کشف شد

فرضیه هایی با این عنوان که (موجودات فضایی انسان ها را برای تحقیقات می برند) نیز مطرح شده است اما همه این ها در حد فرضیه است.

این رازی است که سال ها افکارمان را به خود مشغول کرده است. امیدواریم از این مقاله اطلاعات خوبی را کسب کرده باشید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا