اخبار سلامتسلامت

رکورد ابتلای روزانه به کرونا در جهان شکسته شد!

به گزارش آیتایمز به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که “طی 24 ساعت گذشته بیش از 890 هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند که بیشترین میزان ابتلای روزانه از زمان آغاز شیوع همه‌ گیری کرونا به شمار می‌آید.

بر اساس گزارش‌ ها شمار کل مبتلایان به ویروس «کووید۱۹» در ایالات متحده، علیرغم واکسیناسیون گسترده و طرح‌ های دولت جدید این کشور برای مهار این همه‌ گیری، همچنان در حال افزایش است.

برآورد های وبگاه آماری «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد از تمام ایالت‌های آمریکا به صورت مجموع ۶۷,۰۷۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.

بر این اساس، طی یک روز گذشته نیز ۸۹۶ آمریکایی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

در هند نیز شمار مبتلایان روزانه به ویروس کووید۱۹، همچنان در حال ثبت رکورد های جدیدی است و برای دومین روز پیاپی بیشترین ابتلای روزانه جهانی در این کشور ثبت شد.

وزارت بهداشت هند نیز بامداد امروز اعلام کرد که طی بیست‌ و چهار ساعت گذشته، ۳۳۲,۵۰۳ مبتلای جدید به ویروس کرونا را ثبت کرده که بیشترین میزان از زمان آغاز همه‌ گیری در این کشور است.

بر اساس این آمار، طی یک روز گذشته همچنین ۲,۲۵۶ هندی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

با احتساب آمار بیست‌ وچهار ساعت گذشته، رقم کلی مبتلایان به ویروس کرونا در هند به ۱۶,۲۵۷,۳۰۹ نفر و تعداد جان‌ باختگان آن نیز ۱۸۶,۹۲۸ تن رسید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا