سیاسی

لغو قطره چکانی تحریم‌ها را نمی‌پذیریم/ مذاکرات در مجلس رصد می‌شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

شهریار حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به اظهارات اخیر آمریکایی‌ها مبنی بر اینکه تنها تحریم‌های مرتبط با برجام را برمی‌دارند و تحریم‌های ترامپی و ضد برجامی را رفع نخواهند کرد، گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به طور مکرر جلساتی را با مسئولان وزارت امور خارجه برگزار می‌کند تا ابعاد مذاکرات وین و توافقاتی که با گروه ۱+۴ انجام شده است، مشخص شود.

وی بیان کرد: تحریم های جمهوری اسلامی ایران باید به گونه ای لغو شود که برای کشور و مردم منفعت داشته باشد و اگر تحریم ها به صورت قطره چکانی و موردی لغو شود، هیچ ارزشی برای ما ندارد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حرف مقامات جمهوری اسلامی ایران همواره لغو تمام تحریم های ظالمانه ای بوده است که غربی ها بر کشورمان تحمیل کرده اند و بر این اساس، همه تحریم ها باید یکجا لغو شود.

حیدری ادامه داد: تحریم هایی که به کشورمان تحمیل شده است، همه جانبه بوده و در زمان لغو هم باید همه این تحریم ها به صورت کامل برداشته شود و ما دسته بندی برای برداشتن تحریم ها را نمی پذیریم.

وی متذکر شد: در دوران ترامپ شدیدترین تحریم ها بر کشورمان اعمال شد و البته در دوران دیگر روسای جمهور آمریکا هم تحریم های بسیار سختی بر ایران تحمیل شد و باید همه این تحریم ها برداشته شود.

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: تقسیم بندی آمریکایی ها برای لغو تحریم های جمهوری اسلامی ایران برای ما پذیرفتنی نیست و آنان باید همه تحریم های ایران را بردارند تا ما هم در چارچوب برجام به تعهدات خود بازگردیم.

حیدری در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه آیا تعلیق تحریم ها توسط دولت آمریکا به صورت ۱۲۰ و ۱۸۰ روزه می تواند نفعی برای کشور داشته باشد، گفت: تعلیق تحریم ها نیز بحثی بی مورد است و محلی از اعراب ندارد و به هیچ وجه از نظر ما قابل قبول نیست.

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا