اخبار سلامتسلامت

عوارض مواد شوینده برای پوست

بسیاری از افراد از عوارض مواد شوینده آگاه نیستند و بدون بررسی مضرات این مواد به راحتی و بدون ذره ای دلهره به شستشو لباس ها، ظرف ها، وسایل منزل و … می پردازند. ما در این مقاله تصمیم داریم شما را با عوارض مواد شوینده آشنا کنیم و به شما بگوییم استفاده از این مواد چه مضراتی برای پوست شما دارد.

اگر می خواهید به عوارض مواد شوینده برای پوست پس ببرید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

عوارض مواد شوینده در خشکشویی ها

از عوارض مواد شوینده در خشکشویی ها آگاه شوید.
مواد شوینده موجود در خشکشویی ها چه عوارضی دارند؟

اغلب افراد دوست ندارند که لباس های خود را در منزل بشویند، اینگونه از افراد به همین منظور مجیور می شوند لباس های خود را برای شستشو به خشکشویی های بیرون از منزل بسپارند. افرادی که از چنین روشی برای شستشوی لباس های خود استفاده می کنند، نمی دانند که این کار چه عوارضی برای آن ها به همراه دارد.

معمولا مواد شوینده ای که در خشکشویی ها مورد استقاده قرار می گیرند، طبیعی نیستند و اکثر خشکشویی ها برای شستشو لباس ها از مواد شیمیایی مضر استفاده می کنند. شستشو لباس ها با مواد شوینده شیمیایی، عوارض غیر قابل جبرانی بر سلامت بدن می گذارند.

به این نکته توجه کنید که لباس های شما پس از شستشو در خشکشویی قادر خواهند بود 7 ماده شیمیایی مضر را در هوا منتشر کنند.

مضر ترین مواد شیمیایی در مواد شوینده

کدام ماده موجود در مواد شوینده مضر است.
مضر ترین ماده شیمیایی در مواد شوینده

یکی از مواد شیمیایی خطرناک که در مواد شوینده موجود است، دیوکسان نام دارد. این ماده شیمیایی در رنگ ها و لاک ها وجود دارد. همچنین این ماده در مواد شوینده مثل تاید یافت می شود. سازمان حفاظت محیط زیست این حلال را یک ماده سرطان زا برای انسان می داند.

تاثیر ماده شیمیایی دیوکسان بر بدن

دیوکسان یک ماده شیمیایی است که به عنوان حلال در مواد شوینده استفاده می شود. وجود سطح بالای دیوکسان در مواد شوینده که برای شستشو لباس ها و… ازاین مواد استفاده می کنید، می تواند باعث سرگیجه، خواب آلودگی، سردرد، بی اشتهایی و تحریک چشم، بینی، گلو و ریه ها در انسان شود. همچنین ممکن است این ماده پوست را تحریک کند و موجب آسیب به کبد و کلیه ها شود. وجود ماده شیمیایی در مواد شوینده از جمله عوارض مواد شوینده برای بدن است.

مواد شوینده پس اتمام شستشو در لباس های شما باقی می مانند، اما شما متوجه وجود این مواد نمی شوید، اما به طور بالقوه این مواد می توانند به پوست شما نفوذ کنند. مواد شوینده که در لباس شما پس از شستشو باقی می مانند، پس از هر بار عرق کردن در ناحیه کشاله ران و زیر بغل به بدن شما نفوذ می کنند.

مواد شوینده با قابلیت براق کننده، موادی نوری هستند که به بدن شما آسیب جدی وارد می کنند. همچنین این مواد افزودنی هایی هستند که نور آبی را ساطع می کنند و باعث سفیدی لباس شما می شوند.

این براق کننده ها مدت ها پس از اتمام عملیات شستشو درلباس شما باقی می مانند. همچنین آن ها، به آرامی تجزیه می شوند و می توانند برای زندگی در اطراف دریا سمی باشند. بسیاری از مواد شوینده دیگر نیز وجود دارد که دارای رنگ سبز یا سازگار با محیط زیست هستند و برای پوست و سلامتی شما ایمن (یا حداقل ایمن تر) هستند.

بنابراین انتخاب بهترین مواد شوینده طبیعی برای لباسشویی یک نظر کاملا تمایلی است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا