دیدنی های جهانگردشگری

آشنایی با شهر سنت پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه

سنت پترزبورگ یکی از محبوب ترین مکان های تفریحی در سطح جهان و دومین شهر بزرگ روسیه است که بیش از 5 میلیون نفر جمعیت در بخش شمال شرقی دریای بالتیک و رودخانه نوا (Neva) دارد. این شهر در گذشته به پتروگراد (Petrograd) و بعد تر به لنینگراد (Leningrade) معروف بود. در این پست قصد داریم شما را با این شهر توریستی زیبا و انواع جذابه های فرهنگی، تاریخی و گردشگری آن آشنا کنیم پس همراه ما باشید.

این شهر بدون اغراق یکی از زیباترین مکان های روی زمین است و تقریباً هر بنایی در مرکز بزرگ تاریخی که با کانال هایی پر از پل های باروک پر شده باشد، می تواند یک جاذبه تلقی شود و در واقع، این یک میراث جهانی یونسکو است. سنت پترزبورگ یک شهر جادویی است، با لیستی طولانی از جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی.

آشنایی با سنت پترزبورگ

تاریخچه ی سنت پترزبورگ

توسط پیتر بزرگ در سال 1703 در قلمرو شهر Inkeri از Nien تاسیس شد که مرکز استان فینو-اوگریک Ingermanland بود که بخشی از جمهوری نووگورود و سوئد بود. اولین سکونتگاه ها در این منطقه مربوط به 2500 سال پیش است. باستان شناسان گور های قدیمی پر از گنجینه های نقره ایزورا را پیدا کردند، همچنین epos eorela-inkeri از Kalevala به طور نیمه در نزدیکی رودخانه Sester Sestroretsk مدرن نوشته شده است.

این مکان محل پیوستن به سه subnohnosos suomi Inkeri و Karela، خانه سابق تزار ها و مرکز فرهنگ شاهنشاهی روسیه بود، سنت پترزبورگ در دوران اوج خود به عنوان “ونیز شمالی” شناخته می شد. در اولین جنگ جهانی به نام پتروگراد، به افتخار انقلابیون کمونیست و بنیانگذار اتحاد جماهیر شوروی، ولادمیر لنین، به لنینگراد تغییر نام یافت. در زمان جنگ جهانی دوم، در بمباران محاصره شد، در زمان اتحاد جماهیر شوروی، این شهر به نام مسکو نامیده شد.

سنت پترزبورگ ملقب به “ونیز شمالی” است. از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، این شهر به سرعت زمان از دست رفته را جبران می کند و از غربی ترین شهرهای روسیه است. اکثر روس ها پس از سقوط اتحاد جماهیر شوروی یک بار دیگر نام آن را تغییر دادند، آن را با نام Piter (Питер)، اسم کوچک شناخته شده سنت پترزبورگ می شناسند.

در طول سال های سخت ریاست جمهوری یلتسین، بیشتر شهر تحت کنترل باند بدنام تامبوف بود، اما از آن زمان تا کنون از نفوذ خود کاسته است. با معماری کلاسیک جهانی، مناظر حیرت انگیز و مردم پسند، کار های زیادی در اینجا وجود دارد.

آب و هوای سنت پترزبورگ

با توجه به موقعیت شهر در 60 درجه شمالی، تغییر فصلی در طول روز وجود دارد. روز های پایان دسامبر طول روز کمتر از 6 ساعت است، اما در فصل بهار شب ها در ماه ژوئن هرگز تاریک تر از گرگ و میش نمی شود. روز ها نه تنها در اواخر پاییز و اوایل زمستان بسیار کوتاه هستند، بلکه ممکن است هوا هفته ها ابری باشد، بدون آنکه نشانه ای از آسمان آبی باشد که ممکن است دلگیر باشد. خشک ترین فصل با کمترین میزان بارش اوایل بهار است. جولای و آگوست معمولاً بارانی ترین ماه ها هستند.

در ماه های نوامبر – مارس تقریباً هیچ گردشگری وجود ندارد، بنابراین صف های طولانی تابستان را در آرمیتاژ نخواهید دید. خیابان های نئوکلاسیک سنت پترزبورگ نیز در برف بسیار زیبا هستند. دما می تواند از کمی بالاتر از نقطه انجماد تا سرمای شدید باشد. هر از گاهی ممکن است به 25- درجه سانتیگراد (13F-) و کمتر از آن برسد، اغلب با رطوبت و باد زیاد، بنابراین برای لباس گرم آماده باشید.

اکثر جاذبه های مهم گردشگری، به استثنای مکان هایی که به آب تکیه می کنند، هنوز باز هستند و برخی از هتل ها در این مدت قیمت های پایین تری را ارائه می دهند. زمین معمولاً پوشیده از برف است و رودخانه ها و کانال ها در این مدت یخ زده اند. برف همیشه به موقع از خیابان ها پاک نمی شود و ممکن است مشکلات ترافیکی را تشدید کند.

در ماه آوریل، خیابان ها با ذوب شدن برف پوشیده از لجن می شوند. ژوئن اوج فصل گردشگری در شب های معروف سفید است (تقریباً از 11 ژوئن تا 2 ژوئیه)، زمانی که خورشید فقط برای مدت کوتاهی از گرگ و میش غروب می کند و خیابان ها شبانه روز روشن می مانند.

جولای و آگوست معمولاً گرم ترین ماه ها هستند. این یک شهر نسبتاً شمالی است و به ندرت واقعاً گرم می شود، اما به دلیل رطوبت زیاد گرما حتی در تابستان نیز سخت است. دوش باران معمولاً در این مدت می آیند و می روند، بنابراین همیشه ایده خوبی است که یک فرد چتر یا کت بارانی داشته باشد، حتی در روز های آفتابی و صاف.

اواخر سپتامبر – اوایل ماه اکتبر اوقات زیبایی در شهر است. دمای هوا به دمای متوسط ​​کاهش می یابد، غالباً همراه با وزش باد شدید و همه گردشگران از شهر رفته اند. باران هنوز هم معمول است. فواره ها از ماه مه تا اواسط سپتامبر کار می کنند. بیشتر درختان از ماه مه تا اکتبر پر برگ هستند.

cta - elite

اقامت بگیرید و در کشور روسیه زندگی کنید!

تیم الیت اطلاعات مورد نیاز برای اخذ اقامت روسیه را در اختیار شما متقاضیان عزیز قرار می دهد و مشاورین متخصص الیت به صورت کاملا رایگان در دسترس شما عزیزان هستند.

سفر به سنت پترزبورگ

شرایط ویزای روسیه پیچیده است اما مدیریت آن با انجام برخی تحقیقات آنلاین دشوار نیست. از اول اکتبر 2019 می توان درخواست ویزا برای سنت پترزبورگ را اضافه کرد و این شهر را به لیست شهرهای روسیه با اسناد مسافرتی موجود (مانند کالینینگراد) و ساده سازی مراحل ورود به شهر، اضافه کرد. با این حال، به یاد داشته باشید قبل از درخواست، شرایط مورد نیاز را بررسی کنید.

اگر با کشتی مسافرتی به سنت پترزبورگ برسید و یک برنامه تفریحی از پیش تعیین شده توسط یک شرکت محلی تایید شده داشته باشید، برای سفری کمتر از 72 ساعته ویزا لازم نیست. این نوع ویزا برای مسافران کروز ویزای Blanket نام دارد و می توان آن را به صورت آنلاین در آژانس مسافرتی روسیه سفارش داد.

گشت و گذار در سنت پترزبورگ

برنامه کشیدن پل ها

برنامه کشیدن پل ها

به غیر از زمستان، 9 پل کم ارتفاع سنت پترزبورگ در طول شب باز می شود تا عبور و مرور قایق را امکان پذیر کند. بنابراین، اگر قبل از باز شدن پل ها به کنار رودخانه محل اقامت خود نرسید، هیچ پل بلندی برای عبور وجود ندارد، تا پایین آمدن پل ها گیر خواهید کرد. توجه داشته باشید که هنگام پایین آمدن بعضی از پل ها در نیمه شب به مدت تقریبی 30 دقیقه “وقفه هایی” رخ می دهد تا به طور خلاصه همه به خانه برسند.

برنامه پل مخصوصاً برای کسانی که در جزیره واسیلیفسکی اقامت دارند قابل توجه است که در ساعات خاصی از شب غیرقابل دسترسی است. دیدن پل های باز شده در نیمه شب برای همه بازدید کنندگان از شهر الزامی است!

Bolshoy Obukhovskiy Most چهارده کیلومتری جنوب پل الکساندر نوسکی (Most Aleksandra Nevskogo) هرگز پایین کشیده نمی شود و امکان عبور 24 ساعته رودخانه Neva را فراهم می کند. با این حال، این پل دیگر از راه دور است و هزینه تاکسی یا Uber شما را افزایش می دهد.

مکان های دیدنی سنت پترزبورگ

موزه ارمیتاژ / کاخ زمستان سنت پترزبورگ

موزه کاخ زمستانی سنت پترزبورگ

موزه آرمیتاژ / کاخ زمستانی، جاذبه گردشگری اصلی سنت پترزبورگ است، یک کاخ موزه عظیم که برجسته ترین مجموعه با بیش از 3.000.000 قطعه در سراسر جهان را نشان می دهد. آرمیتاژ یكی از موزه های بزرگ جهان است كه دارای یك فضای تحمیلی است كه آثار بی ارزش رامبراند، لئوناردو، میكل آنژ، روبنس و غیره را به نمایش می گذارد.

دریافت راهنمای تور توصیه می شود. آن ها می توانند تا 100 دلار شارژ بزنند، اما اطلاعات اضافی که ارائه می دهند ارزش آن را دارد و می توانند به راحتی شما را مستقیماً به سمت مواردی که می خواهید ببینید، ببرند.


این موزه دارای یک کافه و فروشگاه بزرگ در مجاورت ورودی و تعداد زیادی فروشگاه کوچک در سراسر گالری ها است. راهنما های صوتی به زبان انگلیسی در دسترس هستند و بیشتر علائم موجود در گالری به زبان های انگلیسی و روسی هستند. کتاب های راهنما با حدود RUB300 در دسترس هستند.

قلعه پیتر و پل

می توانید به صورت رایگان وارد شوید، اما برای ورود به کلیسا و نمایشگاه ها به بلیط نیاز دارید. برای همه چیز می توانید بلیط دسته کوچک موسیقی دریافت کنید، یا می توانید فقط وارد کلیسا شوید. غیر از کلیسا، جایی که تمام رومانف تزار های روسیه از پیتر بزرگ دفن شده اند، چیز های دیگر در این جزیره خیلی چشمگیر نیستند، بنابراین ممکن است فقط کلیسای آن ارزش دیدن داشته باشد.

قلعه پیتر و پل سن پترزبورگ
Peter and Paul frotress

دریا سالار

انتهای شمالی Nevsky Prospekt (کنار ارمیتاژ) قرار دارد. برای بازدید کنندگان باز نیست، اما ارزش دیدن از خارج را دارد.

دریاسالار
The Admiralty

موزه توپخانه

در یک ساختمان قلعه مانند در نزدیکی قلعه پیتر و پل قرار دارد و توسط خندق احاطه شده است. دارای مجموعه عظیم اسلحه از ابتدای تاریخ تا به امروز، شامل مجموعه گسترده ای از سلاح های شوروی از جنگ جهانی دوم و جنگ سرد است. تانک، موشک بالستیک، کامیون کاتوشا، کلاشینکف. اگر به زبان روسی صحبت می کنید و می توانید به عنوان یک روسی گذر کنید، یک تور خصوصی 2 ساعته با راهنما حدود 15 یورو هزینه دارد. دوشنبه، سه شنبه و پنجشنبه آخر ماه تعطیل است.

صومعه الكساندر نوسكی سنت پترزبورگ

این بنا واقع در انتهای شرقی Nevskiy Prospekt در کنار رود Neva است. همچنین دارای گورستان تیخوین است که مقبره برخی از مشهور ترین آهنگسازان جهان را در خود جای داده است. میلی بالاکیرف، ریمسکی-کورساکف، موسورگسکی و برودین و همچنین فیودور داستایفسکی نویسنده به همراه بسیاری دیگر از چهره های مشهور روسی.

سنت پترزبورگ

کلیسای جامع بانوی ماکازان

دارای نمای بیرونی نئوکلاسیک چشمگیر است و داخل آن بسیار تزئین شده است. شامل مقبره ژنرال کوتوزوف، قهرمان جنگ 1812 است. ورود به آن آزاد است.

کلیسای جامع بانوی ماکازان

کابین پیتر بزرگ

افراد پیتر بزرگ هنگامی كه وی شهر را طراحی كرد، كابین چوبی كوچك را ظرف چند روز برای او ساختند و در یك ساختمان كوچك آجری در منطقه پتروگرادسكایا حفظ شده است. در نزدیکی Cruiser Aurora در Petrovskaya Naberzhnaya واقع شده است.

کابین پیتر بزرگ
Peter the Great’s Cabin

مکان های دیدنی جزیره واسیلیفسکی سنت پترزبورگ

کلیسای جامع

کلیسای جامع آندریفسکی
کلیسای جامع آندریفسکی

شاید زیبا ترین ساختمان مذهبی این جزیره باشد که در سال 1780 ساخته شده است. جام اصلی توسط سه برج باریک ساخته شده است و بالای آن یک برج ناقوس دو طبقه قرار دارد. شمایل نمادین سه لایه طلاکاری شده و داخل آن چشمگیر است.

کلیسای عروج مریم

کلیسای عروج مریم

این پنج کلیسای گنبدی در سال 1897 ساخته شده است. در سال 1935، همانطور که برای بسیاری از کلیسا های روسیه اتفاق افتاد، توسط شوروی به یک انبار تبدیل شد، اما در سال 1993 برای خدمات دوباره بازگشایی شد. بازسازی دقیق و مداوم در سال 1996 آغاز شد.

موزه هنر های معاصر ارارتا

موزه هنرهای معاصر ارارتا سنت پترزبورگ
موزه هنرهای معاصر ارارتا

ارارتا بزرگترین موزه خصوصی هنر های معاصر روسیه است (با مساحت کل 12000 متر مربع و بیش از 2800 اثر در مجموعه دائمی آن). هر ساله، Errata بیش از 40 نمایشگاه موقت را به طور متناوب با نقاشی، مجسمه سازی، ویدئو آرت، مد و طراحی برگزار می کند. این ساختمان دارای یک کافه (طبقه 3)، یک رستوران و فروشگاه های خانگی Erarta است که هدایا، کتاب ها، چاپ ها، وسایل دکوراسیون داخلی و سایر موارد را ارائه می دهد. بلیط یک روزه 600 روبل برای موزه است.

کاخ منشیکوف سنت پترزبورگ

کاخ منشیکوف سن پترزبورگ
کاخ منشیکوف سنت پترزبورگ

این موزه که توسط آرمیتاژ اداره می شود، در اوایل قرن هجدهم، در کاخی که برای اولین فرماندار سنت پترزبورگ و قبل از او پیتر بزرگ ساخته شده است، برخی از هنر ها و نمایشگاهی از زندگی را به نمایش می گذارد. کاخ باروک در سال 1721 ساخته شده است و یکی از اولین ساختمان های بزرگ سنگی این شهر بود.

مجسمه میخائیل لومونوسف

مجسمه میخائیل لومونوسف
مجسمه میخائیل لومونوسف

مجسمه ای از شخص معروف قرن نوزدهم روسیه در دوران رنسانس، مشهور به دلیل مشارکت در ریاضیات، ادبیات، نقاشی، علوم طبیعی، شیمی، فیزیک، کانی شناسی، تاریخ، فلسفه و هنر. امروزه یکی از بزرگترین و بهترین دانشگاه های کشور روسیه به احترام این دانشمند، دانشگاه ملی لومونوسف نامگذاری شده است که هر ساله تعداد زیادی دانشجویان بومی و بین المللی را می پذیرد و با کسب رتبه های برتر در رنکینگ جهانی دانشگاه ها، افتخاری برای کشور روسیه است.

موزه موسسه معدن

یکی از بزرگترین و قدیمی ترین موزه های زمین شناسی جهان، شامل بیش از 230 هزار مورد که از بیش از 80 کشور جمع آوری شده است. حتی اگر در یک تور مسافرتی به داخل آن راه پیدا نکنید، ارزش آن را دارد که آن را از بیرون تحسین کنید که نمای برجسته آن به سبک Imperial 1811 تحسین برانگیز است.

زیر دریایی Narodovolets

یک موزه کوچک روی یک زیردریایی جنگ جهانی دوم، اختصاص داده شده به اقدامات این زیردریایی در طول جنگ (که توسط موزه نیروی دریایی اداره می شود).

برای مطالعه بیشتر:

دوازده دانشکده

یکی از ساختمان های نئوکلاسیک دومنیکو ترزینی در سنت پترزبورگ، ساخته شده در سال 1742 است. این مجموعه از دوازده ساختمان یکسان، متصل و سه طبقه تشکیل شده است. نمای اصلی بیش از خیابان Neva رو به خیابان Mendeleevskaya است، زیرا در زمان ساخت، یک کانال در جای خیابان وجود داشت که در کنار آن بازار اصلی جزیره بود. امروز این گروه دپارتمان های زمین شناسی و کشاورزی را در خود جای داده است.

موزه جانورشناسی

این موزه شامل بیش از 17 میلیون گونه است که اکثر آن ها فسیل شده است (اگرچه به دلیل محدودیت ها، ساختمان “فقط” حدود 500 هزار نمایشگر دارد). این مجموعه از Kunstkammer آغاز شد و در دوره شاهنشاهی بعدی به حالت عظیم خود تبدیل شد.

کلیسا ها و معابد

اگر مقصد های برتر گردشگری را دیده اید اما هنوز وقت کافی دارید، چند کلیسا و معبد دیگر را که در سراسر سنت پترزبورگ پراکنده شده اند، ببینید. بسیاری از آن ها چیزی منحصر به فرد برای نشان دادن دارند!

کلیسای سه گانه ی مقدس

کلیسای سه گانه ی مقدس سنت پترزبورگ
کلیسای شفاعت دانشگاه پلی تکنیک

شاهزاده قدیمی روسیه مزرعه ای داشت و او می خواست که روستایش کلیسایی داشته باشد. او تصمیم گرفت که آن شبیه دو غذای عید پاک روسی باشد، کولیچ و پاشا. این ایده باعث برجستگی کلیسا قبل از ساخت آن شد. سپس شاهزاده معماری را یافت که می توانست ظروف را بپزد. میز عید پاک درست روبروی ایستگاه مترو Proletarskaya گذاشته شده است.

این کلیسا مانند یک پای خوب پخته شده گرد و زرد است، برج ناقوس اصلا برج نیست. هرمی است که با فلز روکش شده است. کلیسا از نور خوبی برخوردار است. این معمار از پنجره ها و دیوار ها برای هدایت پرتو های خورشید استفاده کرده و سپس به آن ها اجازه می دهد تا درون آن بازی کنند. در روز های روشن تصویر ها، شمعدان ها و لوستر ها در هوا شناور هستند!

کلیسای شفاعت دانشگاه پلی تکنیک

کلیسای شفاعت دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ
کلیسای شفاعت دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ

این کلیسا توسط معلمی که در دانشگاه نقاشی تدریس می کرد، طراحی شده است. در ابتدا قرار بود این کلیسا بخشی از کتابخانه باشد. سپس تصمیم گرفته شد که این کلیسا به عنوان یک ساختمان جداگانه به خوابگاه دانشگاه متصل شود. خدا و دانشجویان همسایه شدند. این کلیسا بدبختانه در آستانه جنگ جهانی اول افتتاح شد. به همین دلیل فقط در اواسط دهه 90 نقاشی دیواری شد. اما کلیسا را ​​از معمولی بودن نجات داد.

کارهایی که می توانید در سنت پترزبورگ انجام دهید!

اپرا و باله

تئاتر ماریینسکی
تئاتر ماریینسکی

هیچ سفری به سنت پترزبورگ بدون دیدن اپرا یا اجرای باله کامل نیست. مارینسکی شاید شناخته شده ترین موسسه باشد، اما به هیچ وجه تنها تئاتر شهر نیست. بلیط ها در سراسر شهر در کیوسک ها و مغازه هایی به نام Teatralnaya Kassa فروخته می شوند. گیشه های تئاتر خود بلیط را نیز مستقیماً و معمولاً با همان قیمت می فروشند. بعضی اوقات بلوک های بلیط در کیوسک ها به فروش می رسد اما بلیط ها هنوز در سالن تئاتر در دسترس هستند.

در صورت تهیه بلیت اختصاصی می توان کودکان نه چندان کوچک را در برخی از اجرا ها شرکت داد. اکنون می توانید بلیط های آنلاین را با همان قیمتی که می توانید مستقیماً در تئاتر خریداری کنید، بخرید. با این حال، مطمئن شوید که از سایت رسمی تئاتر مورد نظر استفاده می کنید نه از سایت های شخصی، زیرا این ها اغلب کمیسیون سنگین و بدون دلیل خوبی اضافه می کنند.

تئاتر مارینسکی

تئاتر مارینسکی (Kirov سابق، نامی که گروهش هنوز هم در هنگام سفر به خارج از کشور از آن استفاده می کنند) هم برای اپرا و هم برای باله در سطح جهانی است. عنوان های فرعی انگلیسی برای اپرا هایی وجود دارد که به زبان روسی خوانده می شوند. اپرا به زبان های دیگر دارای عنوان های فرعی روسی است. نمایش ها در سه سالن ارائه می شوند: تئاتر اصلی و سالن کنسرت، Mariinsky تازه ساخته شده و Mariinsky. بلیط ها را می توانید از وب سایت تئاتر خریداری کنید.

تئاتر میخائیلوفسکی

نمای بیرونی به اندازه مارینسکی قابل تشخیص نیست، اما فضای داخلی تقریباً به شکلی عالی است و تئاتر میزبان تیتر های روسی و خارجی در اپرا و باله است.

اپرای سنت پترزبورگ

یک تئاتر صمیمی (صحنه ای به اندازه نیم و فقط حدود 150-200 صندلی تماشاگر) که اپرا های اصلی را با قیمت کمتری نسبت به تئاتر های بزرگ اجرا می کند و یک راهروی بزرگ جذاب دارد، باید آن را دید تا باور کرد.

تئاتر هنرستان

در میدان تئاتر 3 (آن سوی خیابان تئاتر ماریینسکی) قرار دارد. در حالی که این سالن بسیار مجلل نیست، اما گزینه مناسبی برای دیدن ارزان اپرای روسی و رپرتوری است که توسط استادان و دانشجویان هنرستانی که چایکوفسکی (و بسیاری دیگر از چهره های مشهور دنیای موسیقی روسیه) در آن تحصیل می کرد، انجام می شود.

تئاتر های درام سنت پترزبورگ

تئاترهای درام

تئاتر در جزیره واسیلیفسکی

آن ها درام روسی و خارجی را روی صحنه می برند، به عنوان مثال: ابله نوشته فیودور داستایفسکی، بدون جهیزیه نوشته الكساندر استروسكی، دایی وانیا نوشته آنتون چخوف. آن ها نه نمایش را به “نمایش برای دانش آموزان مدرسه” تبدیل می کنند و نه به جلوه ای از هنر زیرزمینی. آن ها متون نمایشنامه نویسان را تغییر نمی دهند اما زوایایی را انتخاب می كنند كه نشان می دهد یك نمایش 150 ساله فقط یك “قطعه هنری از گذشته” نیست و هنوز بازتاب دهنده زندگی بشر است.

کنسرت رفتن

کنسرت در سنت پترزبورگ

صحنه موسیقی در سنت پترزبورگ متنوع است و هر هفته چندین کنسرت کلاسیک، جاز و پاپ انتخاب می شود. بلیط در همان مکان های Teatralnaya Kassa به عنوان بلیط باله و اپرا موجود است، اگرچه بلیط کنسرت های پاپ، به ویژه ستاره های ایالات متحده و اروپا در تور گاهی اوقات از توزیع کنندگان انحصاری استفاده می کنند.

مگر اینکه برای کنسرت های پاپ و راک، بلیط های زمین رقص (تانزپول) بخرید، انتظار می رود که آرام در صندلی خود بنشینید مثل این که در یک باله حضور داشته باشید. هواداران مراقب ایستادن، رقصیدن یا تشویق تماشاگران هستند.

فیلم دیدن

فیلم دیدن در سنت پترزبورگ

بیشتر سینما های سنت پترزبورگ فیلم های هالیوود را به دوبله روسی نشان می دهند. سینما های هنری مانند Dom Kino اغلب فیلم های مستقل آمریکایی یا انگلیسی را با زیرنویس روسی نشان می دهند. دی وی دی فیلم های آمریکایی / اروپایی نیز اغلب دوبله می شوند. با فروشندگان دی وی دی بوتلگ برخورد جدی شده است، بنابراین یافتن دی وی دی به زبان انگلیسی ممکن است دشوار یا گران باشد.

مراکز فرهنگی مدرن در سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ نه تنها به دلیل آرمیتاژ، بلکه به دلیل جذب افرادی که در صنایع خلاق فعالیت می کنند، پایتخت فرهنگی روسیه در نظر گرفته می شود. در آنجا بسیاری از هنرمندان جوان، نوازندگان، طراحان و غیره وجود دارند.

تور های کانال

گشت و گذار در کانال ها با قایق راهی عالی برای دیدن شهر در تابستان است. تور معمولی از طریق Moika است، برای رفتن به Neva، برای دیدن قلعه Peter و Paul و Cruiser Aurora، سپس از طریق Fontanka (گاهی اوقات تا تئاتر Mariinsky). تور ها از بسیاری از نقاط مسیر شروع می شوند و به نقطه شروع خود بر می گردند. ممکن است قایق ها در آنجا کافه و توالت نداشته باشند. تقریباً همه تور ها به زبان روسی است.

تور های محلی

راه جایگزین برای کشف سن پترزبورگ شناختن آن از داخل، پیاده روی و گفتگو با مردم محلی و انجام فعالیت های محلی است. افرادی که سال ها در اینجا زندگی کرده اند دوست دارند داستان های زیادی برای شما تعریف کنند، مکان های مخفی (به عنوان سقف یا حیاط و غیره) را باز کنند و با شما مثل یک دوست رفتار کنند.

جشنواره ها و رویداد ها در سنت پترزبورگ

  • روز پیروزی: در تاریخ 9 مه، پیروزی شوروی بر آلمان را در سال 1945 جشن می گیرد. این روز با یک رژه نظامی افتتاحیه در میدان کاخ، درست روبروی ارمیتاژ، بازدید از بناهای مختلف جنگی، جنگ گل دادن سربازانی که لباس کامل نظامی پوشیده اند و یک رژه عصرانه در Nevsky Prospekt که شامل بازماندگان محاصره لنینگراد است.
  • Scarlet Sails: در آخر هفته انقلاب تابستانی، طولانی ترین روز سال، حدود 24 ژوئن برگزار می شود. این کنسرت ها، نمایش های آب و آتش بازی را برگزار می کند و جشن ها تا 4:00 صبح ادامه دارد. خیابان های اصلی برای برگزاری جشن بسته شده است.
  • روز شهر: 27 ماه مه.

منبع: wikitravel

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا