بهداشت فردیسلامت

شوینده های مناسب برای از بین بردن ویروس کرونا

به گفته متخصصان و دانشمندان اطراف ویروس کرونا از چربی احاطه شده است و محلول هایی که توانایی از بین بردن چربی را دارند می توانند به عنوان شوینده مناسب برای ویروس کرونا استفاده شوند. بوسیله این شوینده ها و استفاده از آن ها برای سطوح مختلف، می توانید این ویروس را از بین ببرید. در زیر چند نمونه از این شوینده ها را برای شما بیان کرده ایم.

شوینده های از بین برنده ویروس کرونا

صابون

یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن این ویروس برای افرادی که با بیرون در رفت و آمد هستند، استفاده از آب و صابون هنگام بازگشت به خانه یا در محل کار و غیره می باشد. بهتر است بعد از تماس با هر شئ، دست خود را به مدت 30 ثانیه بشویید.

استفاده از صابون برای از بین بردن کرونا

محلول ها و ژل های ضد عفونی کننده

یکی از راه های بسیار خوبی که این روزها پیشتهاد می شود، استفاده از ژل های ضد عفونی می باشد. ماده اصلی این ژل ها الکل است که باعث از بین رفتن چربی می شود.

استفاده از ژل ضد عفونی کننده برای از بین بردن کرونا

الکل

درباره استفاده از الکل سفید یا طبی باید این نکته را مد نظر داشته باشید که این الکل ها از نظر شرعی نباید با دهان تماس داشته و یا روی سطوحی مورد استفاده قرار گیرند که مواد غذایی در آن ها قرار می گیرند.

علاوه بر این، الکل های صنعتی نیز وجود دارند که در واقع از ترکیب یک ماده سمی مثل پیریدین با اتانول به دست می‌آید. از نظر برخی مراجع این الکل مشکل شرعی ندارد ولی باید در مصرف آن برای ضد عفونی سطوح مراقب بود زیرا برای سلامتی مضر می باشند.

در نهایت این نکته را مد نطر داشته باشید که استفاده بیش از اندازه از الکل های صنعتی، می تواند موجب مصمویت و آسیب به اعضایی مثل چشم و بینی شود. خصوصا موادی که میزان متانول به کار رفته در آن ها بسیار بیشتر از حد مجاز است، به شدت سمی بوده و از راه پوست نیز جذب شده و در نهایت موجب مسمویت شدید منجر به مرگ یا کوری نیز می شوند.

استفاده از شوینده های سبک

شما می توانید از شوینده هایی که در بازار برای سطوح و شیر آلات و دسته ها و … به عنوان حلال چربی وجود دارند، استفاده کنید. مایع ظرفشویی، مایع دستشویی، صابون و… جزو این دسته از شوینده ها قرار می گیرند که در صورت استفاده درست، قادر به از بین بردن ویروس کرونا نیز می باشند.

استفاده از شوینده های سنگین

شوینده های سنگین اغلب با نام های وایتکس (آب ژاول) یا پودر های شستشو شناخته می شوند که برای دیوار، کف و پله و غیره استفاده می شود.

استفاده بیش از اندازه از این محلول ها نیز می تواند برای سلامت افراد مضر باشد و در معرض مداوم آن ها قرار گرفتن، باعث آسیب به بدن گردد. برای ساخت محلول ضد عفونی کننده با استفاده از مایع سفید کننده یا همان وایتکس، باید نسبت 1 لیوان وایتکس به 5 لیوان آب را رعایت کنید.

استفاده از شوینده های سنگین برای از بین بردن کرونا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا