اخبار سلامتسلامت

استفاده از ظروف گیاهی به جای پلاستیکی چه مزایایی دارد و این ظروف چگونه ساخته می شوند؟

مواد تشکیل دهنده ظروف یک بار مصرف گیاهی :

ظروف گیاهی ازمواد طبیعی گیاهی شامل نشاسته ذرت، سیب زمینی و گندم تشکیل شده است. نشاسته به طور ذاتی یک پلیمر گیاهی ضعیف است، اما خاصیت آب دوستی دارد، با افزودن اسیدهایی مثل ستاریک اسید و اولئیک اسید باعث تغییراتی در ترکیبات اولیه آن شده و با تشکیل زنجیره طویل کربنی خاصیت آب گریزی صورت می گیرد.

نقاط مثبت استفاده از ظروف گیاهی

همان طور که گفته شده این ظروف از مواد طبیعی و گیاهی تولید شده است و درساخت و تولید آن از روغن های گیاهی، موم عسل و گلوتن برای ایجاد خاصیت آب گریزی استفاده شده است که دارای نقاط مثبتی است که دراین جا نام برده ایم :

به خاطر اینکه در ساخت آن از مواد گیاهی استفاده شده است در هنگام استفاده مواد غذایی داغ و چرب حتی مایعات هیچ گونه مواد سمی و شیمیایی وارد چرخه غذایی افراد نمی شود و جایی برای نگرانی نیست.

از محاسن و خوبی های این ظروف دوره تجزیه پذیری آن در محیط زیست کمتراست 6 ماه است و به سرعت به چرخه طبیعت باز می گردد و اثرسوء برمحیط زیست نمی باشد.

در دمای بالا می توان از آن استفاده کرد و به حرارات مقاوم است.

عدم وابستگی به مواد نفتی

با تولید ظروف از پسماند مواد غذایی نه تنها زباله های پلاستیکی را از بین می برد، بلکه سالانه پسماند غذایی بسیاری وجود دارد که می توان از آن استفاده کرد.

ظروف پلاستیکی و مزایا و معایب آن

در کارهایی که روزمره انجام می دهید پلاستیک وجود دارد و همین امر جایگزینی آن را بسیار سخت می کند. پلاستیک از غذا در طول سفرهای طولانی محافظت کرده و از آن در برابر فشار، رطوبت، نور و باکتری های تسریع کننده پوسیدگی محافظت می کند. (بسته بندی یک خیار در پلی اتیلن و ماندگاری آن از سه روز تا 14 امتداد دارد) پلاستیک محکم و شفاف است و به مصرف کنندگان امکان می دهد ببینند چه چیزی می خرند. مواد اولیه پلاستیک به طور گسترده ای در دسترس است و فوق العاده ارزان است. حداقل امروزه.

ظروف گیاهی

فقط 10٪ پلاستیک به طور موثر بازیافت می شود.

در گذشته قبل از حضور ظروف پلاستیکی مردم غذای خود را درون ظروف ملامین و استیل و مسی می گذاشتند و از آن استفاده می کردند. هنگامی که ظروف یک بار مصرف وارد بازار شد، همه نفس راحتی کشیدند و خود را به زندگی راحت و البته سالم نوید دادند.

کسانی که حداقل یه وعده غذایی خود را در بیرون از خانه صرف می کنند از جمله کسانی هستند که خود را در معرض مصرف ظروف یک بار مصرف قرار می دهند. البته که در زمان و هزینه صرف جویی می شود، اما این صرفه جویی به چه قیمتی باید صورت پذیرد؟ آیا به قیمت به خطر افتادن سلامتی؟

مزایا :

  1. برای تولید آن از انرژی کمتری صرف می شود
  2. به مواد الکلی مقاومت دارد
  3. قابلیت شکل پذیری بالا با گستردگی رنگ
  4. شفاف بودن

 مهمترین معایب :

  1. اشکال در بازیافت آن ها و مخاطرات محیط زیست
  2. انتقال مواد مضر ( مونومر ها) به غذا در شرایط خاص
  3. عدم استفاده در مایکروویو

نکته: از مصرف ظروف یک بار مصرف در مایکروویو جدا خودداری کنید

در خصوص غذاهای دارای روغن و چربی، از ظروف پلاستیکی در مایکروویو استفاده نکنید، چون گرما و روغن و پلاستیک با هم ترکیب شده و نوعی سم را تولید می کند. (می توانید از ظروف پیرکس و چینی استفاده کنید)

با توجه به مشکلات گفته شده در مورد مصرف پلاستیک بهتر آن است که از ظروف گیاهی یک بار مصرف که آسیب کمتری به محیط زیست دارد استفاده شود.

برای انتخاب ظروف ایمن، به اعداد بازیافت روی پلاستیک توجه ویژه داشته باشید.

بهترین راه حل برای کاهش آلودگی های ناشی از ظروف یک بار مصرف، فرهنگ سازی برای استفاده نکردن از آن ها است که پیشگیری یا کاهش مصرف را در پی خواهد داشت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا