سیاسی

در انتخاباتی رقابتی، برای شوراها لیست می دهیم

[ad_1]

یک عضو جبهه اصلاحات ایران گفت: اگر امکان رقابت در انتخابات شوراها فراهم شود، حتما لیست انتخاباتی تهیه می کنیم.

جواد امام در گفت و گو با ایسنا، درباره فعالیت های جبهه اصلاحات ایران در زمینه انتخابات شوراهای اسلامی اظهار کرد: اگر امکان رقابت وجود داشته باشد ما حتما در انتخابات هستیم و لیست می دهیم، اما اگر ببینیم رد صلاحیت ها به گونه ای است که امکان رقابت وجود ندارد، ضرورتی هم برای ارائه لیست برای انتخابات نمی بینیم.

وی ادامه داد: در بعضی از استان ها اصلاح طلبان رد صلاحیت شده اند، در تهران هم از 21 عضو شورای فعلی شهر، 12 نفر ثبت نام کردند که 10 نفر آنها رد صلاحیت شدند. اگر در روند بررسی صلاحیت ها تجدید نظر شد و افرادی در صحنه ماندند که قابلیت های لازم را دارند و امکان رقابت هم وجود داشت، حتما در انتخابات لیست می دهیم.

این فعال سیاسی ادامه داد: افرادی که تایید صلاحیت شدند اکنون مورد شناسایی جبهه اصلاحات قرار گرفتند و روند ارائه برنامه از سوی آنها و بررسی این برنامه ها در جبهه اصلاحات در حال انجام است، اما بحث نهایی این است که آیا به اندازه کافی نفرات برای ارائه لیست خواهیم داشت یا خیر و این بستگی به این دارد که آیا تجدیدنظری برای بررسی تایید صلاحیت ها صورت می گیرد یا نه.

امام در مورد سازوکار تهیه لیست انتخابات شوراها اظهار کرد: پس از بررسی برنامه افراد، نظرسنجی از بدنه اصلاحات در قالب طرح سرا انجام می شود. در این طرح از دبیران کل ، اعضای شورای مرکزی و سایر اعضای احزابی که عضو جبهه اصلاحات و همچنین اشخاص حقیقی عضو این جبهه نظرسنجی شده و براین اساس لیست نهایی تهیه می شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا