سیاسی

رییس سازمان بسیج مستضعفین:در کنار ملت ایران تا غلبه بر کرونا هستیم

[ad_1]

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: باید سامانه‌های استانی و شهرستانی ما در طرح شهید سلیمانی در خدمت بیماریابی باشند تا بیماران را به سرعت در محیط‌های کوچک خانگی قرنطینه کنیم.

به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین  در ارتباط تصویری با فرماندهان سپاه استانی که با حضور فرمانده کل سپاه در قرارگاه امام رضا (ع) برگزار شد، با اشاره به عملکرد بسیج در طرح شهید سلیمانی برای مقابله با کرونا افزود: قرار است ما این طرح را با فعال کردن قرارگاه‌های استانی، شهرستانی و محله‌ای اجرا کنیم و لازم است قرارگاه استانی مرتب تشکیل شود تا متعاقب آن شاهد تشکیل  قرارگاه‌های شهرستانی باشیم.

وی با اشاره به اهمیت تشکیل قرارگاه‌های محله محور با محوریت مساجد گفت: تیم‌های مراقبتی ، رصد و بیماریابی باید در چارچوب نظارت این قرارگاه‌ها و در هماهنگی کامل با دانشگاه‌های علوم پزشکی و ادارات بهداشت و درمان شهرستان‌ها انجام شود و تمرکز بر فعالیت‌های اقشار در محیط‌های اجتماعی هم بسیار مهم است.

سردار سلیمانی گفت:  اصل طرح شهید سلیمانی بر قطع زنجیره ویروس تمرکز دارد، باید بیمار را شناسایی و به نوعی مدیریت کنیم که ویروس در سطح جامعه پخش نشود لذا تمرکز بر پیشگیری در محیط‌های اجتماعی بسیار مهم و اساسی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: با آموزش، برنامه‌های مان را ادامه می‌دهیم و اگرچه میزان رعایت مردم عمدتا خوب است، اما برخی مکان ها شاهدیم که این دستورالعمل‌ها کمتر رعایت می‌شود و باید اقشار بسیج فعال شوند و تمرکزی ایجاد کنند و با توزیع ماسک و دادن آموزش‌ها و راهنمایی‌های لازم کمک کنند تا این مسئله مدیریت شود و در نهایت شاهد قطع زنجیره ویروس باشیم.

وی بر فعال کردن رصدها از طریق سامانه‌ تاکید کرد و افزود: سامانه‌های استانی و شهرستانی باید در خدمت بیماریابی باشند و بیماران را به محیط‌های قرنطینه‌ای کوچک خانگی منتقل کنند چرا که افراد ناقل نباید در سطح جامعه حضور پیدا کنند.

سردار سلیمانی گفت: اراده سازمان بسیج و سپاه‌های استانی و وزارت بهداشت همچنان ادامه طرح شهید سلیمانی است و تا زمانی که واکسیناسیون عمومی انجام نشده است ما باید همه فعالیت هایمان بر انجام دقیق این برنامه‌ها متمرکز باشد.

وی افزود: همزمان کمک‌های مومنانه هم آغاز شده است و در همین ارتباط مرحله دوم آن در نیمه ماه مبارک رمضان به مناسبت سالروز ولادت کریم اهل بیت انجام می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در کنار ملت بزرگ ایران هستیم تا بر این ویروس منحوس غلبه پیدا کنیم و دوباره آرامش به کشور باز گردد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا