مد و فشن

عوارض جانبی پوشیدن کفش پاشنه بلند چیست؟

کفش های پاشنه بلند، طبق مد روز شکل ها و طرح های خاصی دارند. یک جفت کفش پاشنه بلند، جزو لوازم جانبی مد و لباس لازم برای خانم ها در سراسر کره زمین است و اکثر آن ها با پوشیدن آن کفش ها احساس خوشایندی دارند و به همین جهت در اکثر مهمانی ها از این مدل کفش می پوشند. آیا شما نیز عاشق پوشیدن کفش پاشنه بلند هستید؟ آیا احساس می کنید که رفتن به مهمان بدون آن کفش ها ناقص است؟ آیا شما از عوارض جانبی پوشیدن کفش پاشنه بلند آگاه هستید؟

خوب، ما در این مقاله به بررسی 10 عوارض جانبی پوشیدن کفش پاشنه بلند می پردازیم! امیدواریم که بعد از آگاهی از عوارض جانبی آن، به آن پاشنه های مدادی نه بگویید! می خواهید بدانید آن ها چیستند؟ این مقاله را تا آخر بخوانید!

10 عوارض جانبی پوشیدن کفش پاشنه بلند

  1. درد ناحیه کمر.
  2. درد عضلات ساق پا.
  3. درد پاشنه پا.
  4. پیچ خوردگی مچ پا.
  5. تغییر ناخوشایند منحنی ستون فقرات.
  6. انقباض جریان خون.
  7. پاهای کج.
  8. رباط ها را ضعیف می کند.
  9. یکی عوارض جانبی پوشیدن کفش پاشنه بلند ایجاد زانو درد است.
  10. هایپركستنشن در انگشتان پا.

1. درد ناحیه کمر

کفش های پاشنه بلند بیانیه نهایی مد برای زنان است. آن ها معمولاً شیک و جذاب هستند و می توانند ضریب سبک شما را بالا ببرند. اما، کفش راحتی اینطور نیست. کفش های پاشنه بلند پشتیبانی کاملی از پاهای شما نمی کنند. این باعث توزیع نا برابر وزن می شود که ممکن است باعث ایجاد درد، التهاب و درد ناحیه کمر شود.

درد کمر در اثر پوشیدن کفش های پاشنه بلند.

2. درد عضلات ساق پا

یکی دیگر از عوارض جانبی آن پاشنه های نوک تیز، ایجاد درد عضلات ساق پا می باشد. همچنین، پوشیدن کفش های پاشنه بلند می تواند منجر به بیرون آمدن رگ هایی شود که نه تنها وحشتناک به نظر می رسند. بلکه، بسیار دردناک نیز هستند. اگر می خواهید به سلامت خود آسیب نرسانید. بهتر است از پوشیدن کفش های پاشنه بلند خودداری کنید.

3. درد پاشنه پا

به احتمال زیاد بعد از یک روز طولانی که روی پاهای خود در آن کفش ناراحت کننده قرار گرفته اید، از درد پاشنه پا رنج می برید. همچنین، درد شدیدی را در قسمت های مختلف پا از جمله: انگشتان، کف و قوس پا احساس می کنید.

4. پیچ خوردگی مچ پا

بهتر است کفش های پاشنه بلند را فقط در صورت راه رفتن روی سطوح یکنواخت استفاده کنید. زیرا، ممکن است راه رفتن بر روی چاله ها، برجستگی ها و سنگفرش ها مچ پا را بلغزاند و باعث پیچ خوردگی مچ پا شود. جدا از پیچ خوردگی مچ پا، ممکن است منجر به شکستگی مچ پا، کوفتگی آرنج و زانو نیز بشود.

پیچ خوردگی مچ پا در اثر پوشیدن کفش های پاشنه بلند.

اگر به طور ناخواسته ای فرود بیایید، حتی ممکن است دچار ضربه مغزی شوید. از استفاده روزمره از کفش های پاشنه بلند خودداری کنید. اگر علاقه خاص به پوشیدن کفش های پاشنه بلند دارید، فقط در موارد خاص این کار را انجام دهید.

5. تغییر ناخوشایند منحنی ستون فقرات

اکثر شیک پوشان برای جذابیت بیشتر و به نمایش گذاشتن استایل زیبای خود از کفش های پاشنه بلند استفاده می کنند. آیا شیک پوشان از عوارض جانبی پوشیدن کفش های پاشنه بلند خبر ندارند؟!

در حالت عادی ارتفاع پاشنه با درجه قوس پشت شما کاملاً متناسب است و مشکلی نیست. اما، پوشیدن کفش های پاشنه بلند در دراز مدت، قوس کمر را بیش از حد معمول خارج می کند و این قوس بیش از اندازه می تواند باعث درد ناخوشایند در قسمت های فوقانی و تحتانی کمر می شود.

6. انقباض جریان خون

کفش های پاشنه بلند معمولاً بلندتر و لاغرتر به نظر می رسند. شکل کفش، پا را در موقعیتی قرار می دهد که مطمئناً طبیعی نیست و همچنین، استرس روی پای شما می تواند منجر به انقباض جریان خون شود. در موارد شدید، ممکن است باعث شکستن رگ های خونی شود.

7. پاهای کج

قرار گرفتن پا در وضعیت غیر طبیعی، کشیدگی عضلات، انقباض رگ های خونی و تغییر انحنای کمر منجر به تغییر شکل پا می شود که به آن انگشت چکشی می گویند. انگشت چکشی یکی از خطر ناک ترین عوارض جانبی پوشیدن کفش های پاشنه بلند است.

8. رباط ها (لیگامان) را ضعیف می کند

کفش های پاشنه بلند رباط های شما را ضعیف می کنند. بنابراین، پوشیدن کفش های پر زرق و برق را کنار بگذارد تا از پاهای شما در برابر هر گونه آسیب محافظت شود.

پوشیدن کفش پاشنه بلند می تواند رباط ها را ضعیف کند.

9. یکی عوارض جانبی پوشیدن کفش پاشنه بلند ایجاد زانو درد است

انحنای ناجور پا هنگام پوشیدن کفش پاشنه بلند فشار زیادی به مفصل زانو وارد می کند. این اغلب منجر به ایجاد آرتروز در افراد می شود.

10. هایپركستنشن در انگشتان پا

یکی دیگر از اثرات نا مطلوب استفاده مداوم از کفش پاشنه بلند این است که انگشت شما را در هایپر اکستنشن دائمی ثابت می کند. همچنین، در برخی موارد گزارش شده است که پوشیدن کفش های پاشنه بلند موجب زخم پشت پا می شود. ایجاد این زخم ها بر پشت پا می تواند در راه رفتن شما تاثیر منفی بگذارد.

ایجاد زخم پشت پا.

سخن آخر

اکنون با خواندن این مقاله، از عوارض جانبی پوشیدن کفش پاشنه بلند آگاه هستید. ما امیدواریم که با خواندن این مقاله در مورد عوارض جانبی پوشیدن کفش پاشنه بلند ، باعث شود هر روز قبل از پوشیدن کفش بار دیگر درباره سلامت و آسایش خود فکر کنید.

اگر به دلیل استفاده از کفش پاشنه بلند از مشکل سلامتی رنج برده اید، لطفاً تجربه خود را در اینجا به اشتراک بگذارید.

منبع: https://www.stylecraze.com

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا