ترفند خودروترفند ها

ضد عفونی کردن خودرو به روش صحیح

یکی از موارد مهمی که نقش ویژه ای در انتقال ویروس منحوس کرونا دارد تعامل در خودرو است. بسیاری از افراد نمی دانند که ضد عفونی کردن خودرو به چه میزان نقش ویژه ای در جلوگیری از ویروس کرونا دارد. افراد باید به این موضوع توجه داشته باشند که ضد عفونی کردن خودرو به روش صحیح از اهمیت بالایی برخوردار است و می تواند سپری محکم در برابر انتقال ویروس منحوس کرونا در خودرو شما بسازد.

در این مقاله با ما همراه باشید تا شیوه صحیح و درست ضد عفونی کردن ماشین را به شما آموزش دهیم.

تفاوت تمیز کردن و ضد عفونی کردن در چیست؟

تفاوت تمیز کردن و ضد عفونی کردن خودرو
تمیز کردن چه تفاوتی با ضد عفونی کردن خودرو دارد؟

تمیز کردن و ضد عفونی کردن، دو معنی متفاوت از هم را شامل می شوند. تمیز کردن به منظور خلاص شدن از شر آلودگی ها، برچسب ها، گرد و غبار ها و … استفاده می شود. ضد عفونی کردن معنی و مفهوم متفاوتی با تمیز کردن دارد که عبارت است از: کاهش آلودگی ها و میکروب های موجود در سطح ماشین را ضد عفونی کردن می گویند، در بازه ضد عفونی کردن ماشین تمام میکروب های موجود در خودرو از بین می روند و شما در یک خودرو سرشار از پاکیزگی مشغول به رانندگی خواهید شد.

ضد عفونی کردن اتومبیل موجب می شود که شما بتوانید در خودرویی پاکیزه و سرشار از بهداشت مشغول به رانندگی شوید. توجه داشته باشید که ضد عفونی کردن اتومبیل موجب از بین رفتن پلاستیک ها، چرم ها، وینیل ها، چوب ها، آلومینیوم ها، فیبر کربن و … در ماشین می شود. در این صورت ارزش فروش مجدد ماشین شما از بین می رود.

قابل به ذکر است که آسیب دیدگی خودرو شما به تجربه شما و نوع خودرو شما بستگی دارد. مثلا ضد عفونی کردن در یک خودرو سطح متوسط و خودرو مرسدس بنز از تفاوت های زیادی برخوردار است. چون جنس وسایل موجود در خودرو مرسدس بنز کاملا متفاوت است. خودرو مرسدس بنز از آسیب دیدگی کمتری در مقابل ضد عفونی کردن برخوردار می باشد.

به یاد داشته باشید ویروس کرونا می تواند در قسمت هایی از خودرو شما پس از ضد عفونی، بیش از 24 ساعت باقی بماند. پس ضد عفونی کردن اتومبیل به روش صحیح از اهمیت بالایی برخوردار است.

توجه: از آنجایی که هنگام ضد عفونی کردن خودرو سطح هایی از خودرو که از میکروب فراوان برخوردار است را لمس می کنید، می توانید برای ضد عفونی کردن این قسمت ها از دستکش استفاده نمایید.

پس از ضد عفونی کردن داخل ماشین، تمام قسمت ها از جمله: کف ماشین، صندلی ها، دریچه های هوا، صندوق عقب و جیب های پشت صندلی را جارو برقی بکشید تا تمام گرد غبار های خودرو نیز از بین بروند و درصد آلودگی اتومبیل به شدت کاهش پیدا کند.

زمان مورد نیاز: 2 دقیقه.

مراحل ضد عفونی کردن خودرو

 1. مرحله اول

  دستکش در دستانتان کنید.

 2. مرحله دوم

  تمام درز ها و منافذ ماشین را جارو برقی بکشید.

 3. مرحله سوم

  از اسپری ضد عفونی کننده برای داخل خودرو استفاده کنید.

 4. مرحله چهارم

  از اسپری ضد عفونی به منظور ضد عفونی کردن صندلی ها، فرمان و دنده استفاده کنید.

 5. مرحله پنجم

  از آب و صابون به منظور ضد عفونی و شستن فضای بیرونی خودروی خود استفاده کنید تا ضد عفونی شود.

 6. مرحله ششم

  پس از اتمام مراحل ضد عفونی پارچه ای نم دار را که حاوی ماده ضد عفونی است را بر دارید و دوباره قسمت های داخلی خودرو خود را با دستمال نم دار ضد عفونی کنید

 7. مرحله هفتم

  اینک نوبت به ضد عفونی شیشه های خودرو می رسد. با دستمال نم دار حاوی ماده ضد عفونی شیشه های خود را تمیز کنید و سپس آن ها را خشک کنید.

نکته مهم: ضد عفونی کردن اتومبیل را باید در یک روز نسبتا خنک و آفتابی انجام دهید. ضد عفونی کردن اتومبیل در این روز بازدهی بیشتر و بهتری دارد.

سوئیچ خود را چگونه ضد عفونی کنیم؟

ضد عفونی سوئیچ
 1. در ابتدای کار دستان خود را به مدت 20 ثانیه بشویید.
 2. از دستکش استفاده کنید.
 3. دستمال مرطوبی حاوی ماده ضد عفونی کننده آماده کنید و آن را به سوئیچ و هدایت کننده دزدگیر خود بکشید.
 4. با حرکت بالا به پایین سوئیچ خود را ضد عفونی کنید، به طوری که هیچ جایی باقی نماند که ضد عفونی نشده باشد.
 5. نقاط اصلی لمس سوئیچ اتومبیل خود را ضد عفونی کنید.
 6. دستکش های خود را از دستان خود خارج کنید، به طوری که پوست دست شما با آن ها تماس نداشته باشد. سپس آن ها را به سطل زباله بیاندازید.
 7. پس از اتمام مراحل ضد عفونی، دستان خود را حداقل به مدت حداقل 20 ثانیه با آب و صابون بشویید.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا