اقتصادحرفه و شغل

شغل های پر درآمد در جهان بر اساس میزان حقوق دریافتی آنها

مسلم است هر کاری که حقوق خوبی داشته باشد نزد کاربران محبوبیت نیز دارد. در این مقاله برای شما 20 نمونه ازشغل های پر درآمد و محبوب در دنیا را تهیه کرده ایم.

مشاغل محبوب و پردرآمد

1- فیزیوتراپ

در آمد سالانه: 69500 دلار

فیزیوتراپ یکی از مشاغل سخت است که استخدام شدن در این حیطه کاری بسیار مشکل می باشد؛ کار فیزیوتراپ کمک کردن به افرادی است که دوباره می خواهند روی بدنشان بابستند مانند بیمارهایی که مدت ها روی ویلچر می نشستند یا افرادی که دیسک کمر داشتند و… است.

2- توسعه دهنده نرم افزار

درآمد سالانه: 69500 دلار

توسعه دهنده نرم افزار نیز از نظر درآمد با فیریزتواپ برابر است، سختی کار هر دو نیز تقریبا برابر است. فقط توسعه دهنده نرم افزار پشت میز می شیند و با یک سیستم حرفه ای کارش را می کند اما فیزیوتراپ با مردم سروکار دارد.

این افراد کار پر دردسری دارند و قراردادهای سنگینی می ببندند آنها گاهی چند فرد را جهت دور کاری استخدام می کنند تا زمانی برای خانواده داشته باشند و بین کار و زندگی شان تعادل ایجاد کنند. از جمله کارهایی که یک توسعه دهنده نرم افزار انجام می دهد طراحی وب سایت های حرفه ای، فروشگاه های اینترنتی جذاب و گیرا، وبلاگ نویسی و … است.

3- آمارگر

آمارگر

درآمد سالیانه: 71500 دلار

اگر از حساب و کتاب خسته نمی شوید و به دنبال یادگیری هستید به شما پیشنهاد می کنیم تا آمارگر شوید!! آمارگرها پیش بینی روند آتی را انجام می دهند؛ البته اگر می خواهید در آینده به این شغل روی بیاورید لازم است مدارک معتبر از دانشگاه های معتبر داشته باشید.

4- وکیل

درآمد سالانه: 81900 دلار

اگر از اجرای عدالت لذت می برید وکالت شغل مناسبی برای شماست؛ مطالعات تخصصی وکلا بستگی به پرونده آنها دارد. به زبان ساده تر می توان گفت آنها با توجه به پرونده موکلشان باید تحقیق کنند.

آنها باید تحقیق کنند و مدارک لازم را جهت دفاع از موکل شان جمع آوری کنند تا بتوانند از آنها دفاع کنند.

5- مدیر فناوری اطلاعات

در آمد متوسط: 85000 دلار

مسئولیت و کارهایی که باید مدیران فناوری اطلاعات باید انجام دهند عبارتند از: حفظ شبکه های اداری از نفوذ و بدافزارها، نظارت بر ارتقای نرم افزار و سخت افزار و … است.

6- خلبان

درآمد سالانه: 100500 دلار

برای خلبان شدن آموزش های دشواری پیش و روی شماست. به طور مثال برای خلبان شدن در هواپیمای بریتانیایی شرط قدی 175 تا 190 سانتی متر و گذراندن آزمون پزشکی EASA که شامل آزمون آمادگی جسمانی، شنوایی و بینایی ضروری است.

7- مهندس نفت

درآمد سالانه: 101000 دلار

مهندس نفت باید فناوری جدیدی را برای استخراج نفت و گاز طبیعی به شیوه ای ایمن و سازگار با محیط زیست ایجاد کند. مهندس نفت باید فهم خوبی از ریاضیات و علوم را داشته باشد تا بتواند موفقیت های فراوانی کسب کند.

جالب است بدانید ایالات متحده دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این رشته را دارند بورسیه می کند.

8- پزشک عمومی

درآمد سالانه: 104300

هر بیماری که داشته باشید قطعا به پزشک عمومی مراجعه می کنید تا بعد شما را به پزشک معتبر و مورد نیاز با بیماری شما معرفی کند. پزشک عمومی آناتومی بدن شما را به خوبی می شناسد و در صورت داشتن مهارت با توجه به بیماری شما دارویی به شما می هد.

در روزهای عادی حداقل افرادی که به پزشک عمومی مراجعه می کنند 150 نفر است.

9- پزشک متخصص بیماری های پا

بیماری های پا

درآمد سالانه: 125000 دلار

اگر علاقه دارید تخصص بگیرید پزشک پا هم در دسته بندی شغل های پر درآمد قرار دارد. پزشک پا با بیماری هایی مانند: پینه پا، میخچه، ناخن های فرو رفته، شکستگی پا و … سرو کار دارد.

برای اینکه پا پزشک خوبی شوید و شغل پر درآمدی داشته باشید باید دوره های عمومی آن را بگذرانید.

10- دندان پزشکی

درآمد سالانه: 125600 دلار

شغل دندان پزشکی خواهان زیادی دارد اما باید مهارت ارتباط را بلد باشید تا به بیمارانی که روی صندلی مینشینند آرامش بدهید.

11- پرستار بیهوشی

درآمد سالانه: 140000 دلار

پرستار بیهوشی نقش مهمی را در شرایط بحرانی ایفا می کند. آنها باید مقدار داروی بیهوشی را با دقت به بیمار تزریق یا از طریق گازهای تنفسی بدهند. برای گرفتن این تخصص باید در رشته پرستاری تحصیل کنید و آن را تا کارشناسی ارشد ادامه دهید.

12- پزشک کودکان

درآمد سالانه: 145900 دلار

اگر از بازی با کودکان لذت می برید می توانید پزشک آنها باشید. پزشک کودکان وظیفه دارد تا سلامت جسم و روح کودکان را بررسی کند و از سلامت آن ها اطمینان حاصل کند.

13- مدیرعامل

درآمد سالانه: 162000 دلار

برای اینکه بتوانید مدیرعامل خوبی باشید باید سالها تلاش کنید تا تجربه و مهارت های لازم را در صنعت مربوط کسب کنید.

14- متخصص پروتز دندان

درآمد سالانه: 162400 دلار

همانطور که از نامش پیداست این شغل نیز با دهان سرو کار دارد. متخصصین پروتز دندان بیمارانی که دندان افتاده دارند دندان های جایگزین می سازند. از دیگر توانایی پزشکان در این حرفه می توان به: بهبود وضعیت جویدن، درمان فک کج، درست ادا کردن کلمات و … اشاره کرد.

مقاله مرتبط: شغل های پردرآمد در خانه برای بانوان

15- ارتودنس کار

درآمد سالانه: 168800 دلار

کار این پزشکان تقویت ساختار دندان ها، تصحیح جویدن غلط، اصلاح خط لبخند و … می باشد. برای رسیدن به این شغل پر درآمد باید در رشته دندان پزشکی تحصیل کنید و بعد از آن دوره های تخصصی ارتودنسی را بگذرانید.

16- متخصص داخلی

درآمد سالانه: 184800 دلار

متخصصان داخلی به درمان داخل بدن می پردازند. آنها بیشتر با بیماری هایی مانند فشارخون بالا، دیابت، آلزایمر و … سروکار دارند. بعد از آنکه متخصص داخلی شدید می توانید تحصلات خود را در یکی از زمینه های این رشته انجام دهید.

17- روان پزشک

درآمد سالانه: 197500 دلار

جای تعجب نیست که روان پزشکی در شغل های پر درآمد قرار دارد. روان شناس با توجه به تحصیل و دانشی که دارند؛ سخنان بیماران را گوش می دهد و سپس مشکل آنها را از ریشه درمان می کند.

18- پزشک زنان

درآمد سالانه: 209600 دلار

پزشک متخصص زنان به سلامت دستگاه تولید مثل در زنان می پردازد و بیماری آنها را تخصصی معاینه و درمان می کند. در موارد نادری نیز جراحی لیزر انجام می دهد تا ویروس پاپیلوم انسانی را بردارد یا زایمان را انجام دهد.

19- جراح دهان، فک، صورت

جراح فک و دندان

درآمد سالانه: 233400 دلار

این شغل نیز مانند رشته دندان پزشکی است اما باید 4 سال بیشتر تحصیل کند تا دانش بیشتری کسب کند. جالب است بدانید جراحان صورت کار بیهوشی را نیز انجام می دهند.

20- جراح

درآمد سالانه: 258900 دلار

جراحان در سراسر دنیا ارزنده تر از پزشکان هستند. جراحان تحصیلات پزشکی را می خوانند و بعد از آن چندین سال دیگر نیز برای کسب مهارت جراحی درس می خوانند. رسیدن به این شغل کار آسانی نیست و به پشتکار بالایی نیاز دارد.

امیدواریم با توجه به این مقاله شغل خوبی را برای کودکان خود در نظر بگیرید؛ البته در هر کاری علاقه و انگیزه مهم ترین ابعاد آن است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا