پوست و موسلامت

عوارض رنگ مو چیست؟ و چه تاثیری بر روی موی سر افراد دارد؟

اگر به دنبال راهی برای فرار از عوارض رنگ مو هستید در این مقاله ما را دنبال کنید تا با عوارض ناشی از رنگ مو، شما را آشنا کنیم و شما را از موارد مضر رنگ مو بر روی مو های شما آگاه سازیم.

مواردی که در رنگ مو موجود است و باعث آسیب رساندن به موی شما می شود!

1) وجود آمونیاک در رنگ مو

وجود آمونیاک در رنگ مو به موهای شما آسیب می زند
آسیب به مو با رنگ مو و وجود آمونیاک در رنگ

متخصصان پوست و مو در آمریکا هشدار می دهند افرادی که از رنگ مو استفاده می کنند آگاه باشند که آمونیاک یک ماده موجود در تمام رنگ مو های مدرن است که می تواند برای موی سر شما مضر باشد و آسیب جدی به موی سر شما وارد کند و به منظور شکستن کوتیکول مو فعالیت می کند.

2) رنگ مو های بدون آمونیاک هم مناسب نیستند

رنگ های بدون آمونیاک هم بدون عوارض نیستند و به موی سر شما آسیب می زنند
آسیب به موی سر با رنگ های بدون آمونیاک

همچنین اشاره شده است استفاده از رنگ مو بدون آمونیاک بدان معنا نیست که دیگر رنگ مو برای مو های شما ضرر ندارد بلکه ماده شیمیایی مورد استفاده برای جایگزینی آمونیاک در رنگ مو همان عملکرد باز شدن کوتیکول را دارد و بنابراین می تواند باعث آسیب دیدگی موی سر مشابه آمونیاک شود.

3) رنگ مو های حاوی اکسیدان مناسب نیستند

رنگ های مو حاوی اکسیدان مناسب نیستند
از رنگ های دارای اکسیدان استفاده نکنید

اکسیدان ها هم مانند آمونیاک در رنگ مو عمل می کنند و موجب آسیب رساندن به کوتیکل مو می شوند، اگر کالای خاصی ادعا می کند ازمواد تقویت کننده کوتیکل مو سرشار است، باز هم ایمنی مو افراد را تضمین نمی کند.

رنگ سال 2021 ، علت و مفهوم نام گذاری آن

4) آخرین مرحله ریزش مو است

در آخرین مرحله از عوارض رنگ مو ریزش مو ریزش مو های شما اتفاق می افتد
از عوارض رنگ مو غافل نشوید چون موهای شما پس از مدتی شروع به ریزش می کند

مطمئناً دهانه کوتیکول که یک مرحله اساسی در رنگ آمیزی مو است، می تواند مو را ضعیف کرده و باعث شکستگی مو شود. به گفته پزشکان متخصص در این زمینه با این حال، رنگ مو می تواند با مکش رطوبت پوست سر و ضعیف شدن ریشه، از ریشه مو آسیب ببیند.

بنابراین ریزش مو یکی دیگر از عوارض جانبی رنگ کردن مو است و اگر دوست دارید از رنگ های روشن برای رنگ موی خود استفاده نمایید این مورد آسیب جدی تری به موی شما می زند.

5) هنگام حالت دادن به موی سر از مراقبت های خاصی پیروی کنید

در مواقع حالت دادن به موی سر خود دقت لازم را داشته باشید
هنگام حالت دادن به موی سر، به آرامی این کار را انجام دهید

هنگامی که به حالت دادن موی سر خود با استفاده از واکس، ژل و تافت می پردازید باید از موهای خود مراقبت کنید و این کار را به آرامی انجام دهید، در صورت امکان از آن ها استفاده نکنید زیرا هیچ درمانی آسیب های ناشی از این مواد شیمیایی را جبران نمی کند.

با این حال آسیب این مواد در موهای رنگ شده چند برابر می شود. اکثر دکتر های پوست و مو جهان توصیه می کنند برای رنگ کردن موهای خود از رنگ هایی که رطوبت مو های شما را میمکد استفاده نکنید.

6) عادت به رنگ کردن مو

تداوم رنگ کردن مو
تداوم رنگ کردن موی سر

یکی دیگر از عوارض رنگ مو این است که رنگ کردن مو می تواند برای شما به یک عادت تبدیل شود و شما نتوانید موهای خود را بدون رنگ های جانبی مشاهده کنید و این روند یک عادت ناپسند برای شما ایجاد می کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا