پوست و موسلامت

روش های کاشت مو چیست و بهترین روش کدام است؟

کم شدن، نازک شدن، یا طاسی مو یکی از رایج ترین مشکلات مو در این روزهاست که بسیاری از افراد دچار این مشکل هستند و برای برطرف کردن این مشکل می توان از روش های مختلف کاشت مو، استفاده کرد.

این راه ها از قبیل:

  • کاشت مو به روش SUT
  • کاشت مو به روش HRT
  • کاشت مو به روش FUE
  • روش های دیگری مانند BHT و FUG

است.

ممکن است درباره این روش ها شنیده باشید یا هرگز اسم آن ها نیز به گوش شما نخورده باشد. در این مقاله این موضوع ها را به طور کامل برای شما بیان می کنیم. این روش ها جهت بازگرداندن موهای از دست رفته سر مردان و زنان مورد استفاده قرار می گیرند. افراد بسیاری با استفاده از این روش ها موهای خود را دوباره بدست آورده اند. در برخی از افراد بسته به شرایطی که دارد باید روش مخصوص به خود را استفاده کند.

هزینه کاشت مو

یکی از مهم ترین مواردی که برای افراد مختلف مهم است، هزینه کاشت مو در روش های مختلف است. برای بیان هزینه می توان گفت که در کاشت مو یک هزینه مشخص وجود ندارد و بسته به شرایط مختلف این هزینه ها متفاوت است. از مهم ترین عوامل می توان به تجربه و تخصص پزشک کاشت مو و همکاران وی، هزینه های کلینیک، روش ها و تکنیک های مورد استفاده جهت کاشت مو، تجهیزات و امکانات مورد استفاده، تعداد گرفت های استخراج شده جهت اهدا و میزان بزرگ و کوچک بودن ناحیه کم پشت و یا طاسی، اشاره کرد.

کمی قبل تر از روش FIT و FUT در کشورهای خارجی استفاده می شده است. عمدتا کاشت مو با استخراج موها به دست تکنیسین ها صورت می گرفت، که به همین دلیل هم کاشت مو در گذشته ارزان تر بوده است. این روش ها معایب زیادی دارد که خودشان به مرور زمان از بین رفته اند و این روزها با استفاده از روش های کاشت موی جدید و نتایج بهتر آن نسبت به روش های قبلی و مزایای بسیار آن، افراد زیادی از این روش ها استقبال می کنند.

همه چیز هایی که باید درباره کاشت مو بدانید

بانک مو چیست؟

در بررسی این تیتر باید چند سوال را بررسی کنیم. اینکه بانک مو چیست؟ برای کاشت مو باید موهایی که کاشته می شوند را از کجا تهیه کنیم؟

برای شروع باید گفت که بانک مو ناحیه ای از پوست است که دارای موهای مقاوم و قوی در برابر ریزش موهاست. بنابراین باید با استفاده از روش های مخصوص از موهای این ناحیه برای کاشت مو استفاده کنیم و در سمت هایی که دچار طاسی یا ریزش شده اند استفاده کنیم. یکی از مهم ترین نواحی که به عنوان بانک مو استفاده می شوند، نواحی پشت سر است زیرادر قسمت پشت سر فولیکول های مو بسیار مقاوم تر می باشند و به دلایل هورمونی ریزش آنها بسیار کم است.

همچنین نواحی اطراف گوش ها. این تارهای موها به دلیل مقاوم بودن در برابر ریزش، زمانی که به جلوی سر – ناحیه ای که دچار ریزش شده – منتقل می شوند، همچنان به رشد خود ادامه می دهند. از این رو پس از مدتی ناحیه کم پشت و یا خالی شده از موها بار دیگر صاحب مو می شوند و بعد از گذشت مدت کوتاهی کوچکترین اثری از عمل جراحی بر روی سر فرد باقی نمی ماند و وی به راحتی و با خیال راحت می تواند به کار و امور روزمره خود بپردازد.

معرفی انواع روش کاشت مو

کاشت مو FUT :

در این روش که یکی از روش های قدیمی و اولیه کاشت مو می باشد، فرد را بیهوش می کردند و از قسمت هایی از پوست که دارای بانک مو بود جدا می کردند و در قسمت هایی که دچار طاسی شده بود قرار می دادند.
این روش یکی از روش هایی است که فرد عوارض بسیاری را باید برای کاشت مو تحمل می کرد از جمله کم بودن تعداد گرفت های کاشته شده، بیهوش شدن، دردهایی که فرد پس از عمل دارد، بجا ماندن خط بخیه کاشت مو (اسکار مو) بود. از این رو پس از مدتی روش های جدیدتری جهت درمان ریزش مو و کاشت موی سر مورد استفاده قرار گرفت. بعد از مدتی این روش کنار گذاشته شد و روش های دیگر استفاده می شود که در ادامه برای شما به طور کامل توضیح می دهیم.

کاشت مو FIT :

این روش که پس از مدتی بعد از روش قبل آمد، توسط محققان تحقیق و بررسی و آزمایش شد. این روش در مقایسه با روش قبل بسیار بهتر و کم درد تر است و نتیجه بهتری در مقایسه با مدل قبلی دارد و تعداد گرفت های کاشته شده و نتیجه نهایی کاشت مو بسیار بهتر بود. این روش هم مانند روش قبلی نیاز به دوران نقاهت، استراحت بعد از عمل، جلسات مکرر و… دارد. روش کار در این روش این است که تارهای مو از نواحی بانک مو در پشت سر برداشته می شود و در نواحی دچار طاسی یا ریزش پیوند زده می شود. در نهایت می توان گفت که این روش، پیشرفته تر از روش FUT می باشد.

– کاشت مو BHT :

در این روش هم مانند سایر روش های قبلی موهای نواحی دیگر بدن را به قسمت هایی از سر که دچار طاسی یا ریزش شده اند، پیوند می زنند. این روش بازدهی زیادی نداشت و مانند روش های قبلی عوارض و معایبی داشت.

– کاشت مو SUT :
این روش کاشت موی سر، در حال حاضر بهترین روش است که برای بسیاری از مراجعه کنندگان و افرادی که دچار مشکل ریزش موهای سر شده اند، بکار گرفته می شود. این روش دارای کمترین عوارض است و عمل جراحی آن بسیار ساده و بی دردسر صورت می گیرد. نتایج عمل، ماندگار و عالی بوده و این روش امروزه در بهترین کیلینک های کاشت مو در جهان مورد استفاده قرار می گیرد. بر خلاف روش های قبلی که عمل به صورت دستی انجام می شد، در این روش از دستگاه های پیشرفته استفاده می شود.

این روش که این روزها بیشتر افراد از این روش برای کاشت مو استفاده می کنند، تا 14000 تار موی واقعی را می توان کاشت. این روش بدون عوارضی مانند جراحی، درد، خونریزی و دوران نقاهت است. این روش با استفاده از دستگاه انجام می شود. با استفاده از این روش 60 تار مو در یک سانتی متر کاشته می شود.

عوارض انواع روش های کاشت مو:

کاشت مو هم مانند بسیاری از کارها و عمل های زیبایی دیگر، معایب و مزایایی دارد که در گذشته معایب آن بسیار بیشتر بوده است. این روزها با استفاده از روش های جدید این معایب هم کاهش پیدا کرده است. مثلا در گذشته FIT و FUT، روش هایی بوده اند که دارای معایب بسیاری هستند. از جمله:

  • درد و خونریزی
  • استفاده از بخیه به جا ماندن زخم ها
  • طبیعی نبودن مو های کاشته شده
  • تورم در برخی نواحی صورت
  • نیاز به استفاده از داروهای آرام بخش
  • احتمال داشتن خطای انسانی
ریزش مو و بررسی انواع آن

اما این روزها با استفاده از روش های جدید این مشکلات بسیار کمتر و یا حتی اصلا در بیماران مشاهده نمی شود و تکنیک های جدید با داشتن حداقل معایب و داشتن مزایای بالا تبدیل به روش های موثر در این زمینه شده اند. به طوری که امروزه کسانی که از تکنیک SUT استفاده کرده اند، به راحتی و پس از مدت کوتاهی استراحت، می توانند به سر کار و یا محل تحصیل خود برگردند. همچنین این روش کاملا بدون درد بوده و میزان خونریزی در آن حداقل است و نتایج طبیعی و بسیارعالی این روش موجب رضایت و خرسندی مشتریان شده است. 

نکات مهم قبل از کاشت مو

قبل ازعمل کاشت نیاز به رعایت نکات و مواردی است که پزشک کلینیک کاشت مو آن ها در اختیارتان خواهد گذاشت.

معمولا از بیماران خواسته می شود آزمایش خون برای موارد خاصی بدهند که در آن وجود بیماری های ویروسی بخصوص و همچنین انعقاد خون مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین لازم است یک هفته پیش از کاشت مو از مصرف قرص های مکمل مانند ویتامین E ، قرصای آسپرین و همچنین مصرف الکل به منظور جلوگیری از رقیق شدن خون خوددرای نمایید.

نتیجه نهایی کاشت مو

مشاهده نتیجه نهایی کاشت مو، عموما نیاز به کمی صبر و حوصله دارد. وضعیت بیماران مختلف در ماه های نخست پس از کاشت مو متفاوت است و معمولا شرایط ثابت و پایداری از نظر تراکم موهای کاشته شده در ماه های اولیه کاشت مو وجود ندارد. البته تمامی این مسائل پس انجام عمل، از سوی پزشک برای شما تشریح و توضیح داده می شود و جای هیچ نگرانی نیست.

در نهایت باید گفت برای مشاهده نتیجه اصلی و نهایی کاشت مو نیاز به حدود یک سال زمان می باشد. در طی این دوران نیاز است که بسیار مراقب موهای تازه کاشته شده خود باشیم و خصوصا در هنگام حمام و دوش گرفتن، مراقبت های ویژه ای را از موهای کاشته شده داشته باشیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا