سیاسی

سردار سلیمانی نه تنها یک ابرفرمانده بلکه یک دیپلمات کار کشته بود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم به مناسبت سالروز شهادت آیت‌الله شهید مطهری، هفته بزرگداشت مقام معلم و هفته عقیدتی سیاسی سپاه در دیدار جمعی از مسؤولان آموزش و پرورش و معلمان نمونه استان همچنین جمعی از فرماندهان سپاه عاشورا با بیان اینکه معلم در دوره ابتدایی نقشی بنیادی در پرورش شخصیت دانش‌آموزان، شکل‌گیری رفتارهای صحیح و آموزش یادگیری دارد، اظهار داشت: معلمان همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور در زمانی که هنوز برنامه آموزش و پرورش مشخص نبود، با ابتکار عمل کار خود را با ارتباط گرفتن با دانش‌آموزان در فضای مجازی آغاز کردند.

امام جمعه تبریز افزود: پس از آن با فراهم شدن شبکه شاد و سایر بسترها تدریس در فضای مجازی به صورت منظم‌تری پیگیری شد همچنین با تلاش معلمان در مدرسه تلویزیونی ایران هزاران ساعت تدریس در تمام موضوعات درسی بر عهده گرفتند.

وی با تاکید بر اینکه معلمان اجازه ندادند در ایام کرونا چراغ تعلیم و تربیت خاموش شود، یادآور شد: معلمان فرصتی را فراهم کردند تا دانش‌آموزان در مناطق محروم امکان دسترسی به محتوای آموزشی، شیوه تدریس و بهره‌مندی از تجربه معلمان را در اختیار داشته باشند.

آل‌هاشم در ادامه با اشاره به ویژگی‌های معلم شایسته، گفت: اخلاص، اجرای عدالت آموزشی، تواضع و عمل به وعده‌ها و گفته‌ها از جمله ویژگی‌هایی است که معلمان تمام قد با تمسک به آن ویژگی‌ها با انواع هجمه‌های فرهنگی در تقابل هستند و آینده‌سازان کشور را تربیت می‌کنند.

امام جمعه تبریز در ادامه با اشاره به اثرگذاری اندیشه‌های شهید مطهری، تصریح کرد: دشمن با ترس از اندیشه‌های شهید مطهری، تصمیم به حذف فیزیکی ایشان کرد همان طوری که بسیاری از شخصیت‌های نظام اسلامی از جمله سپهبد قرنی و شهدای محراب را ترور کردند تا شاید بتوانند اندیشه‌های آنها را کم اثر کنند که البته موفق نشدند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به هفته عقیدتی سیاسی سپاه، فعالیت‌های عقیدتی سیاسی را بسیار حائز اهمیت دانست و بیان داشت: اقتدار در برابر زیاده‌خواهی‌ها و عزت در بین مردم در نتیجه ارتقا سطح اندیشه‌های عقیدتی، سیاسی و نظامی و دفاعی نیروهای مسلح محقق می‌شود.

امام جمعه تبریز با تاکید بر توجه به مسائل اعتقادی و معنوی در بین نیروهای مسلح و تقویت آن، خاطرنشان کرد: سپاه باید بیشتر از همه از حیث مسائل سیاسی آگاهی و بصیرت داشته باشند چون امروز در برابر هجمه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی سپاه تمام قد ایستاده است.

وی با تاکید بر اینکه انتخابات عرصه‌ای مهم برای نظام اسلامی است، گفت: الگوی بارز داشتن آگاهی و بصیرت در عرصه‌های سیاسی، سردار سلیمانی است که نه تنها یک ابرفرمانده یک دیپلمات کار کشته بود که بسیاری از تهدیدها را از سر ایران، منطقه و جهان دور کرد.

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا