علم و فناوری

خرید لپ تاپ یا کامپیوتر ، کدام برای شما مناسب تر است؟

شاید خیلی از شما در هنگام خرید لپ تاپ یا کامپیوتر دچار سردرگمی شوید و ندانید کدام یک نیاز شما را برآورده می‌ کند، امیدوارم با مطالبی که در این مقاله ارائه می ‌شود بتوانید تصمیم درستی بگیرید و سیستم مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا شما را در این زمینه رهنمود کنیم‎.

قابلیت حمل

خرید لپ تاپ یا کامپیوتر
یکی از مهم ترین ویژگی های مثبت لپ تاپ قابل حمل بودن آن است

اصلی ترین ویژگی لپ تاپ قابلیت حمل راحت و بی دردسر آن است شما می توانید در همه جا لپ تاپ خود را با خود به همراه ببرید و از آن استفاده کنید.

کارکرد بدون نیاز به برق مستقیم

مزایای لپ تاپ نسبت به کامپیوتر
ویژگی مثبتی که لپ تاپ نسبت به کامپیوتر دارد کار کرد بدون برق لپ تاپ است

از ویژگی های دیگر لپ تاپ می توان به وجود باطری در لپ تاپ اشاره کرد که شما می توانید با شارژکردن آن، به مدت 5 الی 8 ساعت با لپ تاپ کار کنید.

قابلیت کار با لپ تاپ در مکان های مختلف

قابلیت کار با لپ تاپ در مکان های مختلف
با خرید لپ تاپ این امکان برای شما فراهم است که در مکان های مختلف از لپ تاپ خود استفاده نمایید اما کامپیوتر این قبلیت را ندارد

خرید لپ تاپ قابلیت کاربا آن را در اتوبوس، اتومبیل، قطار و اماکنی که دسترسی به برق ندارند را برای شما فراهم می کند در واقع خرید لپ تاپ برای کسانی که مدام با کامپیوتر سروکار کار دارند یک دستگاه ضروری است، با این وجود داشتن یک کامپیوتر هم در منزل یا محل کار در کنار لپ تاپ نیز می تواند راحتی کار شما را دو چندان کند‎.

کارایی

خرید لپ تاپ یا کامپیوتر
لپ تاپ کارایی خود را در زمینه های مختلف نشان داده است و این مزیت لپ تاپ نسبت به کامپیوتر است

یک لپ تاپ با قیمت ۱۰ میلیون تومان کارایی یک کامپیوتر با قیمت ۱۵ میلیون تومان را دارد. شما باید به این نکته توجه کنید که آیا حاضرید به ازای ویژگی ‌های لپ‌ تاپ این مقدار هزینه را برای کامپیوتر بپردازید و بین خرید لپ تاپ یا کامپیوتر، کامپیوتر را انتخاب کنید.

لپ تاپ برای کسانی که مدام بازی های بروز و جدید را خریداری و استفاده می کنند، مناسب نیست. زیرا بازی ها روز به روز به قدرت پردازش و سخت افزار های قوی تری نیاز دارند و ممکن است لپ تاپ شما قابلیت اجرای همه نوع بازی را نداشته باشد، مگر این که برای خرید لپ تاپ بیش از ۱۰ میلیون هزینه کنید.

اما به این نکته توجه کنید که شما نمی توانید برای لپ تاپ خود هارد های با سرعت بسیار بالا را خریداری و نصب کنید، لپ تاپ ها دارای هارد های با سرعت ۵۴۰۰ دور در دقیقه می باشند، لذا سرعت و قدرت لپ تاپ به مراتب کمتر از کامپیوتر است‎.

ارتقاء‎

قابلیت ارتقا کامپیوتر نسبت به لپ تاپ
کامپیوتر امکان ارتقا را برای شما فراهم می کند در صورتی که این امر در لپ تاپ به سختی اتفاق می افتد

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، قابلیت ارتقاء کامپیوتر ها فراهم شده است و شما به راحتی می توانید امکان ارتقا سخت افزار کامپیوتر خود را فراهم کنید. اما قابلیت ارتقاء در لپ تاپ ها به ندرت اتفاق می‌افتد و قابلیت ارتقاء آن ها به اندازه کامپیوتر آسان نیست‎.

سرقت‎

سرقت سریع لپ تاپ نسبت به کامپیوتر
لپ تاپ به دلیل سبکی و قابل حمل بودن سریعتر سرقت می شود

لپ تاپ به دلیل کوچکی و وزن کم، همیشه در معرض خطر سرقت قرار دارد و شما برای حمل آن باید از کیف های ضد سرقت و گمراه کننده استفاده کنید در صورتی که کامپیوتر این امکان را برای سرقت کنندگان محدود می کند‎.

نتیجه گیری

کامپیوتر ها راه حلی راحت تر و همچنین کارایی بسیار قدرتمند تری را در مکان های ثابت برای افراد فراهم می‌ کنند، اما لپ تاپ ها تقریباً یک سوم ارزانتر از کامپیوتر ها هستند، ولی اگر می خواهید یک سیستم قابل حمل را داشته باشید توصیه می کنیم لپ تاپ تهیه کنید. در غیر این صورت اگر حمل سیستم برای شما مهم نیست استفاده از کامپیوتر منطقی ‌تر است‎‎. اگر قصد خرید لپ تاپ دارید، می توانید برای خرید لپ تاپ ایسوس به این مقاله سر بزنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا