اقتصادحرفه و شغل

10 رشته تحصیلی مورد نیاز در ترکیه برای کار و شغل

ترکیه کشوری با میراث فرهنگی متنوع است که در تقاطع اروپا و آسیا واقع شده است. کاروانسرا ها با معماری زیبا، پارک های ملی خیره کننده و بسیاری از نقاط دیدنی دیگر که سالانه توریست های زیادی را به این کشور جذب می کند. در حالی که صنعت پر رونق گردشگری در سال های اخیر دچار رکود شده است، با وجود آشفتگی سیاسی و افزایش عدم اطمینان به امنیت در منطقه، علائم بهبودی وجود دارد و توریسم هنوز هم نقش مهمی در اقتصاد ترکیه دارد. در ادامه با رشته های تحصیلی مناسب برای کار و زندگی در کشور ترکیه آشنا خواهید شد.

در ادامه به موضوعات زیر اشاره خواهیم کرد:

نحوه کار در ترکیه

شما کار خود را ابتدا در خانه آغاز می کنید، زیرا قبل از ورود به کشور ترکیه برای تأیید مجوز کار به ویزای کار احتیاج دارید. تعدادی سایت شغلی وجود دارد که می توانید استفاده کنید:

 • Expat.com
 • iSKUR
 • Jobs In Istanbul
 • Marmaris Recruitment
 • Reed.co.uk – Jobs In Turkey
 • Secretcv.com
 • Totaljobs – Jobs In Turkey
 • Yenibiris.com
رشته تحصیلی مناسب برای داشتن شغل مناسب و موفقیت در کشور ترکیه

مدرک ها و رشته های تحصیلی ای که آینده شغلی را در ترکیه تضمین می کنند

1. جراحان / پزشکان (مدرک پزشکی)

محدوده حقوق: از 14،600 لیر تا 45200 لیر

جراحی یک رشته تحصیلی عالی برای مهاجرت به ترکیه است به دلیل ماهیت حیاتی، این شغل در آمد بالایی نیز دارند. حرفه جراحی ریسک بالایی می خواهد و نیاز به دانش گسترده و یک مسیر یادگیری طولانی دارد. پزشکی یک شغل بسیار پر درآمد است. همچنین می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد بهترین کشور ها برای تحصیل پزشکی به پست مربوطه مراجعه کنید.

2. قضات (مدرک مرتبط با حقوق)

 محدوده حقوق: از 12200 لیر تا 37،900 لیر

قضات به دلیل مسئولیت های زیادی که در ارتباط با شغلشان دارند حقوق بسیار بالایی می گیرند و یک رشته تحصیلی بسیار مناسب در ترکیه است. تصمیم گیری درباره سرنوشت مردم کار ساده ای نیست و دستمزد بالا کاملاً توجیه پذیر است.

3. وکلا (مدرک مرتبط با حقوق)

محدوده حقوق: از 9،900 لیر تا 30،700 لیر

دلیل اصلی اینکه وکلا دستمزد های کلانی می گیرند، این است که ارزش ادراک شده بالایی در نظر مشتریانشان دارند. یک وکیل موفق می تواند برای شما هزاران دلار پس انداز یا درآمد کسب کند یا احتمالاً می تواند از مجازات اعدام شما را نجات دهد.

4. مدیران بانک (مدرک حسابداری و مدیریت بازرگانی)

محدوده حقوق: از 9،320 لیر تا 28،900 لیر

مسئولیت داشتن صد ها میلیون وجه و سرمایه گذاری با تمام ریسک های مرتبط با آن، مدیریت بانک را به یک وظیفه بسیار حیاتی و شایسته یک حقوق بزرگ تبدیل می کند.

 5. مدیران ارشد اجرایی (مدارک مرتبط با مدیریت بازرگانی)

محدوده حقوق: از 8،740 لیر تا 27100 لیر

مدیران عامل عمدتاً مسئول موفقیت یا شکست کامل سازمان ها هستند. حقوق کلان آن ها به دلیل دامنه وسیع تأثیر و همچنین خطرات موجود است و یک رشته تحصیلی عالی برای کشور ترکیه است.

6. افسران ارشد مالی (مدرک حسابداری و مدیریت بازرگانی)

 محدوده حقوق: از 8،160 لیر تا 25،300 لیر

هر شغلی که مربوط به مدیریت پول باشد، به طور خودکار شرایط بالایی را دریافت می کند. مدیران مالی بودجه، هزینه ها و درآمد را مدیریت می کنند که مستقیماً بر عملکرد سازمان تأثیر می گذارد.

7. ارتودنتیست ها و دندان پزشکان (مقاطع پزشکی و بهداشتی)

محدوده حقوق: از 7،870 لیر تا 24،400 لیر

متخصصین ارتودنسی و دندان پزشکان در صنعتی فعالیت می کنند که افراد تمایل دارند هزینه های بالایی را برای یک سرویس بپردازند، این امر باعث می شود دندان پزشکی در زمره بهترین شغل ها قرار بگیرند.

8. اساتید دانشگاه

محدوده حقوق: از 6،990 لیر تا 21،700 لیر

اساتید کالج و دانشگاه از مشاغل پر درآمد و معتبر هستند. استاد شدن کار آسانی نیست و نیاز به پشتکار دارد که تا حدی به همین دلیل است که آن ها درآمد بالایی کسب می کنند.

9. خلبانان (مهندسی هوانوردی)

محدوده حقوق: از 5،830 لیر تا 18،100 لیر

تنها شغل موجود در این لیست که شامل هیجان بالایی است. خلبانان تحت برنامه های آموزشی دقیق قرار می گیرند و آن ها مسئول ایمنی هزاران نفر در روز هستند.

10. مدیران بازاریابی (مدرک حسابداری و مدیریت بازرگانی)

 محدوده حقوق: از 5240 لیر تا 16،300 لیر

مدیران بازاریابی متولی افزایش درآمد سازمان های خود هستند. آن ها مستقیماً مسئول ایجاد مشاغل هستند و به همین دلیل حقوق خوبی دریافت می کنند و رشته تحصیلی عالی ای برای ترکیه است.

ترکیه کشوری زیبا و وسیع است

مشاغل در ترکیه

اقتصاد ترکیه به رغم جایگاه خود به عنوان یک کشور پیشرفته در حال توسعه، به دلیل بحران ارزی و بدهی اخیر، با کندی شدید روبرو است، زیرا برای حفظ گسترش سریع خود تلاش می کند. نرخ بیکاری 82.7 میلیون ساکن در این کشور در دسامبر 2018 به 13.5 درصد رسید، فقط بخش های تولید، ساخت و ساز و خدمات از رشد برخوردار بودند. صادرات عمده آن وسایل نقلیه و ماشین آلات (از جمله رایانه) است که در مجموع در سال 2018 حدود 32 میلیارد پوند درآمد داشته است، در حالی که یک چهارم کل صادرات ترکیه را برای سال تشکیل می دهد. پایتخت ترکیه، آنکارا و همچنین مرکز اشتغال و روابط بین الملل کشور استانبول، کانون های اصلی تجارت ترکیه هستند.

مشاغل محبوب بومی در ترکیه

 • مهندسی
 • دارایی، مالیه، سرمایه گذاری
 • آی تی
 • فروش
 • مدیریت زنجیره تامین

به عنوان یک کارگر خارجی، به دلیل محدودیت های دولت در استخدام، مجبور به شروع برخی از مشاغل در ترکیه خواهید شد. زمینه های حقوقی، پزشکی و معدنی برای متقاضیان بین المللی ممنوع است. اگر امیدوارید می توانید انگلیسی را به عنوان یک زبان خارجی به خوبی بیاموزید یا وارد صنعت گردشگری شوید، خوش شانس هستید، کارگران خارجی انگلیسی زبان در این بخش ها محبوبیت خاصی دارند. اگرچه نیازی به تسلط به زبان ترکی نخواهید داشت، اما برای موفقیت در کار خود حداقل نیاز به درک کافی از زبان باید داشته باشید. در حالی که هزینه های زندگی در ترکیه به طور کلی بسیار پایین تر از انگلستان است، بیشتر حقوق و موقعیت فارغ التحصیلان هزینه های اساسی زندگی را پوشش می دهد و نه چیز های دیگر.

cta

شغل مورد علاقه خود در ترکیه را به دست بیاورید!

با گروه بین المللی الیت می توانید تمام اطلاعات مورد نیاز خود در مورد دریافت اقامت و ویزای کاری یا تحصیلی در کشور ترکیه را دریافت کنید! با کمک الیت در شغل مورد علاقه خود در ترکیه پیشرفت کنید و آینده درخشانی برای خود رقم بزنید.

موقعیت ترکیه به عنوان پل ارتباطی بین اروپا و آسیا، آن را به مقصدی جذاب به عنوان دروازه ای به انگلستان و اروپا تبدیل می کند که باعث می شود ترکیه چشم اندازی جهانی کسب کنند. فارغ التحصیلان ممکن است از طریق شرکت های بزرگ انگلستان مانند Marks & Spencer ،HSBC ،Vodafone و BP در ترکیه کار پیدا کنند.

رشته مناسب در کشور ترکیه

مشاغل تابستانی

کار های تابستانی زیادی در دسترس کسانی است که می خواهند طعم فرهنگ ترکی را بچشند در حالی که درآمد کسب می کنند، به ویژه در صنعت گردشگری. خواه به دنبال جای خالی عمومی هستید یا یک شهر ترکی در ذهن دارید، به این موارد مراجعه کنید:

 • آگورا
 • Learn4Good – مشاغل تابستانی در ترکیه
 • SeasonWorkers

روش دیگر، شما می توانید در یک آژانس موقت مانند Adecco Turkey ثبت نام کنید و به روزرسانی در مورد موقعیت های کوتاه مدت متناسب با تنظیمات خود دریافت کنید.

مشاغل آموزش

با ادامه ارتباط این کشور با اقتصاد انگلیسی زبان، معلمان TEFL (آموزش زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی) در تمام نقاط ترکیه و دانش آموزان در هر سنی مورد توجه قرار می گیرند. تقاضای کار به ویژه در نقاط محبوب از جمله استانبول، آنکارا و ازمیر زیاد است.
هنگامی که مدرک لیسانس، یک مدرک 170 ساعته دوره TEFL و برخی از تجربه های عملی در کلاس را کسب کردید، شما یک کاندید اصلی برای کار TEFL در ترکیه خواهید بود.

رشته تحصیلی مناسب موفقیت شما را در کشور ترکیه تضمین می کند

چرا باید در ترکیه تحصیل کنید؟

ترکیه به طور سنتی با داشتن دانشگاه ها و دوره های معتبر بسیار، برای انتخاب شدن به عنوان یک مقصد محبوب برای تحصیل دانشجویان بین المللی تبدیل شده است. در زیر دلایلی برای تحصیل در ترکیه شرح داده ایم:

ترکیه دارای یک فرهنگ ترکیبی است: ترکیه به معنای واقعی کلمه پلی بین شرق و غرب است، خشکی های آن هم در اروپا و هم در آسیا قرار دارد. با نزدیکی به آفریقا نیز، این یک ترکیب فرهنگی است که در آن مردم از هر فرهنگ و مذهبی می توانند در خانه خود احساس راحتی کنند. در واقع بیش از 30000 دانشجوی بین المللی برای تحصیل به اینجا می آیند، که تعداد بسیاری از آن ها از قاره اروپا، آفریقا، ایالات متحده و آسیا هستند. ترک ها به خونگرم بودن و مهمان نوازی معروف هستند. به زودی ممکن است برای نوشیدن چای با مردم محلی دعوت شوید. بیشتر ترک ها از ملاقات با بازدید کنندگان خارجی و تمرین انگلیسی با آن ها لذت می برند.

این کشور دارای جاذبه های طبیعی است: ترکیه بیش از 5000 مایل ساحل دارد و توسط آب های چهار دریای بسیار متفاوت، شامل دریای مدیترانه در جنوب، دریای اژه در غرب، دریای سیاه در شمال و دریای کوچک مرمره احاطه می شود. کوه های کاکار (Kaçkar) در شمال شرقی یک بهشت ​​کوهنوردی با دره های زیبا، چشم انداز های فوق العاده و حیات وحش کمیاب است.

شهر های هیجان انگیز: استانبول شلوغ و با جمعیت 12 میلیون نفر، یکی از بزرگترین شهر های جهان است و تنها شهری است که دو قاره را در خود جای داده است. با آب های تنگه بسفر و دریای مرمره احاطه شده و یک قطب فرهنگی با نشانه های نفسگیر مانند مسجد آبی و ایاصوفیه است. آنکارا، پایتخت مدرن ترکیه با قلبی تاریخی، در بالای یک تپه سنگی در داخل کشور قرار دارد. بندر ازمیر، در ساحل درخشان اژه، با ویرانه های چشمگیر رومی خود توسط باغ های زیتون و باغ های انگور احاطه شده است و به افسس نزدیک است.

این کشور تاریخی غنی دارد: ترکیه موزه ای در فضای باز است، پر از اماکن باستانی و ویرانه هایی که گواهی بسیاری از تمدن هایی است که در اینجا پدید آمده یا شکوفا شده اند، از جمله یونانی، رومی، بیزانس و عثمانی. در اینجا بهترین محل سکونت نوسنگی جهان را در Çatalhöyük، شهر مشهور تروا و مجسمه های خدایان یونانی و ایرانی در کوه نمروت پیدا خواهید کرد که توسط یونسکو به عنوان هشتمین عجایب جهان توصیف شده است.

غذا ها بسیار خوشمزه هستند: از شیرینی های محلی و کباب هایی که در خیابان های استانبول سرو می شود تا ماهی های تازه، ذرت کبابی و صدف های پر شده که در ساحل فروخته می شوند، غذا های ترکی ترکیبی از آب و هوای آسیای میانه، خاورمیانه، مدیترانه و قفقاز است. غذا های محلی (بالکان) شامل صبحانه دارای زیتون و پنیر می خورید و با هر وعده غذایی دوغ می نوشید و همچنین می توانید مقدار زیادی چای ترک میل کنید.

ترکیه کشوری زیبا با جمعیت زیاد و شغل های متنوع

آب و هوا مطبوع است: استانبول و ازمیر تابستان های گرم و خشک و زمستان های معتدل، خنک و مرطوب را دارند. آنکارا تابستان های گرم و خشک و زمستان های سرد و برفی دارد.

این کشور از استاندارد های بالایی برای آموزش برخوردار است: ترکیه یکی از سریع ترین اقتصاد های جهان است که آرمان های خود را برای رقابت در بازار جهانی دانشجویان بین المللی منعکس می کند. مدارک تحصیلی اعطا شده توسط دانشگاه های ترکیه در سراسر جهان شناخته شده است و تعداد فزاینده ای از برنامه ها به ویژه در زمینه هایی مانند مهندسی، روابط بین الملل و تجارت به زبان انگلیسی تدریس می شوند. بسیاری از دانشگاه های ترکیه دارای پردیس های مدرن و امکانات پیشرفته هستند.

مقرون به صرفه است: هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در ترکیه کمتر از اکثر کشور های اروپایی یا آمریکایی است، با این وجود کیفیت آموزش هنوز بالا است. بورسیه هایی نیز در دسترس است که نه تنها هزینه های تحصیل بلکه هزینه های خوابگاه، بیمه و سفر را نیز پوشش می دهد.

انگلیسی به طور گسترده ای صحبت می شود: تعداد فزاینده ای از دوره ها در دانشگاه های ترکیه به زبان انگلیسی تدریس می شوند و بسیاری دیگر فرصت یادگیری انگلیسی را ارائه می دهند. انگلیسی همچنین در شهر های بزرگ و استراحتگاه های توریستی به طور گسترده ای صحبت می شود.

در پایان، اگر می خواهید بلافاصله پس از فارغ التحصیلی از هر دانشگاهی در ترکیه استخدام شوید، باید هر یک از دوره های ذکر شده در این پست را مطالعه کنید.

سؤالات متداول

بهترین رشته تحصیلی مورد نیاز در ترکیه چیست؟

🟢پزشکی
🟢حقوق
🟢بازرگانی
🟢حسابداری
🟢مهندسی
🟢IT
🟢مدیریت

بهترین شغل پر درآمد در ترکیه چیست؟

جراحی یک رشته تحصیلی عالی برای مهاجرت به ترکیه است به دلیل ماهیت حیاتی این شغل درآمد بالایی نیز دارند. حرفه جراحی ریسک بالایی می خواهد و نیاز به دانش گسترده و یک مسیر یادگیری طولانی دارد. پزشکی یک شغل بسیار پر درآمد است.

آیا کشور ترکیه مناسب تحصیل است؟

ترکیه به طور سنتی با داشتن بسیاری از دانشگاه ها و دوره های معتبر برای انتخاب در خارج از کشور مورد علاقه تحصیل قرار گرفته است.

درآمد مشاغل پزشکی در ترکیه چقدر است؟

محدوده حقوق: از 14،600 لیر تا 45200 لیر

درآمد مشاغل مهندسی هوانوردی در ترکیه چقدر است؟

محدوده حقوق: از 5،830 لیر تا 18،100 لیر

منبع:afterschoolafrica

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا