ترفند هاگوشی موبایل

علت های مختلف گرم شدن تلفن همراه شما

در مقاله های قبلی ترفند هایی در مورد خودرو و همچنین ترفند های کاربردی ای برای لپ تاپ به شما معرفی کرده ایم. حال وقت آن رسیده است که ترفند هایی در مورد جلوگیری از گرم شدن تلفن همراه برای شما بازگو کنیم. لطفا با ما همراه باشید.

علت های داغ شدن تلفن همراه

حتما می دانید که یکی از عوامل اصلی که باعث کاهش عمر باتری تلفن همراه شما می شود، گرم شدن بیش از حد تلفن همراهتان است. در واقع هنگامی که شما چندین کار را با هم انجام می دهید، فشار زیادی به پردازنده و یا CPU گوشی همراه شما می آید، به همین دلیل است که توصیه می شود، هنگامی که تلفن همراه شما زیادی داغ شده است، چند دقیقه ای به آن استراحت بدهید و پس از آن، می توانید مجددا از آن استفاده کنید.

علت های داغ شدن تلفن همراه

در این بخش قصد داریم برای شما عزیزان عوامل مختلف گرم شدن گوشی تلفن همراهتان را به شما بازگو کنیم تا با رعایت این نکات ساده، عمر گوشی همراه خود را افزایش دهید.

کابل شارژ نامناسب

کابل شارژ نا مناسب

یکی از عوامل اصلی گرم شدن های گوشی تلفن همراه، کابل های شارژ نامناسب است. به شدت توصیه می شود که از کابل شارژ اصلی گوشی تلفن همراهتان برای شارژ کردن آن استفاده کنید و از استفاده از کابل های غیر استاندارد، اجتناب کنید.

نور آفتاب

از دیگر عوامل گرم شدن تلفن همراه می توان به نور آفتاب اشاره کرد. خصوصا هنگامی که در ماشین هستید، تلفن همراه خود را جایی قرار دهید که در معرض نور مستقیم آفتاب نباشد.

نور آفتاب

زیاد بودن درصد نور صفحه نمایش

تا جایی که ممکن است، نور صفحه موبایلتان را کم کنید. زیاد بودن نور صفحه علاوه برا این که باعث گرم شدن تلفن همراهتان می شود، باعث خالی شدن سریع شارژ باتری تلفن تان هم، خواهد شد.

باز بودن برنامه های اضافی در پس زمینه صفحه نمایش

باز بودن برنامه های اضافی در پس زمینه صفحه نمایش

هنگامی که برنامه های اضافی در پس زمینه باز باشد، انرژی زیادی از تلفن همراه شما صرف می شود، به همین دلیل است که توصیه می شود برنامه های اضافه را که در پس زمینه در حال فعالیت هستند به طور کامل ببندید.

روشن بودن بلوتوث

بهتر است، طولانی مدت از بلوتوث تلفنتان استفاده نکنید و پس از اتمام استفاده تان، تنظیمات آن را غیر فعال کنید. زیرا روشن بودن بلوتوث باعث می شود تا باتری تلفن تان زود تر تمام شود.

گارد ها و یا محافظ های گوشی تلفن همراه

اگر گار تلفن همراه شما ضخیم است و گرمای زیادی به همراه دارد، ما به شما توصیه می کنیم تا هنگام استفاده طولانی از تلفن همراهتان، آن را از گارد خارج کنید و پس از اتمام کار تان، مجددا تلفنتان را داخل گارد قرار دهید.

گرم شدن تلفن همراه

دوربین

استفاده کردن طولانی مدت از دوربین تلفن همراهتان نیز، یکی از عواملی است که می تواند باعث بالا رفتن حرارت تلفن همراهتان شود. توصیه ما به شما این است که پس از مدتی که به طور مداوم فیلم برداری کردید، چند دقیقه ای از برنامه آن بیرون بیایید و تلفن همراهتان را بلا استفاده نگهدارید تا خنک تر شود و سپس به ادامه فیلم برداری خود بپردازید.

با رعایت نکات ساده ای که در بالا ذکر شد به راحتی می توانید از داغ شدن تلفن همراهتان جلوگیری کنید و همچنین عمر موبایل و باتری آن را افزایش دهید. هدف از این مقاله حل کردن دقدقه ای از ذهن شما عزیزان می باشد. امیدواریم توانسته باشیم، این مهم را به درستی انجام دهیم 🙂 .

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا