اخبار اقتصادی

فراخوانی برای توسعه یک سامانه با کاربرد در سنگ‌های مخازن هیدروکربوری

[ad_1]

فراخوان حل نیاز تحقیقاتی در زمینه «توسعه سامانه اندازه‌گیری سرعت امواج الاستیک در سنگ‌های مخازن هیدروکربوری» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد.

به گزارش ایسنا، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکور باید تا ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری پروپوزال خود را از طریق سایت صندوق نوآوری ثبت کنند.

صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور تقویت توان توسعه فناوری شرکت‌های دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز و همکاری فناورانه، خدمت جدیدی را طراحی کرده است که از این طریق نیازهای تحقیقاتی و فناورانه شرکت‌های دانش بنیان و پس از آن گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای اجرای طرح‌های تحقیقاتی و توسعه فناوری‌های مورد نیاز این شرکت‌ها را شناسایی می‌کند.

در صورت توافق پروپوزال‌دهنده منتخب (مجری تحقیق) و شرکت دانش‌بنیان (متقاضی تحقیق) قرارداد سه‌جانبه‌ای بین «صندوق نوآوری و شکوفایی»، «متقاضی» و «مجری» منعقد خواهد شد که صندوق نوآوری در قالب این قرارداد تا ۷۰ درصد از هزینه اجرای تحقیقات را به شکل بلاعوض به متقاضی پرداخت خواهد کرد. این مبلغ به طور مرحله‌ای و متناسب با پیشرفت اجرای طرح در اختیار مجری قرار می‌گیرد.

تخمین دقیق ظرفیت مخازن هیدروکربوری مستلزم اندازه گیری دقیق میزان تخلخل و تراوایی سنگ‌های این مخازن است که به واسطه سرعت عبور امواج الاستیک از نمونه‌های سنگ مخزن تعیین می‌شود. هدف اصلی انجام این پروژه توسعه سامانه‌ای است که بتواند سرعت امواج الاستیک S و  P را در نمونه سنگ‌های مخازن هیدروکربوری، در شرایط شبیه سازی شده مخزن و شرایط اتمسفریک اندازه گیری کند.

انتظار می‌رود در فاز اول این پروژه تحقیقاتی، تیم مجری چشمه تولید امواج ارتعاشی، ترنسدیوسر دریافت کننده امواج و نرم افزار رابط کاربری دستگاه را طراحی و پیاده سازی کند.

در فاز دوم این پروژه، سیلندر تولید فشار و جکت مجهز به المنت‌های حرارتی، برای شبیه سازی شرایط فشاری و دمای درون مخزن، توسط تیم مجری توسعه داده شود.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، علاقمندان می‌توانند تا ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری پروپوزال خود را در قالب فایل WORD از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا