اقتصاد

فاصله ۳۶ میلیون قطعه جوجه یک‌روزه در لرستان با نیاز واقعی

[ad_1]

ایسنا/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان می‌گوید: تأمین جوجه یک‌روزه در داخل استان به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین نهاده‌های تولید گوشت مرغ، مهمترین اولویت توسعه صنعت پرورش مرغ گوشتی است.

اسفندیار حسنی‌مقدم امروز دوم اردیبهشت در جمع خبرنگاران، اضافه کرد: بر اساس ظرفیت واحدهای مرغ مادر گوشتی استان سالانه تا ۲۷ میلیون تخم مرغ نطفه‌دار که قابلیت تبدیل به جوجه یک‌روزه گوشتی را دارد در استان تولید می‌شود.

وی ادامه داد: اولویت ما توزیع و تأمین جوجه یک‌روزه تولید شده برای واحدهای مرغ گوشتی داخل استان است.

حسنی‌مقدم  تصریح کرد: نیاز واحدهای مرغ گوشتی استان به جوجه یک‌روزه ۴٢ میلیون قطعه در سال است اما در حال حاضر فقط ۶ میلیون قطعه جوجه یک‌روزه در استان تولید می‌شود و نیاز لرستان بین ۳۶ تا ۳۸ میلیون قطعه جوجه یک‌روزه است.

وی افزود: بر این اساس از علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در این صنعت دعوت به عمل می‌آید به سازمان جهاد کشاورزی لرستان مراجعه کنند و ما نیز نهایت همکاری را با سرمایه‌گذاران خواهیم داشت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: برای خوداتکایی در تولید گوشت مرغ ایجاد و توسعه ۲۰۰ هزار قطعه ظرفیت جدید مرغ مادر گوشتی نیز از اولویت‌های این صنعت است.

حسنی‌مقدم به توسعه پرورش مرغ سویه آرین در استان نیز اشاره و با توجه به اعلام آمادگی شرکت مرغ دُربار برای پرورش و راه‌اندازی واحد مرغ اجداد لاین آرین بر تسریع و عملیاتی شدن آن تأکید کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا