آرایش و زیباییمد و فشن

ترمیم ابرو چیست؟ چگونه می توان به ابرو فرم داد؟

ترمیم ابرو مزیت های بسیاری دارد که از جمله آن ها می توان به جلوگیری از ریزش مو های ابرو اشاره کرد. معمولا ترمیم ابرو در کلینیک ها و آرایشگاه های مجهز انجام می شود. شما می توانید برای آموزش ترمیم ابرو و چگونگی فرم دادن به ابرو ادامه مطلب را بخوانید.

ترمیم ابرو چیست؟

ترمیم ابرو یک روش آرایشی است که برای جذاب تر نشان دادن ابرو، از بین بردن نقص و اشکالات و فرم دهی به ابرو مورد استفاده قرار می گیرد.

در بحث ترمیم ابرو، به کمک هاشور زدن، یک سری رنگدانه را وارد لایه های سطحی پوست می نمایند. این رنگدانه ها می توانند مکان های خالی ابرو را پر نمایند. برای استفاده از این روش، بهتر است ابتدا شکل ابرو متناسب با فرم صورت خود را تشخیص دهید.

افرادی که در زمینه ترمیم ابرو تخصص دارند با خط کش و مداد مخصوص برای زاویه سازی ابرو ها این کار را انجام می دهند. به هر اندازه که فرد متخصص در ترمیم ابرو از توانایی خاصی برخوردار باشد، نتیجه کار بهتر و زیباتر می شود.

برای ترمیم ابرو از دستگاه های مخصوص استفاده می شود که بر روی دستگاه یکسری سوزن تعبیه شده است و می تواند مطابق با تار های ابرو، خطوط متناسب ایجاد نماید. قطر سوزن ها متفاوت است و با توجه به نوع ابرو و مدل درخواستی این مورد تعیین می شود.

زمان مناسب برای ترمیم ابرو

پس از آنکه شما ابرو های خود را با یکی از روش های موجود فرم دهی کردید، ابرو های شما دارای رنگ تیره ای می شوند. توجه داشته باشید که این رنگ تیره موقتی است و در مدت زمان کوتاهی از بین خواهد رفت. پس از انجام ترمیم ابرو لازم است بعد از گذشت 40 روز دوباره به محل آرایشی ترمیم ابرو مراجعه نمایید تا ترمیم ابرو مورد بررسی قرار بگیرد و مشکل خاصی برای شما ایجاد نکند.

برای ترمیم ابرو چند جلسه لازم است؟

تعداد جلسات درمان برای ترمیم ابرو

در بهترین حالت، این روش بین 1 تا 1/5 ساعت ماندگاری دارد. پس از گذشت این مدت نیاز است تا روش انجام شده دوباره انجام شود. بازسازی ابرو نیز با توجه به نوع رنگ و جنس پوست افراد و همچنین مراقبت های پوستی که انجام می دهند، می توانند دارای جلسات مختلفی باشد.

دقت کنید که اگر برای بار اول این روش را انجام می دهید باید 40 روز بعد مجددا به محل کلینیک یا آرایشگاه خود مراجعه کنید، اما بعد از انجام چندین مرتبه که ترمیم ابرو به روی ابرو های شما انجام گرفت، می توانید بازه های مراجعه خود را گسترده تر کرده و در مدت زمان های طولانی تری به محل زیبا سازی خود مراجعه کنید.

در خصوص ماندگاری و نیاز به بازسازی ابرو، باید عنوان کرد که همانطور مستحضر هستید، رنگدانه ها توسط سوزن ها وارد لایه اول و دوم پوست می شوند. در این لایه ها میزان ماندگاری به نسبت کمتر است. لذا هاشور ها در واقع روش های موقتی محسوب می شوند.

انواع آرایش های موقتی ابرو

برای انجام آرایش های موقتی در ابرو روش های متعددی وجود دارد که تعدادی از روش های آرایشی ابرو عبارتند از:

  • میکرو بیلدینگ ابرو: ماندگاری میکرو بیلدینگ ابرو نسبت به روش های دیگر بیشتر است و می توان انتظار داشت که در صورت مراقبت تا ۲ سال ماندگار است. در این روش رنگ دانه ها وارد لایه های عمقی پوست می شوند. دستگاه هایی که عمل میکروپیگمنتیشن را انجام می دهند، یکبار مصرف هستند.
  • میکرو پیگمنتیشن ابرو: ماندگاری میکروپگمنتیشن بیشتر است و می توان انتظار داشت که در صورت مراقبت تا ۲ سال ماندگار باشد. در این روش رنگ دانه ها وارد لایه های عمقی پوست می شوند. دستگاه هایی که عمل میکروپیگمنتیشن را انجام می دهند، یکبار مصرف هستند.
  • فیبروز ابرو: نوع ظاهری این روش بسیار شبیه به روش میکرو بیلدینگ ابرو می باشد. تنها تفاوت این روش ها در نوع دستگاه هایی است که به منظور باز سازی ابرو استفاده می شود. عمق فرو رفتگی سوزن های این دستگاه بسیار کمتر از میکرو بیلدینگ است. استفاده از این روش ماندگاری بسیار کمتری در ابرو های شما دارد و نمی توان آن را روش بازسازی ابرو برای طولانی مدت دانست.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا