اقتصاد

خسارت ۵۶۰۰ میلیاردی سرما به باغات و مزارع کردستان

[ad_1]

ایسنا/کردستان معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه کارگزاران بیمه محصولات کشاورزی در حال ارزیابی خسارت وارده ناشی از وقوع سرمازدگی در باغات و مزارع استان هستند اعلام کرد که در اثر وقوع سرمازدگی بالغ بر ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال به باغات و مزارع استان خسارت وارد شده است.

خلیل فعله‌گری در اولین جلسه کارگروه بررسی‌ اقتصادی بیمه محصولات کشاورزی استان اظهار کرد که در اثر افت شدید دما به دفعات متعدد طی فروردین ماه سالجاری و بر اساس برآوردهای صورت گرفته، در اثر وقوع سرمازدگی بالغ بر ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال به باغات و مزارع استان خسارت وارد شده است.

وی افزود که کاهش نزولات آسمانی طی سال زراعی جاری و توزیع زمانی و مکانی نامناسب بارش‌ها و ادامه این شرایط طی روزهای آینده موجبات وقوع خشکسالی و کاهش چشمگیر تولیدات بخش کشاورزی را رقم خواهد زد.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی کردستان تصریح کرد که بیمه محصولات کشاورزی در چنین شرایطی از جمله راهکارهای موثر در تبدیل مدیریت بحران به مدیریت ریسک و بازسازی و بازتوانی مجدد عرصه های کشاورزی خواهد بود.

سلیمان حیدری، مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی کردستان نیز در این جلسه عنوان کرد که صندوق بیمه در حال ارزیابی و پایش مزارع و باغات خسارت دیده از سرمازدگی و تحت پوشش بیمه در سطح استان است.

وی ادامه داد که پس از تشکیل پرونده و تایید خسارت وارده غرامت ها متناسب با نوع بیمه نامه مربوطه پرداخت خواهد شد.

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی کردستان ادامه داد که کلیه غرامت های سال زراعی ۹۹_۹۸ به حساب بیمه گذاران خسارت دیده واریز شده است.

وی در پایان با بیان اینکه بیمه گری زراعت پاییزه و باغ در سال زراعی جاری به اتمام رسیده، یادآور شد که  بیمه زراعت بهاره، دام، طیور و شیلات کماکان در حال انجام است و کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی می توانند با مراجعه به دفاتر کارگزاری بیمه در شهرستانهای تابعه نسبت به بیمه نمودن واحد تولیدی خویش اقدام نمایند .

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا