روانشناسیسلامت

10 اشتباهی که باعث کاهش بهره وری افراد می شود

دقایق ابتدایی شما در اول صبح نقش بسزایی در کاهش و افزایش بهره وری شما دارد. در این مقاله می خواهیم شما را با اشتباهاتی که متوجه آن نیستید آگاه کنیم.

1- با تاخیر رسیدن به محل کار

شما می توانید با تاخیر روز خود را نابود کنید؛ زمانی که با تاخیر به محل کار خود حاضر شوید در راه مضطرب هستید. (تحقیقات نشان می دهد افرادی که وجدان کاری بیداری دارند زودتر از بقیه به محل کاری خود می روند.)

2- به همکارانتان صبح بخیر بگویید

اگر اول صبح بد اخلاق هستید در روز بهره وری کمی دارید؛ شما می توانید با چند دقیقه احوال پرسی و خوش بش کردن روز خوبی را برای خود و همکارانتان رغم بزنید.

شما ماشین نیستید که اول صبح پشت میز کارتان بروید و ظهر هم محل کارتان را ترک کنید. (شما باید در کنار کار تفریح نیز داشته باشید در غیر این صورت زندگی خود را تباه می سازید.)

3- صبح زود چای ننوشید

افزایش بهره وری

اگر به محض بیدار شدن از خواب یا بلافاصله بعد از رسیدن به محل کار چای می نوشید قطعا تا ظهر استرس دارید. محققان معتقدند بهترین ساعت برای صرف چای 10 صبح است؛ زیرا ترشح هورمون استرس (کورتیزون) معمولا در ساعت 8-9 صبح به اوج خود می رسد. (این هورمون انرژی بدن را تنظیم می کند)

سطح هورمون کورتیزون بعد از ساعت 9:30 کاهش پیدا می کند؛ انرژی شما کم می شود و آن موقع زمان مناسب تری برای صرف چای است.

4- پاسخ تک تک ایمیل ها و دایرکت های خود را می دهید

ده دقیقه اول صبح به ایمیل ها و دایرکت های خود پاسخ بدهید بعد از آن به کار خود بپردازید.

میشائیل کر می گوید: چک کردن ایمیل ها ممکن است جزئی از مسئولیت هایتان باشد اما آیا اولویت را به آنها می دهید یا بعد از آن به سراغ بقیه ایمیل ها می روید.

5- از کارهای ساده شروع کنید

اگر خسته هستید و انرژی لازم را برای کار کردن ندارید ابتدا با کار های ساده شروع کنید سپس به سراغ کارهای دشوار بروید.

6- قبل از انجام کارهای خود چک لیستی تهیه کنید تا زمان از دستتان خارج نشود

برای اینکه افزایش بهره وری در کار را داشته باشید، روی میزکار خود تقویم داشته باشید و رویداد های برنامه ریزی شده خود را چند بار بررسی کنید در غیر این صورت شاید از یادتان برود و با یک جلسه غافلگیر شوید.

7- چندین کار را با یکدیگر انجام ندهید

افزایش بهره وری

چک لیستی تهیه کنید و به آنها زمان و اولویت بدهید تا به مشکل کمبود زمان بر نخورید؛ تمرکزخود را افزایش دهید و سپس شروع به کار کنید.

8- بلند پروازی های بزرگی نداشته باشید

شاید معتقد باشید اهداف بزرگ به شما انگیزه می دهد اما خیر؛ اهداف بزرگ شما را از هدف های اصلی دور می کند. شما نباید همه کارها را درست انجام دهید بلکه باید یک کار را درست انجام دهید. ( یک کار درست بهتر از ده کار نصفه است)

9- نور کافی دریافت نمی کنید

آفتاب گرفتن در روز به انرژی شما می افزاید و حال و هوای شما را بهبود می دهد. اگر اول صبح در معرض نور آفتاب قرار بگیرید؛ آشفتگی و اختلالات خوابتان را بهبود می بخشید.

10- مدیتیشن انجام دهید

در اول صبح ده دقیقه مدیتیشن کنید تا انرژی خود را بیفزایید و روز پر نشاطی را برای خود رغم بزنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا