آیا می دانید

زمان سرقت از نظر سارقان چه موقعی است؟سارقان را دست کم نگیرید

اگر می خواهید از خانواده، منزل و وسایل خود به خوبی محافظت کنید یکی از مواردی که به شما در این امر کمک می کند این است که بدانید زمان سرقت معمولا چه مواقعی است.

زمان مناسب برای سرقت از منزل

بیشترین زمان سرقت از منزل
زمان های سرقت از منزل

به گفته سرهنگ ضرغام: سارقان معمولاً ساعت 8 شب را بهترین زمان سرقت از منازل می دانند، این گونه که خانه ای را زیر نظر می گیرند و به عنوان مثال زنگ خانه را می زنند اگر کسی در را باز نکرد مطمئن می شوند آن خانه خالی است و اقدام به سرقت می کنند.

معمولا می توانیم برای جلوگیری از این گونه دزدی ها، از نگهبان محله کمک بگیریم و یا می توانیم از قبل بر روی در و پنجره ها وسایل حفاظتی نصب کنیم تا بتوانیم دزدی از منزل را توسط سارقان کاهش دهیم.

با توجه به گفته گشت های شبانه روزی پلیس در غرب پایتخت، این گونه برداشت می شود که با این وسایل حفاظتی ورود سارق به منازل آنقدر زمان بر می شود که مأموران در فاصله بین دو گشت، می توانند فرد مشکوک را مشاهده و او را مورد بررسی قرار دهند.

سرقت به بهانه سنجش استحکام منازل

سرهنگ آذین: چند شب گذشته در حوزه استحفاظی ما، ماموران خودرویی را در مناطق آلوده (مناطقی که مشکوک به سرقت و جرم است) می بینند که در حال پرسه زنی است و به آن خودرو مشکوک می شوند.

رئیس کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس گفت: ماموران بعد از این که افراد مشکوک را زیر نظر گرفتند و شک آن ها بیشتر شد، متوجه می شوند آن ها روی خانه هایی تمرکز می کنند که به اندازه کافی مشکلی در سرقتشان ایجاد نمی کند. بنابراین تصمیم گرفتند خودروها را متوقف کنند.

وی افزود: بعد از تعقیب و گریز 70 کیلومتری با استفاده از قانون به کارگیری سلاح مأموران به سمت لاستیک خودروی مشکوک شلیک کرده و متهم را دستگیر می کنند. این متهم به ۱۲ سرقت از منزل به همین شیوه اعتراف می کند.

افرادی که منزل آن ها در کنار اتوبان هست بیشتر دقت کنند

حفاظت بیشتر برای جلوگیری از سرقت منزل
حفاظت بیشتر از منازل کنار اتوبان

سرهنگ آذین: البته دو سارق حرفه ‌ای دیگر که به همین صورت در حال سرقت از منازلی بودند که در لبه اتوبان قرار داشتند، دستگیر می‌ شوند.

شیوه این سارقان این گونه بوده که خانه ‌هایی که در لبه اتوبان قرار دارند را برای سرقت انتخاب می‌کنند و بعد از سرقت فوراً از طریق اتوبان فرار می‌ کنند که البته ما با تدابیری که در محل اتخاذ کرده ‌ایم، دست سارقان را برای این مدل از سرقت‌ ها بسته ‌ایم.

رئیس کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس گفت: گشت‌های شبانه ما در اتوبان ‌هایی که یک طرف آن واحد مسکونی قرار دارد فعال است و این مناطق بیشتر از دیگر مناطق مورد رصد قرار می ‌گیرند تا سارقان نتوانند از این فرصت سوءاستفاده کنند.

وی افزود: البته بعد از تعقیب و گریز ۴۰ دقیقه ‌ای این سارقان توسط عوامل گشت کلانتری 134 شهرک قدس در اتوبان‌ های بزرگ تهران و بعد از این که سارقان نیمی از تهران را دور می‌ زنند دستگیر می‌ شوند و به 15 مورد سرقت دیگر اعتراف می‌ کنند.

نکات کوچکی که سارقان به آن ها توجه زیادی دارند

1. خانه را در طول روز خالی نگذارید

معمولا ما فکر می کنیم که سرقت ها در شب اتفاق می افتد و یا زمان هایی که در حال مسافرت به بهترین مناطق گردشگری هستیم.

اگر هم اهل تلویزیون و رسانه باشیم، معمولا در فیلم ها همیشه به نظر می رسد سرقت ها وقتی که همه در خواب هستند، انجام می شود. اما سارقین در کمین یک خانه خالی در طول روز هستند که شانس بیشتری برای دزدی را دارد.

2. سهل انگاری در قفل کردن در و پنجره ها

قفل کردن در های شما ممکن است رایج ترین کار برای حفظ امنیت خانه خود باشد، اما سارقان دست اول در زمان سرقت می دانند که بسیاری از افراد از این احتیاط ساده چشم پوشی می کنند.

به گفته یکی از سارقین: شاید قابل باور نباشد ولی با همین روش مستقیماً به اتاق های خوابگاه دانشجویان خود می رفتم و سیستم های بازی، لب تاپ، کتاب درسی و دوچرخه آن ها را سرقت می کردم.

3. پنجره آشپزخانه را برای تهویه هوای داخل، باز نگذارید

آپارتمان ها و خانه های بدون تهویه معمولاً دارای پنجره هایی برای تهویه آشپزخانه هستند. در حالی که آن ها خانه شما را خنک نگه می دارند و هوای آشپزخانه را عوض می کنند، ولی این واحد ها راه ورود سارقان به خانه شما را راحت تر می کنند.

4. در بین کسانی که شما را می شناسند، به دنبال دزد بگردید

شاید تعجب کنید ولی بیشتر خانه ها توسط افراد غریبه دزدی نمی شوند. گزارشی از وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا نشان داد كه 66 درصد سرقت ها توسط كسی انجام شده است كه قربانی را می شناسد.

اگر در خانه ‌ای مستاجر هستید و نمی‌ خواهید برای ساختمان هزینه اضافی کنید، امروزه سیستم‌ های بی‌ سیم فراوانی در بازار وجود دارند که می‌توانند به راحتی در یک آپارتمان نصب شوند و وقتی اسباب‌ کشی کردید، می ‌توانید آن‌ ها را با خود ببرید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا