البسهجواهرات و اکسسوریمد و فشن

بیان نکاتی درباره نحوه ست کراوات با کت و شلوار

آقایان در اکثر مناسبات کت و شلوار می پوشند. برخی افراد همراه با کت و شلوار از کراوات نیز استفاده می کنند. زیرا، پوشیدن کت و شلوار و استفاده از کراوات استایل آن ها را از دیگر افراد متفاوت می کند. اما، به دلیل تنوع در رنگ و جنس کت و شلوار و کراوات ها، این سوال که چگونه کراوات خود را با کت و شلوار ست کنیم؟ وجود دارد. ما در این مقاله به بررسی نحوه ست کردن کراوات با کت و شلوار می پردازیم. بنابراین، نگران نباشید و این مقاله را تا آخر بخوانید.

معیارهای ست کراوات با کت و شلوار

اگر می خواهید در جمع بدرخشید، باید هر لباس را به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. چندین دستورالعمل وجود دارد که باید به آن ها عمل کنید. از آنجا که امروزه کت و شلوار، پیراهن و کراوات ها از نظر جنس و رنگ و… تنوع زیادی دارند، نحوه تنظیم یک مجموعه قوانین ساده و قابل استفاده جهانی را تقریباً غیرممکن می کند.

اما، شما می توانید با دانستن برخی نکات هرچند کوچک تا حدودی مشکل خود را رفع کنید. در ادامه به بررسی دستورالعمل های ست کراوات با کت و شلوار می پردازیم، این دستورالعمل ها شامل:

انواع مختلف کراوات

1- دقت در انتخاب رنگ کراوات

انتخاب رنگ کراوات بسیار حائز اهمیت است. زیرا شما با انتخاب آن، خود را در جمع معرفی می کنید. مثلاً انتخاب رنگ قرمز نشانه قدرت است و ست آن با پیراهن رنگ روشن بسیار جذاب است. در مورد انتخاب رنگ کراوات یک قاعده کلی وجود دارد که می بایست کراوات شما تیره تر از پیراهن شما باشد. اما، در مواردی هم استثنا وجود دارد. کراوات باید در برابر سینه شما برجسته شود. اگر بخواهید از رنگی استفاده کنید که رنگ آن در پس زمینه لباستان محو شود، بنابراین چه لزومی به کراوات زدن است.

رنگ های شما باید مکمل باشند نه متضاد. بنابراین، سعی کنید رنگ کراوات با رنگ کت و شلوار تقریباً هماهنگ و نزدیک به هم باشند. به نمونه ای زیر توجه کنید:

 • اگر کت و شلوار آبی پوشیده اید، بیشتر به دنبال کراوات سرمه ای باشید و در مواقعی از کراوات سبز نیز استفاده کنید.
 • اگر کت و شلوار خاکستری پوشیده اید، کراوات مشکی را انتخاب کنید.

2- دقت در انتخاب الگو کراوات

هر چند شما می توانید کراوات، کت و شلوار و پیراهن در دو الگوی ساده و طرح دار و حتی ترکیبی از طرح دار و ساده استفاده کنید. اما، جهت ست کراوات با کت و شلوار الگوهای زیادی وارد نکنید. زیرا، کل مراحل مطابقت کراوات با کت و شلوار خود را بسیار دشوارتر می کنید. جهت انتخاب کراوات به نکات زیر توجه کنید:

 • پیراهن و کت و شلوار شما می تواند طرح دار باشد، هم چنین پیراهن و کراوات شما. اما، هرگز پیراهن، کت و شلوار و کراواتی که هر سه طرح دار باشد، نپوشید. زیرا لباس شما خیلی شلوغ به نظر می رسد.
 • هنگامی که می خواهید پیراهن راه راه ریز (طرح دار) را با کراوات طرح دار ست کنید، سعی نکنید کراوات را هم راه راه ریز انتخاب کنید. زیرا، استفاده از طرح های کاملاً یکسان چشم را دچار خطای دید می کند. بنابراین، بهتر است از کراواتی با طرح های خال خالی، ساده و یا حداقل از راه راه درشت استفاده کنید.
 • اگر کت تک رسمی مردانه پوشیده اید، باید از کراوات هایی با طرح های رسمی تر مانند کراوات های راه راه استفاده کنید.
نحوه ست کراوات طرح دار با پیراهن مردانه طرح دار

3- دقت در انتخاب عرض کراوات

تطبیق عرض کراوات شما با سبک کت و شلوار، مرحله مهم دیگر ست کراوات با کت و شلوار شماست. خوشبختانه، برخلاف انتخاب رنگ آن، گذراندن این بخش تقریباً راحت تر است.

اگر می خواهید در مناسبات رسمی شرکت کنید. سعی کنید، عرض کراوات بین 5-7 سانت باشد. زیرا، استفاده از کراوات های خیلی لاغر رسمیت آن را کمتر می کند و استفاده از کراوات های با عرض پهن سن شما را بیشتر از سن واقعی تان نشان می دهد. بنابراین، اگر علاقه خاصی به کراوات پهن دارید، می توانید از کراوات با عرض 7 استفاده کنید.

اگر کت و شلوار شما باریک و کاملاً اندامی است، به دنبال کراوات لاغرتر بروید. اگر یقه باز است، به دنبال چیزهای وسیع تری بروید، تا در مخلوط شدن گم نشود. هرچه کت و شلوار شما “بزرگتر” باشد، عرض کراوات شما “بیشتر” است.

4- دقت در انتخاب قد کراوات

قد کراوات بسیار مهم است. زیرا، بستن کراوات قرار است چهره شما را برجسته تر کند. بنابراین سعی کنید از کراواتی استفاده کنید که قد آن تا خطر کمر شما باشد.

افراد قد بلند از کراوات های قد بلند و افرادی که قد کوتاه یا متوسط دارند، می توانند از کراوات های کوتاه تر و متناسب استایل خود استفاده کنند. انتهای کراوات باید تا سگک کمر بند آن ها باشد.

5- دقت در انتخاب جنس کراوات

انتخاب کراوات به عواملی همچون فصل، موقعیت اجتماعی و جنس کت و شلوار و استفاده از نوع گره بستگی دارد و باید در هر فصل از پارچه خاصی برای این اکسسوری مردانه استفاده شود.

در ادامه به بررسی نوع کراوات مناسب مراسمات می پردازیم. بنابراین در هنگام خرید کراوات به نکات گفته شده توجه کنید تا با استایل خاص در جمع بدرخشید. به مثال های زیر توجه کنید.

 1. کراوات ابریشمی براق:

لوکس ترین پارچه برای نمونه های ابریشمی است که در هر فصل، گزینه خوب لاکچری گرد ها است. ست کراوات ابریشمی براق با کت و شلوار رسمی، درخشش استایل آقایان را دو چندان می کند. بنابراین، باید آن را با کت و شلوار رسمی و شیک در جشن ها و مراسمات تشریفاتی، بپوشید.

همچنین می توانید از گره های کلوین و الدریج استفاده کنید. زیرا، گره کلوین (KELVIN) حس جسارت و شکوه را تداعی می کند و گره ELDREDGE از گره خاص برای افرادی با استایل خاص است.

ست کراوات ابریشم با کت و شلوار رسمی

2. کراوات پنبه ای یا نخی:

اگر در شش ماه اول سال کت، اسپورت و یا کتان پوشیده اید و می خواهید در محل کار، جشن تولد و یا دورهمی های دوستانه شرکت کنید، می توانید از کراوات پنبه ای یا نخی استفاده کنید. این گزینه برای تیپ های شش ماه اول سال بسیار مطلوب است.

3. کراوات کشمیر:

اگر از دسته افرادی هستید که علاقه خاصی به کراوات دارید و می خواهید، علاوه بر شش ماه اول سال تیپ شیک خود را با عطرهایی با رایحه پایانی گرم و استایل ضخیم ست کنید. معمولاً کراوات های کشمیر که از پشم تهیه می شوند، برای نیمه دوم سال که هوا سرد می شود مناسب بوده و گره خوری خوبی نیز دارند. شما می توانید از گره نیکی (NICKY) برای لباس های زمستانی خود استفاده کنید.

نکته: کراوات ابریشمی براق را هرگز با لباس های پشمی و سنگین زمستانی استفاده نکنید. هم چنین، با کت و شلوار تجاری خود، کراوات بافتنی مربع شکل را استفاده نکنید.

6- دقت در انتخاب گره کراوات

جنس کراوات در تعیین گره تاثیر زیادی دارد. گره ها، از جنبه شکل و اندازه، باید به گونه ای باشند که با فرم گردن و استایل شما متناسب باشند. هم چنین رنگ و اندازه آن باید متناسب با طراحی استایل و تم لباس باشد.

بنابراین، هر چقدر پارچه ضخیم تر باشد، باید از گره کوچک تر و هر چقدر پارچه ظریف تر باشد. باید از گره بزرگ تر مانند: گره های PRATT یا WINDSOR استفاده کنید.

گره خوب باید دو ویژگی داشته باشد:

 • 1- زیبا باشد.
 • 2- تقارن داشته باشد.

شما می توانید جهت یادگیری انواع گره های کراوات، مقاله آموزش بستن گره های کاربردی کراوات همراه با تصویر را بخوانید.

نحوه استفاده از سنجاق کراوات

اگر همراه کراوات از سنجاق استفاده می کنید، بهتر است به موارد زیر توجه کنید.

 • اکثر آقایان سنجاق کراوات خود را یا خیلی پایین یا خیلی بالا می زنند. قاعده آن کاملاً واضح است: سنجاق کراوات بین دکمه های سوم و چهارم پیراهن قرار می گیرد.
 • هم چنین باید سنجاق را به گونه ای بزنید که علاوه بر اتصال قسمت رویی به قسمت پشتی، خود کراوات نیز به لباس متصل باشد.
 • نکته نهایی در مورد استفاده از سنجاق کراوات، طول سنجاق باید متناسب طول کراوات شما باشد. هرگز از سنجاق با طول بیشتر از پهنای کراوات استفاده نکنید. این بدترین شکل استفاده از سنجاق کراوات است.
نحوه استفاده از سنجاق کراوات

منبع: thegentlemansjournal.com

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا