سیاسی

فرماندهی شهید سلیمانی و شهید حجازی موجب نابودی داعش شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمدرضا فلاح زاده در مراسم بزرگداشت شهید سردار سید محمد حجازی با اشاره به قدمت اصفهان در طول تاریخ و تربیت بزرگان و علما، اظهار کرد: اصفهان امروز یکی از دیگر چهره‌های پرفروغ خود را از دست داد.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه افزود: استان اصفهان افتخارات بسیاری را در دوران مبارزات برای سرنگونی رژیم شاهنشاهی و در دفاع مقدس بر جای گذاشته و شهدای بسیاری را تقدیم اسلام کرده است.

فلاح زاده در خصوص شخصیت و منش سردار شهید حجازی گفت: شهید حجازی مانند جد خود که فرمود برای ترویج اخلاق مبعوث شدم, واقعاً معلم اخلاق بود و درسی که از ائمه اطهار (ع) و رهبر فرزانه فرا گرفته بود را رواج می‌داد و نگاه شهید حجازی به پست و مقام تنها برای خدمت به مردم بود.

تواضع و خدمت به محروم‌ترین مردم با بسیج و جهاد سازندگی

وی ادامه داد: شهید حجازی این پست و مقام را به عنوان یک مسئولیت در قبال نظام جمهوری اسلامی و مردم قبول کرد و با تواضع و با راه اندازی بسیج سازندگی و جهادی به محروم‌ترین مردم جامعه خدمت کرد.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه بیان کرد: روحیه بصیرت افزایی و دشمن شناسی شهید بسیار قابل تقدیر بود و در قبل از پیروزی انقلاب به مصاف دشمن و تفاله‌های رژیم شاهنشاهی رفت و خاطرات عجیبی را از آن دوران بر جای گذاشت.

فلاح زاده با اشاره به رشادت‌های شهید حجازی در مناطق جنگی، گفت: شهید در جنوبی‌ترین مناطق جنگی و تا جبهه‌های میانی و غربی به مصاف دشمنان خدا رفت که اینها برگ زرینی از افتخارات اوست و امت اسلام هم باید برای داشتن چنین سربازانی به خود ببالد.

بصیرت و دشمن‌شناسی در مبارزه با دشمن

وی افزود: شهید عالی مقام بعد از دوران دفاع مقدس در عرصه‌های مختلف خدمت به اسلام و مردم را ادامه داد تا روزی که متوجه شد به مصاف صهیونیست و داعش و نیروهای تکفیری برود و به مدت پنج سال با بینش و بصیرت کامل در سوریه و لبنان حضور داشت.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه خاطرنشان کرد: اگر فرماندهی سردار دل‌ها حاج قاسم عزیز و شهید حجازی در این مناطق نبود، آمریکای جلاد با نیابت گروه‌های تکفیری مجالی به امت اسلام و بشریت نمی‌دادند و کشورها را درمی‌نوردیدند و از ایران عبور می‌کردند.

وی ویژگی متمایز سردار شهید حجازی را ولایت پذیری عنوان کرد و گفت: حضور شهید حجازی در دوران قبل انقلاب و در صحنه‌های ایثار، جهاد، آتش و خون و خوف و خطر به لحاظ اطاعت از امام و ولی خود بود.

ادامه وظایف شهید با تبعیت از ولی امر و رهبر

فلاح زاده خاطرنشان کرد: در منطقه جنوبی سوریه و جبهه‌های گوناگون باز هم به اطاعت از ولی مؤمنین و رهبر معظم انقلاب بود و از دوران نوجوانی تا لحظه شهادت به وظیفه خود عمل کرد و به اجرای وظایف خود به تبعیت از خدا و ولی امر ادامه داد.

وی ادامه داد: اسلام سرداری فداکار و سربازی مخلص، خدمتگزاری عزیز و چهره‌ای پرفروغ را از دست داد و بر ما است که بصیرت، دین‌داری، کرامت، بزرگواری و فرماندهی مدبرانه و مکاتبت‌ها و رشادت‌های او را به نسل جوان منتقل کنیم.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه با تاکید بر اینکه جوانان باید او را به عنوان الگو قرار بدهند و درس بگیرند، افزود: باید آموزه‌های سردار شهید حجازی را در جامعه پیاده کنیم و در حوزه‌های علمیه و مدارس و پایگاه‌ها پمپاژ کنیم.

خون سردار دل‌ها و شهید حجازی در سراسر گیتی به جوش آمده

وی تاکید کرد: رژیم صهیونیستی و دشمنان نیابتی بدانند ما وارث علی (ع) و حسین (ع) و وارث تمام مظلومان تاریخ هستیم و با عزت به مصاف شما آمده‌ایم و دست از آموزه‌های قرآنی و دست از مبارزه بر نخواهیم داشت.

فلاح‌زاده یادآور شد: همچنان که رهبر معظم انقلاب فرمودند رژیم صهیونیستی در ۲۵ سال دیگر روی کره خاکی نخواهد بود و این خون شهید حجازی و سردار سلیمانی در سراسر گیتی به جوش آمده و امام ما وعده داده که اسلام تمام سنگرها را یکی پس از دیگری فتح خواهد کرد.

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا