اخبار اقتصادی

عربستان ممنوعیت واردات میوه و سبزیجات از لبنان را لغو کرد

[ad_1]

یکی از مسؤولان حوزه کشاورزی لبنان از لغو ممنوعیت ورود کامیون‌های میوه و سبزیجات این کشور به عربستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، ابراهیم الترشیشی، رئیس انجمن کشاورزان منطقه بقاع لبنان اظهار کرد: پس از ممنوعیت ورود میوه و سبزیجات تولید لبنان به عربستان، اکنون ریاض در حکمی اجازه ورود کامیون‌های لبنانی را که به پشت مرزهای این کشور رسیده بودند، صادر کرد.

الترشیشی درباره ماجرای کامیون بار انار که در آن مواد مخدر جاساز شده بود، گفت: کسی که دست به قاچاق مواد مخدر می‌زند، برایش جعل گواهی مبدا و نیز مهر و امضا هرگز کار سختی نخواهد بود.

این مسؤول لبنانی با اشاره به اینکه از پنج سال قبل تا امروز بیش از ۲۰۰ خودرو که مواد مخدر را به خارج لبنان از جمله اردن، عربستان و سایر کشورها قاچاق می‌کردند، توقیف شده‌اند، گفت: موضوع کامیون بار انار به این دلیل جنجالی شد که ظرفیت تحمل عربستان تمام شده بود.

او در ادامه تاکید کرد: با پیگیری‌های اخیر، مقامات ریاض با صدور حکمی به کامیون‌هایی که به مرزهای این کشور رسیده بودند، اجازه ورود دادند.

وزارت کشور عربستان هفته گذشته ورود کامیون‌های میوه و سبزیجات از لبنان و نیز عبور آنها از خاک این کشور را تا زمانی که مقامات لبنانی تضمین‌هایی برای توقف قاچاق مواد مخدر به وسیله این کامیون‌ها بدهند، ممنوع اعلام کرد.

میشل عون، رئیس جمهوری لبنان تاکید کرد: بیروت هرگز قبول نمی‌کند که گذرگاهی برای این ماجرا باشد که به طور کلی به کشورهای عربی و به شکل خاص به عربستان و کشورهای حوزه خلیج فارس آسیبی وارد کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا