سیاسی

رد صلاحیت‌ها ارتباطی به نگرش سیاسی و جناحی ندارد

[ad_1]

ایسنا/البرز سخنگوی هئیت عالی نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا استان البرز گفت: در شهرستان کرج به تنهایی،  ۱۱ درصد از داوطلبان توسط هیات اجرایی و فقط ۷ درصد از داوطلبان توسط هیات نظارت بر انتخابات شوراها رد صلاحیت شدند.

علیرضا عباسی در جمع خبرنگاران با اشاره به اعلام نتایج صلاحیت داوطلبان این انتخابات گفت: حدود ۸۸ درصد از داوطلبان انتخابات شوراهای شهر توسط هیات اجرایی شهرستان کرج و شهرهای اقماری تایید صلاحیت شده‌اند و ۸۴ درصد از داوطلبانی که پرونده آنان به هیات نظارت شهرستان ارسال شده است توسط هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان تایید شده‌اند.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه با توجه به قانون از مراجع پنجگانه استعلام گرفته شد و براساس پاسخ استعلام‌ها و شرایط قانونی افراد، هیئت نظارت افراد را رد یا تایید صلاحیت کرد، افزود:  هیچ گونه جناح بندی یا سفارش و فشاری در این رابطه اثربخش نبوده و صرفاً استعلام از مراجع قانونی دلیل رد یا تایید صلاحیت افراد بوده است و رد صلاحیت‌ها به هیچ وجه ارتباطی با نگرش و جناح سیاسی افراد نداشته است.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه داوطلبانی که به هر دلیلی رد صلاحیت شده‌اند، می‌توانند برای تکمیل پرونده و رفع نواقص و یا اعتراض به رد صلاحیت خود، به مرکز هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان البرز  مراجعه و درخواست رسیدگی مجدد خود را تحویل دهند، خاطرنشان کرد: هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان البرز نیز در مهلت مقرر قانونی به اعتراضات رسیدگی و نتیجه آن را حداکثر تا تاریخ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ به داوطلبان اعلام خواهند کرد.

وی در پایان تاکید کرد: در شهرستان کرج به تنهایی،  ۱۱ درصد از داوطلبان توسط هیات اجرایی و فقط ۷ درصد از داوطلبان توسط هیات نظارت بر انتخابات شوراها رد صلاحیت شدند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا