سیاسی

در حوادث اراضی اشغالی این بار فلسطینی‌ها ابتکار عمل را به دست گرفته‌اند

[ad_1]

یک کارشناس مسائل فلسطین مطرح کرد: با واکنش هایی که از سوی مقاومت مطرح شد دو دستگی در رژیم صهیونیستی ایجاد شده است. این بار فلسطینی ها ابتکار عمل را در دست دارند و با استراتژی جدید وارد عمل شدند.

سعدالله زارعی در گفت‌وگو با ایسنا درباره تحولات اخیر فلسطین و افزایش درگیری های رژیم صهیونیستی با گروه‌های مقاومت گفت: نتانیاهو در صدد برآمده تا پروسه یهودی سازی قدس را دنبال کند و به دنبال بهانه تراشی است. از طرفی به ساکنان محله شیخ جراح اعلام کرد که باید منطقه محل سکونت خود را ترک کند و یک سری عناصر صهیونیستی را جایگزین کند.

وی تصریح کرد: بنابراین رژیم صهیونیسیتی نیروهای نظامی خود را در این منطقه مستقر کرد و همین امر با واکنش جدی فلسطینی ها مواجه شد و گروه‌های مقاومت هم اعلام کردند که اگر اسراییل به اقدامات خود ادامه دهد، آنها حتما واکنش جدی نشان خواهند داد. ضمن این که اسماعیل هنیه نیز در سخنرانی خود به مناسبت روز قدس تاکید کرد که مقاومت حتما واکنش نشان می دهد.

این کارشناس مسائل فلسطینی همچنین بیان کرد علی رغم واکنش هایی که از سوی گروه‌های مقاومت و فلسطینی ها اعلام شد، رژیم صهیونیستی توجهی نکرد و همزمان حملات خود علیه مسجدالاقصی را افزایش داد. در نتیجه گروه‌های مقاومت نیز واکنش نشان دادند و به وعده‌ای که داده بودند عمل کردند.

زارعی در ادامه اظهار کرد: پیش از این گروه‌های مقاومت اقدامات جدی علیه شهرک نشینان انجام نمی داد و رژیم صهیونیستی نیز با خیال آسوده توسعه شهرک ها را دنبال می کرد اما با واکنش مقاومت فلسطینی قضایا وارد سیر تازه‌ای شده است.

وی با اشاره به این که در روزهای گذشته گروه‌های مقاومت علیه شهرهای مهم و شهرک های صهیونیست نشین اقدامات جدی انجام داده و آنها را موشک باران کردند، گفت: این اقدامات به گونه‌ای بود که در میان صهیونیست ها دو دستگی ایجاد شد و عده‌ای نتانیاهو را متهم می کردند که امنیت اسراییل را فدای منافع انتخاباتی خود کرده از طرف دیگر برای آنها اقدام فلسطینی ها جای تعجب داشت.

زارعی افزود: در عین حال نتانیاهو منطقه شیخ جراح را به حال خود رها کرده و نیروهای نظامی خودش را از این منطقه جمع آوری کرد.

این کارشناس مسائل فلسطین اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت رژیم صهیونیستی برایش حیثیتی شده و اگر بخواهد از این درگیری ها کنار برود دیگر وجهه‌ای برایش باقی نمی ماند.

وی با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در روز قدس گفت: همانطور که ایشان تاکید کردند که قطعات از هم جدای فلسطینی ها باید با هم یکی شوند و به دفاع از قدس بپردازند، دیدیم که همه به حمایت آمدند و می توانیم بگوییم که آنچه اتفاق افتاده فراتر از انتفاضه های قبل است.

این کارشناس مسائل فلسطینی خاطر نشان کرد: این بار فلسطینی ها ابتکار عمل را در دست دارند برای این که آنها بودند که قبل از واکنش اسراییل، با استراتژی جدید یعنی دفاع نظامی از مردم، وارد عمل شدند و این مساله به عنوان یک استراتژی از سوی اسماعیل هنیه بیان و در فاصله کمتر از یک هفته به اجرا گذاشته شد.

وی در پایان تصریح کرد: رژیم صهیونیستی مورد هدف موشک باران گروه‌های مقاومت قرار گرفت و قضایا از دست اسرائیلی ها خارج است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا