پزشکیسلامت

زالو درمانی چیست؟ چه فواید و عوارضی دارد؟

زالو درمانی یک روش بسیار قدرتمند برای درمان بسیاری از بیماری ها است. افراد به منظور درمان بسیاری از امراض خود به سمت و سوی زالو درمانی می روند. شاید شما هم علاقه مند به دانستن این هستید که بدانید زالو درمانی چیست و درمان آن چه فواید و عوارضی را برای افراد بوجود می آورد. برای پیدا کردن پاسخ سوالات خود تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

زالو درمانی چگونه کار می کند؟

زالوی طبی دارای سه فک با ردیف های ریز دندان است. آن ها پوست فرد را با دندان های خود سوراخ می کنند و ضد انعقاد خون را از طریق بزاق وارد می کنند. سپس به زالوها اجازه داده می شود هر بار برای مدت زمان 20 تا 45 دقیقه از فردی که تحت درمان است خون خارج کنند. هر زالو می تواند معادل 15 میلی لیتر خون کثیف را از بدن فرد بیمار خارج کند، زالو درمانی یک روش است که از کشور های مجارستان و سوئد شروع شده و به تمام جهان سرایت کرده است.

برای کدام افراد مناسب است و برای چه افرادی مضر است؟

زالودرمانی در موارد متعددی کاربرد دارد و می تواند به درمان بسیاری از بیماری ها کمک کند. زالو درمانی در بهبود بیماری هایی مانند: دیابت، بیماری های قلبی، بهبود جراحات جراحی های زیبایی و… کاربرد دارد. همچنین این درمان برای درمان لخته های خون و واریس توصیه شده است.

افراد مبتلا به کم خونی، شرایط لخته شدن خون یا دارای عروق آسیب دیده هیچگاه نباید از این درمان استفاده کنند. همچنین به كودكان كمتر از 18 سال و زنانی كه باردار هستند نیز توصیه می شود از این روش درمان برای بهبود امراض خود خودداری كنند.

متخصص زالو درمانی چه برنامه هایی به فرد بیمار می دهد؟

پزشکان در طی یک جلسه، زالو های زنده خود را به ناحیه مورد نظر متصل می کنند و به وسیله زالو ها خون کثیف بدن افراد را می گیرند.

زالو درمانی چه فوایدی دارد؟

زالو درمانی یک روش درمانی مناسب برای آرتروز مشترک بیماری مفصلی است. خواص ضد التهابی و بیهوشی در بزاق زالو باعث کاهش درد و حساسیت در ناحیه مفصل آسیب دیده می شود. زالو درمانی در افزایش گردش خون و از بین بردن لخته های خون موثر است. مواد شیمیایی حاصل از بزاق زالو به دارویی تبدیل شده است که می تواند موارد زیر را درمان کند:

در چند سال گذشته، زالودرمانی به عنوان یک روش درمانی جایگزین و قابل قبول برای افراد مبتلا به بیماری عروقی و اختلالات قلبی تبدیل شده است.

1. درمان سرطان

بهبود سرطان با زالو درمانی

درمان سرطان با استفاده از زالو درمانی به دلیل مهارکننده های پلاکت و آنزیم های خاص موجود در بزاق زالو مورد بررسی قرار گرفته است. در حالی که این درمان به افراد دارای سرطان خاص خون توصیه نمی شود از زالو درمانی استفاده کنند، اما نشان داده شده است که این درمان باعث کاهش اثرات سرطان ریه می شود.

2. درمان دیابت

پیشرفت دیابت می تواند مشکلات بی شماری ایجاد کند. این مشکلات می تواند منجر به بیماری های عروقی شود که از رسیدن خون به انگشتان دست و انگشتان پا جلوگیری می کند. وقتی جریان خون به شدت محدود شود، امکان مرگ برای بافت آسیب دیده فراهم می شود.

مهمترین علت قطع عضو در افراد دیابتی همین مورد است. موثر ترین راه برای متوقف کردن این روند افزایش گردش خون در بافت های آسیب دیده بدون خطر لخته شدن خون است. پژوهشی نشان داده است که زالو درمانی می تواند نقش مهمی در بهبود این امراض داشته باشد.

ماده هیرودین موجود در بزاق زالو خون را رقیق کرده و از لخته شدن آن جلوگیری می کند. از آنجا که افراد دیابتی مجبور هستند خون غلیظ تری داشته باشند، هیرودین می تواند با رقیق شدن خون در کاهش فشار قلب و سیستم قلبی عروقی کمک کند.

محققان نتایج مثبتی را در مواردی که هیرودین موجود در بزاق زالو برای درمان دیابت استفاده شده است را مشاهده کرده اند.

3. در استفاده های آرایشی از محصولات تولید شده باعصاره زالو استفاده نمایید!

زالو برای حفظ بافت نرم و ارتقا healing بهبودی پس از جراحی ترمیمی صورت استفاده می شود. در مطالعات موردی قدیمی و جدید نشان داده شده است که زالو درمانی احتمال نتایج مثبت در بازسازی ها را افزایش می دهد.

از جمله این باز سازی ها عبارتند از:

  • بازسازی بینی
  • بازسازی پیشانی
  • باز سازی پستان ها
  • باز سازی گونه
  • بازسازی انگشتان دست و پا

عوارض جانبی موجود در زالو درمانی

عوارض زالو درمانی

این روش هم آسان می باشد و هم خطر عوارض جانبی آن کمتر از سایر روش های درمانی است. با این حال برخی از خطرات در این درمان وجود دارد. یک منبع معتبر، آلودگی باکتریایی در زالو را اثبات کرد که گاهی اوقات شامل باکتری های مقاوم در برابر دارو است، بنابراین اطمینان حاصل کنید از زالو هایی استفاده کنید که پرورش یافته و تمیز باشند و در محلی بهداشتی به پرورش آن ها پرداخته شده باشد.

اگر بعد از یک دوره زالودرمانی مشکل خاصی مانند: خونریزی از ناحیه گزش توسط زالو برای شما پیش آمد و محل گزش زالو بسته نشد، نگران نباشید چون بعضی اوقات زالو ها سعی می کنند به ناحیه های دیگری از بدن منتقل شوند که آن ناحیه ها نیاز به درمان بیشتری دارند و باعث از دست دادن خون غیر ضروری از بدن شما می شوند.

گاهی اوقات، فرد در حین یا بعد از زالو انداختن می فهمد که به بزاق زالو حساسیت دارد. اگر متوجه شدید به زالو حساسیت دارید دیگر متقاضی این روش درمان نشوید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا