سرگرمی

سرگرمی های مفید در دوران قرنطینه

امروزه بسیاری از ما خانه نشین شده ایم و زمان زیادی را بی خود به هدر می دهیم بهتراست از اوقات فراغت خود نهایت استفاده را ببریم. امروزه بازی های زیادی برای سرگرمی در قرنطینه برای شما تهیه شده است و برخی از آنها نیز ضامن سلامتی شماست.

فرهنگ معین سرگرمی را اینگونه تعریف می کند: در واقع سرگرمی به فعالیتی گفته می شود که در آن توجه مخاطبان به کنش و یا موضوعی جذاب جذب شود.

در این مقاله 15 سرگرمی را به شما معرفی می کنیم تا در اوقات فراغت خود، سرگرم شوید.

1- ورزش کنید.

ورزش خانوادگی

یکی از فعالیت های جذاب و سرگرم کننده ای که سلامت شما را تضمین می کند ورزش کردن است. شما می توانید در روز همراه با خانواده ورزش های دسته جمعی انجام دهید و هم سلامت خود و هم خانواده خود را تضمین کنید.

2- باغبانی کنید.

اگر در خانه گلدان و مقداری خاک آماده باغبانی دارید دست به کار شوید و باغبانی کنید تا از بیکاری خلاص شوید. دانشمندان باغبانی را نوعی ورزش هوازی می نامند که سلامت عضلات، استقامت بدن، انعطاف پذیری و… بدن شما را تضمین می کند.

3- موسیقی بنوازید.

سرگرمی در قرنطینه

اگر به موسیقی علاقه دارید و یکی از اعضای خانواده شما ابزار آلات موسیقی دارد از این موضوع استفاده کنید و نواختن آن را یاد بگیرید. اگر سازی دارید که تازه آن را خریداری کرده اید به جای اینکه از خانه خارج شوید تا آموزش ببینید آموزش های آن را از سایت های معتبر دانلود کنید و در خانه یاد بگیرید.

موسیقی تمرکز اعصاب شما را تضمین می کند ضمن اینکه تمرکز شما را نیز زیاد می کند.

4- آشپزی کنید.

اگر توانایی پختن کیک و شیرینی را دارید دست به کار شوید زیرا افراد زیادی این روزها به دنبال شیرینی خانگی هستند. حتی اگر بلد نیستید آموزش های آن را دانلود کنید و در خانه آموزش ببینید خودتان شیرینی خانوداه تان را تهیه کنید.

5- بافتنی ببافید.

سرگرمی در قرنطینه

یکی دیگر از کارهایی که می توانید در این روزها انجام دهید بافتنی است. بی شک در هر خانه ای نخ، کاموا، قلاب و دومیل وجود دارد. به آسانی می توانید برای خود عروسک، شال و کلاه و … ببافید. با انجام دادن این کار ذهن خود را مشغول و فعال نگه میدارید.

6- فیلم ببینید.

یکی از راه هایی که می توانید در کنار خانواده سرگرم باشید تهیه و دیدن فیلم های کمدی است. سایت های زیادی وجود دارد که میتوانند به شما فیلم های جذاب را معرفی کنند تا در کنار خانواده خوش باشید.

7- کتاب بخوانید.

مطالعه کردن

اگر در طول سال زمان آن را نداشتید که کتاب بخوانید اکنون وقت آن است که دست به کار شوید. اگر در خانه کتاب ندارید می توانید به صورت فایل PDF دانلود کنید و در تلفن همراه خود بخوانید. پیشنهاد ما به شما کتاب های آموزشی روانشناسی تاریخی و … است.

8- خانه تکانی کنید.

اکنون فرصت بسیار خوبی برای تمیز کردن و تغییر چیدمان در خانه است. اگر شاغل هستید و زمان تمیز کاری در خانه را نداشتید اکنون فرصت خیلی خوبی دارید. وسایل خانه را جا به جا کنید تا انرژی داخل خانه ساکن نماند. این تغییرات تاثیر مثبتی بر روی شما دارد.

اگر فرزند دارید از او نیز در تغییر چیدمان خانه نظر بپرسید و از او بخواهید تا جایی که امکان دارد اتاقش را خودش مرتب کند.

9- آواز بخوانید.

آواز خواندن سرگرمی خوبی در قرنطینه محسوب می شود. می توانید بدون هیچ سرگرمی خاصی در خانه سرگرم شوید. موسیقی بگذارید و همراه با آن بخوانید؛ حرکات موزون و تمرینات ایروبیک نیز انجام دهید تا یک ورزش هوازی نیز انجام دهید.

10- نویسنده شوید.

نویسنده

اگر به نوشتن علاقه دارید اکنون که در خانه هستید بهترین زمان برای آن است. پشت میز خود بنشینید و با یک قلم و کاغذ شروع کنید به نوشتن. شما با نوشتن سرگرم می شوید؛ ضمن اینکه به سلامت روحی و روانی خود نیز کمک می کنید.

11- دستبند بسازید.

اگر در کارهای هنری ماهر هستید می توانید با چند رشته سنگ تزیینی دستبندهای زیبا و رنگارنگی را برای خود درست کنید و گاها آنها را به فروش برسانید.

12- بازی های فکری را فراموش نکنید.

در این روزها که مجبورید در خانه بمانید بازی هایی مثل شطرنج، منچ، مار و پله، تخته نرد، ورق و … را فراموش نکنید. اگر در خانه کودک نیز دارید، از این سرگرمی ها قطعا زیاد استفاده می کنید.

13- اوریگامی

اوریگامی

یک سرگرمی در قرنطینه که مناسب برای هر سن و سالی است،می شود به تهیه اوریگامی اشاره کرد. نرم افزار ها و سایت های زیادی درباره اوریگامی برای شما تهیه شده است؛ تا بتوانید توانایی خود را شکوفا کنید اگر در خانه کودک دارید یک سرگرمی فوق العاده برای شما محسوب می شود.

14- تایپ آنلاین

بسیاری از سایت ها وجود دارند که شما می توانید با ثبت نام کردن در آن ها و قبول کردن سفارش تایپ از آنها برای شان تایپ کنید و در قبال آن هزینه مربوطه و معمول ان را دریافت کنید.

15- رنگ آمیزی کنید.

بسیاری از شما در خانه ظروف سفالی دارید آنها را پیدا کرده و با گواش رنگ کنید. نکته ای که کار شما را بازاری می کند این است که روی رنگ گواش تان روغن جلا بزنید تا ظرف تان به چشم بیاید و به زیبایی کارهای بازاری شود.

در مقاله دیگر، ما درمورد سرگرمی های درآمدزا در خانه صحبت کرده ایم اگر علاقه مند به مطالعه آن هستید روی لینک بالا کلیک کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا