داروهای گیاهیسلامت

درمان خانگی دندان درد با داروهای گیاهی

دندان درد یکی از دردهای رایج است که با افزایش سن و خرابی دندان ها افزایش می یابد. در بسیاری از موارد درد شدید دندان بهتر است به دندان پزشک مراجعه شود، اما در برخی موارد می توان به کمک برخی داروهای خانگی و گیاهی این درد را تسکین داد. با ما همراه باشید تا برای درمان دندان درد با داروهای گیاهی چند مورد را معرفی نماییم.

صمغ آنقوزه+عسل

یکی از درمان ها استفاده از صمغ آنقوزه و عسل است. باید مقداری صمغ آنقوزه را در آب حل کنید و سپس آن را با کمی عسل مخلوط کنید. زمانی که حالت ممزوج پیدا کرد، آن را در دهان قرقره کنید. این مخلوط درد دندان شما را تسکین خواهد داد.

صمغ آنقوزه

اگر دندان سوراخ شده باشد و درد داشته باشد با گذاشتن مقداری از این صمغ در داخل دندان سوراخ شده می توان باعث تسکین درد آن شد. این درمان سرعت زیادی در تسکین درد دندان دارد.

سیر

یک مورد دیگر استفاده از سیر است. بهتر موقع درد دندان یک حبه سیر را در کنار دندان قرار دهید تا باعث تسکین درد آن شود. همچنین می توان سیر را خرد کرد و تکه های ریز آن را درون دهان قرار داد. گذاشتن سیر در کنار دندانی که دارای پوسیدگی است به تسکین درد آن کمک خواهد کرد.

سیر
سیر

میخک

اگر دندان شما پوسیده شده و یا سیاه شده باشد، گذاشتن یک میخک خیس خورده روی آن باعث تسکین درد آن خواهد شد.

برگ حنا+تخم بارهنگ+گل گاو زبان

10 گرم از دم کرده با غلظت تخم بارهنگ و برگ حنا را به همراه مقداری عرق گل گاو زبان مخلوط کرده و کمی بجوشانید و سپس چند دقیقه بگذارید تا دم بکشد. این دم کرده برای درمان درد دندان مفید است.

گل ختمی+سرکه

در مواردی که درد دندان شما به علت عفونت لثه باشد استفاده از این درمان توصیه می شود. 10 گرم از گل ختمی را بجوشانید و آب آن را با مقدار کمی سرکه مخلوط نمایید. این مایع را درون دهان مضمضه کرده و سپس خارج نمایید.

سرکه+گلاب

به اندازه یک قاشق غذاخوری سرکه را در نصف لیوان گلاب ریخته و با هم مخلوط کنید. آن را درون دهان بریزید و بعد از چند دقیقه از دهان خارج کنید. این مخلوط نیز به درمان دندان درد کمک خواهد کرد.

فلفل سیاه

اگر فلفل سیاه آسیاب نشده داشته باشید می توانید یک یا دو عدد را روی دندان یا کنار آن قرار دهید. استفاده از پودر فلفل سیاه نیز مفید خواهد بود و باعث تسکین درد دندان به مدت کوتاهی خواهد شد.

فلفل سیاه
فلفل سیاه

برگ سماق+بارهنگ

مقدار 5 گرم برگ بارهنگ را با 10 گرم برگ سماق مخلوط نمایید و در مقداری آب بجوشانید. آب آن را جدا کرده و پس از مضمضه کردن در دهان دور بریزید.

در نوشته های دیگر مجله خبری آی تایمز در رابطه با لاغری و 5 نوع چای برای چربی سوزی مطالبی را می توانید بخوانید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا