تناسب اندامورزشی

کاهش وزن و لاغری با استفاده از تکنیک های موجود در ورزش های رزمی

از تای چی و کونگ فو گرفته تا تمرینات کیک بوکسینگ و MMA، همه و همه از انواع ورزش های رزمی هستند، که برای سالیان متمادی، اولین خط در دفاع شخصی بوده اند. این ورزش ها نه تنها به تقویت ذهن و آگاهی کمک می کنند، بلکه رفلکس های شما را نیز کنترل می کند. با این حال، بسیاری از مردم نمی دانند که تکنیک های شگفت انگیز در ورزش های رزمی می‌تواند بسیار بیشتر از ورزش های دیگر برای لاغری و تناسب اندام به آن ها کمک کند.

ورزش رزمی علاوه بر اینکه شما را آرام و متناسب نگه می دارد، انعطاف بدن شما را نیز بهبود می بخشند. به عبارتی می توان گفت هر ورزش رزمی به عنوان یک تمرین بدنی کامل برای لاغری بدن عمل می کند. همچنین می توان گفت ورزش های رزمی هم برای سلامت جسمی و روانی شما عالی عمل می کند، هم می تواند به شما کمک کند تا از شر چربی های سرسخت خود خلاص شوید.

بنابراین، اگر از رژیم های غذایی و تمرین های سخت قدیمی خسته شده اید و به دنبال امتحان کردن یک راه جدید هستید، یادگیری یک نوع ورزش رزمی می تواند بهترین راه حل برای شما باشد. هم اکنون ما تصمیم داریم، تا بهترین ورزش رزمی برای دعوا و دفاع شخصی که برای لاغری و کاهش وزن نیز موثر است، برای شما فهرست کنیم. ورزش های موجود در این فهرست  نه تنها شما را از شر چربی های سرسخت شکمی خلاص می کنند، بلکه در بهبود استقامت و قدرت بدنی شما نیز موثر خواهند بود.

ورزش رزمی کاراته

ورزش رزمی کاراته

اگر هدف شما تمرین کامل بدنی است، می توان به راحتی گفت کاراته بهترین ورزش رزمی برای شماست، به خصوص اگر نمی خواهید ساعت ها وقت خود را در باشگاه های لاغری بگذرانید. کاراته از ضربات آرام دست و پا تا پرتاب مشت و لگد به سمت حریف را شامل می شود.

مطمئن باشید هیچ چیزی به اندازه کاراته نمی تواند، ماهیچه های اصلی شما را تقویت کند. همچنین یکی دیگر از مزایای کاراته این است که می تواند یکی از بهترین ورزش های رزمی مناسب بانوان باشد.

لاغری با ورزش رزمی کونگ فو

لاغری با کونگ فو

کونگ فو یک ورزش رزمی به سبک بروس لی است. این ورزش برای کسانی مناسب است که علاوه بر لاغری و کاهش وزن به دنبال دستیابی به اندامی خوب و متعادل نیز هستند. این ورزش یک شکل متنوع از هنر های رزمی است که شامل لگد زدن، پریدن و ضربه زدن با شدت زیاد است. همچنین کونگ فو می تواند یک تمرین عالی برای تقویت عضلات پا باشد.

MMA (هنر رزمی ترکیبی)

ورزش MMA

همانطور که از نام آن پیداست، MMA شامل تکنیک های مختلف از انواع ورزش های رزمی است. MMA تکنیک های مربوط به هنر های رزمی مختلف را، در یک فرم کاملاً ترکیبی از ورزش های رزمی دیگر جمع آوری می کند. همچینین اگر می خواهید بدون اینکه وارد یک ورزش یکنواخت شوید، به سرعت وزن کم کنید، MMA بهترین گزینه برای شماست.

یک ساعت تمرین ورزش MMA شامل بوکس، لگد زدن، ضربه زدن، پرتاب پا و حتی مشت زدن می شود. تمام این تمرینات به شما کمک می کند تا به شکل وحشتناکی کالری های مضر خود را به سرعت بسوزانید.

جودو

تناسب اندام با جودو

جودو میان ورزش های رزمی یکی از رایج ترین هاست و بیشتر در سطح مبتدی آموزش داده می شود. اگر به تازگی ورزش رزمی را شروع کرده و نمی خواهید، همان هفته اول دچار رگ به رگ شدن پا یا درد عضلات شوید، بهتر است با جودو شروع کنید. جودو یکی از ملایم ترین اشکال هنر های رزمی است. البته جودو در کنار ملایمت استقامت شما را نیز بهبود می بخشد و شما را برای لاغری آماده می‌کند.

تغذیه

ورزش های رزمی اگر به درستی و با کمک یک مربی آموزش دیده تمرین شوند نتیجه خوبی خواهند داد. ورزش های رزمی می تواند یک تمرین واقعا موثر برای لاغری باشند که تمام بدن را درگیر تحرک می کنند.

توصیه ما این است که پیاده دویدن های طولانی روی تردمیل را کنار بگذارید. همچنین به جای آن، یک شکل از ورزش های رزمی را بیاموزید. تمرین هنر های رزمی نه تنها می تواند به کاهش وزن کمک کند، بلکه باعث ایجاد حس اعتماد به نفس نیز می شود.

البته بهترین قسمت یادگیری ورزش های رزمی هم این است که به شما کمک می کند تا از قلدر های مخوف و حملات خیابانی نیز در امان باشید.

منبع:

timesofindia.indiatimes.com
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا