بهداشت فردیسلامت

فواید سنگ پا چیست و هرآنچه که درباره آن لازم است بدانید!

بسیاری از افراد هنگام استحمام هیچ توجهی به سنگ پا نمی کنند و به راحتی از کنار فواید استفاده از سنگ پا عبور می کنند. شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که از فواید استفاده از سنگ پا هیچ اطلاعی ندارند. مقاله امروز ما به همین موضوع (فواید استفاده از سنگ پا) اختصاص داده شده است. در ادامه مقاله همراه ما باشید تا شما را با فواید فراوان استفاده از سنگ پا آشنا کنیم.

سنگ پا چیست؟

سنگ پا یکی از وسایلی است که در حمام تمام خانه ها وجود دارد. سنگ پا وسیله ای است که می تواند کثیفی های موجود در کف پای افراد را به راحتی از بین ببرد و سلول های مرده در کف پا را نابود کند.

فواید سنگ پا

سنگ پا از جمله وسایل موجود در حمام است که علاوه بر پاکیزگی کف پا دارای فواید بسیاری برای بدن می باشد.

درمان بیماری های مغزی

استفاده از سنگ پا به بهبود بیماری های مغزی کمک می کند.
با سنگ پا به بهبود بیماری های مغزی خود کمک کنید

از جمله فوایدی که سنگ پا برای بدن ایجاد می کند بهبود بیماری های مغزی است که می توان سردرد را از جمله همین بیماری ها دانست. سنگ پا کشیدن موجب می شود که غلظت خون در قسمت های بالایی بدن شما به خصوص مغز کاهش یابد.

کشیدن سنگ پا می تواند خون را به اندام های بالایی و انتهایی بدن هدایت کند. دلیل قطع شدن سردرد های شما پس از کشیدن سنگ پا همین است.

کوفتگی بدن را برطرف می کند.

شا می توانید با سنگ پا کوفتگی بدن خود را بر طرف کنید
کوفتگی بدن را با سنگ پا برطرف کنید

از دیگر فواید کشیدن سنگ پا می توان به از بین بردن میکروب ها و چرک موجود در کف پا اشاره کرد. از بین رفتن چرک کف پا موجب می شود خستگی ها و کوفتگی های موجود در پا بر طرف شود و سلول های موجود در پا تحریک شده و به فعالیت بیشتر ادامه دهند.

اگر می خواهید پاهایی زیبا و خوش فرم داشته باشید، توصیه می کنیم حتما دوبار در هفته به حمام بروید و به مدت 5 الی 6 دقیقه کف پاهای خود را سنگ پا بکشید. توجه کنید که کشیدن سنگ پا قبل از خواب به شما کمک می کند تا خوابی راحت داشته باشید و بتوانید به پوست پای خود استراحت دهید.

به تنظیم قند خون کمک می کند.

این موضوع که افراد می گویند بیشترین انسولین خون در پاشنه پا موجود است، هیچ دلیل علمی و منطقی ندارد. دانشمندان ثابت کرده اند افرادی که دچار دیابت نوع 2 می باشند، اگر روزانه به مدت 10 دقیقه کف پا های خود را سنگ پا بکشند می توانند انسولین خون خود را تنظیم کنند. آن ها به این روش می توانند از شر دیابت خود خلاص شوند.

در بیماران دیابتی در نیمه تحتانی بدن خون رسانی به پا ها به طرز صحیحی انجام نمی‌شود و ممکن است که افراد دچار مشکلاتی نظیر ترک کف پا و … شوند. در واقع استفاده از سنگ‌پا موجب بهبود سیستم خون ‌رسانی شده و به این طریق به دیابتی ‌ها کمک می‌کند.

کمک به افزایش قد

با استفاده از  سنگ پا به افزایش قد مورد نظر برسید
استفاده از سنگ پا به بلند شدن قد کمک می کند.

از فواید دیگر سنگ پا می توان به کمک به افزایش قد اشاره کرد. افزایش قد معذلی است که بیشتر افرادی که از قد متوسط رو به پایین برخوردار هستند، همیشه به دنبال راهی برای درمان آن بودند. اکنون سنگ پا می تواند با قابلیت هایی که برای افراد فراهم می کند، به کمک افراد کوتاه قد بیاید. افراد کوتاه قد می توانند تنها با استفاده از سنگ پا و استفاده مداوم روزانه از آن به مدت 10 دقیقه در روز به افزایش قد خود کمک کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا