علم و فناوریکامپیوتر و آی تی

طراحی لوگو سه بعدی را چگونه انجام دهیم؟

با استفاده از لوگو سه بعدی می توانید به معنای واقعی کلمه نماد برند خود را برجسته کنید. نرم افزار Adobe Illustrator می تواند به طراحان لوگو در همه سطوح کمک کند تا مهارت های خود را در طراحی لوگو سه بعدی تقویت کنند. طراحی یک لوگو سه بعدی و منحصر به فرد دشوار است. اگر در مورد نحوه تشخیص لوگوی شرکت خود به الهام بیشتری نیاز دارید، آن را به صورت سه بعدی امتحان کنید. اما ابتدا به مفهومی که می خواهید لوگوی شما نشان آن باشد، فکر کنید.

مفهوم در لوگو سه بعدی

در طراحی لوگو سه بعدی احتیاط کنید زیرا لوگو های سه بعدی لحن و مفهوم را به همراه دارند. لوگو های سه بعدی برای شرکت هایی جواب می دهند که بسیار پیچیده هستند و برای بیان داستان خود به چیزی بیش از یک شکل نیاز دارند.

به همین دلیل است که بسیاری از شرکت های فناوری طرح های لوگوی سه بعدی دارند. در واقع پیچیدگی ها نشان می دهد که کارهایی که انجام می دهند بیشتر از چیزی است که به نظر می رسد. لوگو های سه بعدی به برند های دارای هویت انعطاف پذیر اجازه می دهند تا تغییر شکل داده و آن ها را به رسانه های مختلف تبدیل کنند. حواستان باشد که این نکته را هنگام طراحی لوگو سه بعدی در نظر بگیرید.

خلاقیت

برای افزایش خلاقیت، به کار های رقبا مراجعه کنید. پس از یافتن ایده، هر آنچه به ذهنتان می رسد را کنار بگذارید. بهتر است مثل دیوانه ها طراحی کنید. طراحان گرافیک باید قلم را روی کاغذ بیاورند تا ایده ها به جریان بیفتند. برای ایده و الهام در گوگل، اینستاگرام و Pinterest جستجو کنید. اگر عاشق یکی از طرح ها شدید، می توانید به راحتی با ابزار Image Trace در Illustrator آن را به نقاشی تبدیل کنید.

بارش فکری در طراحی لوگو سه بعدی

بارش فکری

بارش فکری می تواند به روند خلاقیت کمک کنند، یکی از ایده هایی را که برای طراحی لوگو در نظر دارید شروع کنید. تمام عناصری را که باید در لوگوی جدید استفاده کنید، از جمله هویت نام تجاری را در نظر داشته باشید. اگر حالت فکری شما سوررئال است، باید به یک لوگوی انتزاعی تکیه کنید. اگر روشن و واضح است، شاید یک لوگوی تجاری ساده تر را امتحان کنید.

به طور کلی در طراحی لوگو سه بعدی هنگامی که مجموعه ای از ایده ها را دارید، آن را به سه یا پنج گزینه بهتر محدود کنید و آن ها را بهتر کنید.

عمق در طراحی لوگو سه بعدی
عمق
سایه و شناوری در طراحی لوگو سه بعدی
شناور بودن

سایه

یکی از عناصری که لوگو را سه بعدی می کند، سایه ها هستند. آن ها پیچیدگی و عمق را به هر ساختاری می افزایند. یک سایه کوچک می تواند بعد سوم را اضافه کند. اگر بین شی و سایه فاصله وجود داشته باشد، شناور به نظر می رسد. شما می توانید نمای عمق را با سایه نشان دهید.

اما فقط به سایه تکیه نکنید. بسیاری از طراحان تصور می کنند که اگر از سایه های قطره ای استفاده کنند، جلوه های بصری اینطور به نظر می رسد که سایه یک شی است و تصویر آن ها به طور خودکار سه بعدی می شود. اما لزوماً همیشه اینطور نیست و باید بدانید که طراحی لوگو سه بعدی می تواند بسیار پیچیده باشد.

انداختن سایه ها نشان سه بعدی ایجاد نمی کند. سایه های قطره ای می توانند در ساختار لوگو به کار بیایند. برخی سایه می اندازند و ناگهان فکر می کنند که تصویر شناور و سه بعدی شده است، اما اینطور نیست.

برای اینکه سایه های شما معتبر و با کیفیت به نظر برسند، از جلوه های سه بعدی پیش ساخته خودداری کنید. با اشکال صاف در Adobe Illustrator بازی کنید تا درک بهتری از ظاهر سایه های لوگو خود به دست آورید.

برجستگی را به لوگوی سه بعدی خود اضافه کنید تا سایه ها بیشتر برجسته شوند. فقط به یاد داشته باشید، زیاده روی نکنید. لوگوی شما هنگام استفاده، چه بر روی کارت ویزیت و چه در تابلو های تبلیغاتی، نباید باعث حواس پرتی شود.

هر آنچه که باید درباره تبدیل شدن به یک طراح دیجیتال بدانید!

زاویه مناسب

زاویه ها عناصر مهمی در جلوه های سه بعدی هستند. آن ها ظاهر واقعی را نشان می دهند که طراحان لوگو های سه بعدی سعی در ایجاد آن دارند. موقعیت های مختلف را برای نمایش بهتر محدوده جستجو کنید. از گوگل برای مطالعه لوگو های حرفه ای سه بعدی و بررسی نحوه طراحی دیگر طراحان استفاده کنید.

مکعب شفاف در طراحی لوگو سه بعدی
مکعب شفاف

اگر یک مکعب بردارید و آن را بچرخانید، ساده است. اما کار های بسیار دیگری نیز وجود دارد که می توانید انجام دهید، مانند نشان دادن شفافیت و نمای داخلی. تغییر مکان طرح در طراحی لوگو می تواند بسیار جالب باشد. قبل از شروع کار با Illustrator ایده های خود را ترسیم کنید.

سعی کنید از ابزار Perspective Grid که به طور خاص برای کمک به طراحی سه بعدی ساخته شده است، استفاده کنید یا یک مدل سه بعدی بسازید. هنگامی که به درک ذاتی از ظاهر لوگو رسیدید، از مخلوط کردن آن با سایر موضوعات یا حذف آن نترسید.
اگر واقعاً لوگو را به خوبی درک کردید، می توانید همه چیز را بیرون آورده و آن را ساده کنید.

باید بتوانید طراحی لوگو سه بعدی را طوری انجام دهید که در عین سادگی، به یاد ماندنی و جذاب باشد. شاید بخواهید سایه ها و هایلایت ها را بیرون بیاورید و آن را گرافیکی تر کنید. فقط مراقب باشید که لوگو خیلی پیچیده و سخت نشود.

فضای پر و خالی در طراحی لوگو سه بعدی
فضای پر و خالی

در نهایت

با Illustrator در کنار خود، می توانید لوگو های سه بعدی را در هر کجا که هستید طراحی کنید. Illustrator روی iPad نصب می شود و برای زمان هایی که درخت خلاقیت ناگهان شکوفا می شود، مناسب است. ابزار های قدرتمند طراحی، که توسط Adobe Sensei طراحی شده اند، اجازه می دهند تخیل و خلاقیت شما آزاد شود.

رنگ ها را از یک عکس در Adobe Photoshop استخراج کرده و به لوگوی خود اضافه کنید، با قلم به صورت آزاد بکشید، یک طرح دستی را به یک طرح گرافیکی تبدیل کنید.

اگر نمی توانید خودتان لوگو طراحی کنید، اشکالی ندارد، همه انسان ها طراح نیستند. اما می توان گفت اکثرا به لوگو احتیاج پیدا می کنند. پس برای طراحی لوگو آنلاین به سایت ممتاز دیزاین سر بزنید تا با انواع لوگو آشنا شده و به صورت آنلاین لوگو خود را سفارش دهید.

منبع: adobe.com

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا