سرگرمی

سرگرمی در کنار کسب و کار خانگی

سرگرمی صرفا به این معنا نیست که وقت بگذرانیم. در این مقاله ما به شما آموزش می دهیم تا بتوانید از سرگرمی خود در خانه لذت ببرید و حتی درآمد هم داشته باشید.

1- مدیتیشن انجام دهید

مدیتیشن
مدیتیشن

همه باید حداقل یک بار آن را امتحان کنند. متحققان می گویند مدیتیشن سرگرمی است و به شما کمک می کند استرس کمتری داشته باشید، فشارخون تان را تنظیم می کند، سیستم ایمنی بدنتان را تقویت می کند و ایجاد تمرکز می کند. به مدت ده دقیقه شمع روشن کنید و روی زیر انداز یوگای خود دراز بکشید و کاملا آرام باشید حس فوق العاده ای به شما می دهد.

2- گیاه بکارید

گلخانه در خانه
گلخانه خانگی

باغبانی هم سرگرمی است و هم می توانید نیاز های خود را برطرف کنید اگر یک گلخانه خانگی داشته باشید و درست از آن ها مراقبت کنید، می توانید محصولتان را به فروش نیز برسانید این کار میزان هرمون استرس شما را کاهش می دهد.

3- آشپزی کنید

آشپزی کنید

تحقیقات محققان نشان می دهد افرادی که آشپزی می کنند زندگی سالم تر و طولانی تری دارند. زمانی که خودتان آشپزی می کنید می توانید هر چیزی را که می خواهید داخل آن بریزید و نسبت به غذاهای آماده چربی کمتری استفاده می کنید.

4- مطالعه داشته باشید

مطالعه کردن

کتاب خواندن هم سرگرمی است و هم باعث می شود ذهنتان باز شود. خواندن، ذهن شما را فعال می کند و به ذهن تان یاد می دهد تمرکز کند در ضمن اینکه دامنه ی لغات شما را افزایش می دهد. مطالعه استرس را تا 69% کاهش می دهد. مطالعه یکی از بهترین سرگرمی ها در خانه به شمار می رود.

5- موسیقی یاد بگیرید

ویالون
موسیقی یاد بگیرید

ساز زدن می تواند رشد شناختی شما را افزایش دهد و به هماهنگی دست و چشم و چابکی کمک زیادی می کند. ساز زدن در کودکان و بزرگسالان تا 7 نمره در رشد آی کیو اثر دارد.

6- شطرنج بازی کنید

شطرنج باز حرفه ای شوید

برای بهبود توانایی های شناختی مغز شطرنج گزینه ی مناسبی است. بازیکنان اول از نیمه چپ مغز استفاده می کنند و این نیم کره با شناخت اشیا سرو کار دارد و سپس نیم کره ی راست فعال می شود. شطرنج به شما کمک می کند تا حافظه ی خود را تقویت کنید.

7- رقصنده خوبی باشید

زمانی که می رقصید علاوه بر آنکه خوش می گذرانید ورزش نیز می کنید. هنگامی که می رقصید میزان سرتونین را افزایش می دهید، سرتونین یک پیام رسان عصبی است که به احساس شادی و سرخوشی شما کمک می کند.

8- اکواریوم داشته باشید

ماهی قرمز
تنگ ماهی تزیین شده

نتایج نشان می دهد داشتن حیوان خانگی به آرامش و سلامتی انسان ها ارتباط مستقیم دارد. گربه یا سگ رسیدگی زیادی می خواهد بهتر است از اکواریوم استفاده کنید و داخل آن را با دو تا ماهی قرمز و مقداری سنگ دیزاین کنید.

9- ورزش کنید

دویدن
ورزش

رفتن به ورزشگاه و آشنایی با افراد جدید هم به سلامتی و هم به شادی شما کمک می کند. به جای نشستن پای تلویزیون بهتر است به ورزشگاه بروید و سلامتی خود را تضمین کنید. همچنین می توانید از تمرین های ورزشی که در خانه امکان انجام آن را دارید نیز استفاده کنید.

10- به استخر بروید

شنا کردن
شنا

شنا کردن انرژی های منفی را از شما می گیرد و باعث نشاط می شود.

11- بافتنی کنید

بافت روفرشی نوزاد
بافت روفرشی

تحقیقات نشان داده است که کارهای دستی اضطراب، افسردگی یا درد مزمن را از بین می برد. بافتنی رشته های عصبی پاراسمپاتیک را فعال می کند که این رشته ها نیز پاسخ جنگ و گریز را آرام می کنند.

12- در کلاس های آنلاین شرکت کنید

این فعالیت برای شما هم سرگرمی و هم آموزشی است و ذهن شما را تقویت می کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا