اخبار اقتصادی

شبکه برق ۵۶۰ روستا نوسازی شد / بهسازی شبکه ۱۰ هزار روستا طی امسال – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسن متولی زاده، مدیرعامل شرکت توانیر امروز در مراسم افتتاح دیسپچینگ ملی جدید برق کشور و طرح‌های جهادی نوسازی شبکه برق ١٠ هزار روستا در سال ١٤٠٠، گفت: به برکت انقلاب اسلامی تمامی روستاهای کشور زیر پوشش کامل برق هستند این در حالی است که امروزه یک میلیارد نفر از جمعیت جهان به برق دسترسی ندارند. این شبکه گسترده برقی طی سال‌ها به مرور دچار فرسودگی شده اند و نیاز به توسعه و نوسازی دارند. بودجه مورد نیاز این طرح در خلال همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی از محل ظرفیت بودجه ١٤٠٠ تأمین می‌شود.

وی افزود: طی این طرح در سال ١٤٠٠ نوسازی و توسعه شبکه برق ١٠ هزار روستا را که جمعیت ٣.٥ میلیون نفری را در بر می‌گیرد، در برنامه داریم. در نتیجه این طرح ١٥٠ هزار متقاضی جدید نیز از نعمت برق بهره مند می‌شوند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه این طرح روستا محور است و با کمک نیروهای اعزامی به صورت روستا به روستا در حال انجام است. در نتیجه این اقدامات از ابتدای سال جاری تاکنون شبکه برق ٥٦٠ روستا را بهسازی و نوسازی کرده ایم. به این ترتیب می‌توان گفت در تناسب با هر شهر در کشور، شبکه برق یک روستا نوسازی شده است.

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا