سیاسی

ضرورت کنترل مرزهای شرقی کشور برای جلوگری از ورود ویروس هندی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش و فرمانده قرارگاه پدافند زیستی امام رضا (ع) ارتش در سومین جلسه قرارگاه پدافند زیستی امام رضا (ع) ارتش که به‌صورت وبینار با حضور معاونین ستاد، معاونان هماهنگ‌کننده نیروهای تابعه و رؤسای بیمارستان‌های ارتش برگزار شد، با قدردانی از اقدامات و فعالیت‌های شبانه‌روزی نیروها و یگان‌های ارتش در حوزه مقابله با ویروس کرونا،گفت: با توجه به شرایط فعلی و گستردگی شیوع ویروس کرونا در مناطق مختلف، لزوم رعایت هرچه بیشتر و جدی‌تر دستورالعمل‌های بهداشتی مورد تأکید است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته، ارتش کنترل دقیق و خوبی در بحث پیشگیری از شیوع کرونا داشته است، افزود: همان‌گونه که قبلاً هم اعلام کرده‌ایم، پادگان‌ها و مراکز آموزشی ارتش امن‌ترین مکان‌ها از نظر جلوگیری از شیوع کرونا هستند که ان‌شاءالله با تلاش و جدیت همیشگی فرماندهان و مسئولان، همچنان این ویژگی مهم در یگان‌های ارتش تداوم یابد.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش همچنین خاطرنشان کرد: تمامی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ارتش در سراسر کشور با هماهنگی و مجوز قرارگاه پدافند زیستی ارتش همکاری حداکثری با استان‌ها و مناطق مورد نیاز را داشته باشند و تخت‌های بیمارستانی نیز همچنان در اختیار بیماران کرونایی قرار خواهد گرفت.

دریادار سیاری چگونگی برگزاری مراسم در شب‌های پرفضیلت قدر با رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از حداکثر یک سوم ظرفیت فضای مراسم و حداکثر ۲ ساعت زمان برگزاری آن، رعایت فاصله اجتماعی یک و نیم متر و ممنوعیت پذیرایی و صرفاً استفاده از مهر، سجاده و چادر نماز شخصی را ابلاغ کرد.

وی همچنین با تأکید بر ضرورت توجه ویژه به یگان‌های آموزشی با توجه به پذیرش تعداد قابل توجهی از سربازان جدیدالورود در این مراکز بیان کرد: کنترل و نظارت دقیق در مبادی مرزی شرق کشور جهت جلوگیری از ورود ویروس جهش‌یافته هندی و پاکستانی، جلوگیری از تشکیل جلسات غیر ضروری و برگزاری جلسات با حداقل نفرات بایستی به‌صورت دقیق رعایت شود.

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه لازم است رسیدگی بیشتر به حل مشکلات کادر بهداشت و درمان و ضرورت انعکاس تلاش‌ها و ایثار شبانه روزی آنان در ارائه خدمت به مردم عزیز در دستور کار قرار گیرد، گفت: تمامی بیماران و مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی ارتش باید تکریم و احترام شوند.

بنابراین گزارش، اعزام زودتر از موعد کارکنان وظیفه متخصص در امور بهداشت و درمان به مراکز درمانی نیروها برابر اعلام قرارگاه پدافند زیستی امام رضا (ع) ارتش و تغییر مدت زمان دوره‌های آموزش وظیفه از چهار هفته به شش هفته برابر مصوبات ستاد کل نیروهای مسلح از جمله مصوبات سومین جلسه قرارگاه پدافند زیستی ارتش در سال جدید به ریاست دریادار سیاری بود.

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا