اقتصادبورس و سرمایه گذاریعلم و فناوری

ماینر چیست و استخراج بیت کوین چگونه انجام می شود؟

استخراج بیت کوین چیست و چگونه کار می کند؟

به نظر می رسد استخراج بیت کوین کاری احمقانه است! کامپیوتر برای استخراج سکه های مجازی؟ آیا استخراج بیت کوین فقط پولی رایگان است؟ اگر توضیحات کامل در مورد استخراج بیت کوین و ماینر را می خواهید، ادامه مطلب را بخوانید.

بیت کوین ارزی دیجیتال است و دارای ارزش است. استخراج کنندگان بیت کوین می توانند آن را بفروشند و در ازای آن پول رایج بگیرند. برای استخراج بیت کوین از دستگاهی به نام ماینر استفاده می شود.

استخراج بیت کوین
استخراج بیت کوین

ماینر

به دستگاهی که مخصوص استخراج بیت کوین است ماینر گفته می شود. انواع زیادی از این دستگاه وجود دارد، انت ماینر یکی از معروف ترین دستگاه های استخراج بیت کوین است.

بلاک اولیه بیت کوین که نام آن genesis block است، توسط ساتوشی ناکاموتو ایجاد شده است. این فرد سازنده بیت کوین است و بعد از آن تمام بیت کوین ها با ماینر ها تولید شده اند.

یکی از بهترین دستگاه ها miner ASIC است که مخصوصا برای همین کار ساخته شده است. بهتر است برای استخراج بیت کوین از لپ تاپ و رایانه شخصی خود استفاده نکنید؛ زیرا نه تنها سود زیادی نخواهید داشت بلکه باید هزینه زیادی برای مصرف برق بپردازید.

برای خرید ماینر ها یا تجهیزات استخراج بیت کوین هزینه زیادی باید صرف شود. شما می توانید هم از طریق خربد دستگاه ماینر بیت کوین استخراج کنید و هم می توانید این ارز دیجیتال را خریداری کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه ماینر یا استخراج ارز دیجیتال به لینک داده شده از سایت فروشگاه اینترنتی تک یک می توانید مراجعه نمایید.

ماینر
ماینر

در همین راستا سایت های زیادی وجود دارد که با مراجعه به آن ها می توانید در این زمینه سرمایه گذاری کنید و بیت کوین بدست آورید.

ارزش بیت کوین

در مجموع 21 میلیون بیت کوین می تواند استخراج شود و بعد از آن دیگر بیت کوینی برای استخراج وجود نخواهد داشت. تا اکنون بیش از 17.7 میلیون آن استخراج شده است.

واحد هایی که بیت کوین ها در آن استخراج می شوند بلاک نامیده می شوند. ارزش استخراج هر بلاک 12.5 میلیون بیت کوین است. به استخراج کنندگانی که در استخراج یک بلاک نقش دارند 12.5 میلیون بیت کوین می رسد.

در سال شروع استخراج بیت کوین، یعنی در سال 2009 پاداش هر بلاک 50 بیت کوین بود. 4 سال بعد یعنی در سال 2012 این پاداش به 25 کاهش یافت و تا سال 2020 به 6.25 بیت کوین خواهد رسید.

تراکنش ها

هر تراکنش در این سیستم با یک هش مشخص می شود. این شبکه به صورت بلاک چین عمل می کند و تراکنش ها توسط تمام نقاط شبکه باید بررسی تصدیق شوند. در واقع در هر یک از این نقاط استخراج کنندگان قرار دارند که علاوه بر پاداش 12.5 بیت کوین در ازای یک بلاک، برای تایید تراکنش ها و اتصال آن ها به بلاک چین نیز بیت کوین دریافت می کنند.

پس می توان گفت کارمزد هر تراکنش برای ماینر ها است. بعضی از ماینر ها تنها از طریق همین تصدیق ها هزینه دریافت می کنند و بیت کوین خرید و فروش نمی کنند.

تراکنش ها
تراکنش ها

در این سیستم هر کاربر دارای دو کلید عمومی و خصوصی است. کلید عمومی در تراکنش ها مورد استفاده قرار می گیرد، اما کلید خصوصی نباید به کسی نمایش داده شود. هر کاربر در این سیستم کیف پول مخصوص به خودش را دارد.

هر یک از این تراکنش ها دارای یک کد هش است که 128 بایت است. حدس زدن آن بسیار سخت است و تنها در صورتی که کسی این کلید عمومی را به بقیه بیان کند امکان شناخت وجود دارد. این یکی از همین دلایلی است که باعث شده تا شناسایی آن ها سخت باشد.

برخی از افراد با سرمایه گذاری در این کار پول های هنگفتی را کسب می کنند. هرچند این روش تجارت با ارز دیجیتال ضرر و زیان های خودش را نیز دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حداقل سرمایه برای سرمایه گذاری در بورس می توانید به مقاله نوشته شده آی تایمز مرتبط با این موضوع مراجعه نمایید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا