سیاسی

رونمایی رهامی از سرفصل های برنامه های انتخاباتی اش

[ad_1]

حجت الاسلام و المسلمین محسن رهامی یکی از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، سرفصل های برنامه های انتخاباتی خود را رونمایی کرد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محسن رهامی در نشست خبری امروز خود اظهار کرد: از مدت ها قبل کارگروه هایی در حوزه های مختلف با دعوت از برخی وزرا، استادان دانشگاه و  نمایندگان مجلس تشکیل داده و از آنها خواستم برای انتخابات ریاست جمهوری براساس مشکلات موجود کشور و با هدف توسعه متوازن در کشور برنامه‌هایی تهیه کنند که محورهای این برنامه ها نهایی شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر جلسات منظم کارگروه ها برگزار می شوند. تلاش ما این است به جای تبلیغات متعارف، برنامه های عملیاتی معرفی کنیم. من قانون نویسی و نظام اجرایی و تهیه برنامه های کشورهای مختلفی را از نزدیک دیده و مطالعه کرده ام و براساس تجربیات چهل سال گذشته ، برنامه خود را شش سرفصل فرهنگی، علم و فناوری، اجتماعی،اقتصادی، دفاعی و امنیتی و قضایی تهیه کرده ام؛ البته همه این بخش ها در اختیار رییس جمهور نیست ولی در برنامه ریزی باید دیده شود. این برنامه ها براساس اسناد بالادستی از جمله سیاست های کلی نظام و برنامه‌های توسعه، تهیه شده است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: آقای فانی درباره حوزه آموزش و پرورش مطالعه کرده و برنامه های آنها را تهیه کرده است. برنامه های کشورهای موفقی مثل فنلاند و ژاپن مطالعه شده است. حوزه آموزش و پرورش از نظر من اهمیت زیادی دارد زیرا مجموع دانش اموزان، خانواده ها و معلمان حدود چهل میلیون نفر می شود. اگر هدف توسعه پایدار داریم، باید نیروی انسانی مناسبی تربیت کنیم. تاکنون به جایگاه آموزش و پرورش توجه کافی نشده است‌. من معتقدم آموزش و پرورش ما مثل دوران قاجار اداره می شود. به معلم به عنوان کارمند دیده می شود در حالیکه معلم محور اصلی توسعه است و باید قانون مخصوص معلمان داشت.

رهامی همچنین گفت: در حوزه دانشگاه ها براساس نقشه جامع علمی کشور ، برنامه علمی متناسب با شرایط کرونا و پساکرونا در حال نهایی شدن است‌. در این برنامه به عدالت آموزشی توجه شده است.اکنون چهار میلیون فارغ‌التحصیل دانشگاهی داریم که دنبال کار هستند. در این برنامه ها به این مشکلات توجه کرده ایم. باید زمینه نگاه داشتن نخبگان در کشور را ایجاد کرده و در مرحله بعد نخبگان علمی خود را به کشور بازگردانیم.

ادامه دارد …

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا